Apie Lietuvos šikšnosparnių apsaugą – tarptautinėje konferencijoje

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Armėnijos sostinėje Jerevane vykusioje pirmojoje Tarptautinėje Rytų Europos šikšnosparnių apsaugos konferencijoje dalyvavo ir du mažeikiškiai – mūsų mieste įregistruotos Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos (ŠALD), kuriai vadovauja gamtininkas Deividas Makavičius, atstovai.
Lietuvai atstovaujantys šios draugijos nariai bendraminčiams iš Europos pristatė naujausią informaciją apie vienos iš šikšnosparnių rūšių žiemojimą Lietuvoje.

Įkurta draugija

ŠALD pirmininkas D. Makavičius pasakojo, kad į konferenciją Jerevane dar vyko draugijos nariai – mažeikiškė gamtininkė Nomeda Vėlavičienė bei vilniečiai Remigijus Karpuška ir Kazimieras Baranauskas. Tai aktyviausiai dirbantys ir šikšnosparnius saugojantys draugijos nariai.
„Mūsų draugija nėra didelė, nariai suskaičiuojami ant pirštų, bet kai vykdome konkrečius darbus, ekspedicijas, prie mūsų prisijungia šimtai bendraminčių. Pavyzdžiui, mūsų renginyje Kuršių Nerijoje sulaukėme apie šešiasdešimties, Panerių regioniniame parke – šimto žmonių. Mes tiesiog kviečiame žmones prisijungti prie mūsų veiklos ir, jei kam mūsų darbai patinka, jie tampa mūsų draugijos nariais“, – kalbėjo D. Makavičius.
Į šikšnosparnių apsaugos konferenciją Armėnijoje lietuviai pateko neatsitiktinai: Lietuva, be kitų gyvūnų, yra pasirašiusi ir Europos Sąjungos šikšnosparnių apsaugos direktyvą, įkurta organizacija „Eurobats“ („Europos šikšnosparniai“), kuri skelbia informaciją, kokie renginiai, susiję su šiais gyvūnais, vyksta. Aptikę žinią apie konferenciją Jerevane, lietuviai susisiekė su jos organizatoriais ir buvo pakviesti.

Gyvūnai ribų neskiria

D. Makavičius pastebi, kad Jerevane vyko Rytų Europos šalių konferencija, o Lietuva yra daug šiauriau nuo šių šalių, bet visų bendras tikslas yra apsaugoti šikšnosparnius.
„Šikšnosparniams nepasakysi, kur jiems gyventi – rytuose ar šiaurėje – jie tų ribų neskiria. Ten buvo kalbama ir apie kai kurių rūšių šikšnosparnių žiemojimą Europoje, tad mes į Jerevaną nuvežėme mokslui vertingų savo žinių“, – teigė gamtininkas.
Plačiau – penktadienio laikraštyje.

Vaidas RUNKAUSKAS

2 Atsakymai į “Apie Lietuvos šikšnosparnių apsaugą – tarptautinėje konferencijoje”

  1. to mes parašė:

    geros kelionės, kvaišiai – gal į Afriką trauksit :)

  2. mes parašė:

    boruzeliu apsaugos ir globos sajudis isvykstame i pievas surasyt boruzeliu nepasiruosusiu ziemai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto