Apie praėjusią miesto šventę ir ne tik…

Šisbeitauskas

Šį kartą savo pastebėjimus ir pamąstymus pradėsiu nuo pėsčiųjų tilto per geležinkelį liftų. Praėjusį šeštadienį jie turėjo padėti į miesto šventę Senamiesčio parke su vaikiškais ir neįgaliųjų vežimėliais, dviračiais keliaujantiems žmonėms. Deja, jiems teko nusivilti. Per pietus liftas puikiausiai veikė, o vėliau viena jo dalis ėmė ir sustojo. Tad grįžtantiems iš šventės žmonėms savo transporto priemones teko tempti laiptais ant pečių ar kaip išmano, o ką darė neįgalieji – sunku pasakyti: išeitis viena – kaip ir dviratininkams, geležinkelį kirsti vadinamojoje Viekšnių pervažoje.
Nežinau, ką apie tokią situaciją galėtų pasakyti už lifto darbą atsakingi valdininkai: šį kartą nebuvo nei didelių speigų, nei prie žemės metančio karščio. Išvada viena – šis technikos stebuklas niekam tikęs, o už jį sumokėti pinigai – išmesti į balą. Tas, kas tokį sugalvojo Mažeikiuose įrengti, turėtų apmokėti nuostolius. Bet, kaip visada, aišku – tokių nebus, nes kas imsis narplioti, kur čia ta siūlo pradžia.
Dabar – apie šventę gražiu pavadinimu „Miestas upės vingyje“. Nors ji įvardinta kaip dainų, šokio ir muzikos, mažeikiškiai ją vadina miesto švente. Stebint atsiliepimus feisbuke, kalbantis su mažeikiškiais, susidaro nuomonė, kad jie tikėjosi kiek kitokių pramogų. Visų pirma, neaišku, kodėl ta šventė paskelbta esanti dviejų dienų: pirmąją vyko tik Krašto premijos įteikimo ceremonija ir koncertas Sedoje, o žemališkiai liko it musę kandę – skelbtas vokiečių koncertas neįvyko, nes iš svečios šalies neatvyko atlikėjai: manau, kad šios gyvenvietės žmonės visai nebūtų supykę, jei vietoj užsieniečių būtų atvažiavę pakoncertuoti ir tautiečiai. Bet kur tau: to, kas suplanuota, keisti, matyt, griežtai negalima, o tai, kad vokiečiai neatvyko – tai jau esą kitas reikalas.
Taigi, praktiškai tas vienas muziejuje vykęs renginys puikiai galėjo būti prijungtas prie antrosios šventės dienos programos.
Jei jau tokia „skysta“ buvo pirmoji šventinė diena, tai antrąją norėjosi kai ko daugiau. Bet mieste visą dieną buvo ramu, tik į pavakarę mažeikiškiai rinkosi į senamiesčio šventę. Spalvinga ir linksma eisena, aikštėje vykęs koncertas sutraukė daugybę mažeikiškių: čia iš tiesų netrūko dainų, šokių ir muzikos, įvairių pramogų tiek mažiems, tiek dideliems. Viskas puiku, bet kai paklausai mažeikiškių įspūdžių ir pasižiūri į kaimyninių miestų šventines programas, kyla klausimas – kodėl kažko panašaus negalėjo būti ir Mažeikiuose? Telšiuose miesto šventė vyko tris dienas, tiek pat jų numatyta ir šį savaitgalį Plungėje – jos programoje, įskaitant sporto varžybas, suskaičiavau per trisdešimt renginių, vyksiančių nuo ryto iki vėlaus vakaro. Kas buvo „Akmenės smuikelyje“, taip pat džiaugėsi spalvinga ir turininga švente su puikiais atlikėjais.
Mūsų šventės pirmoji dalis – turiu galvoje šokius, dainas ir muziką – taip pat buvo graži, bet jai pasibaigus per „Žalvarinio“ ir Lino Adomaičio koncertą žiūrovų gretos aiškiai išretėjo. Ir tai suprantama, nes šiuos atlikėjus mėgsta tik tam tikra dalis žiūrovų: folkroko grupės bei ekstravagantiško atlikėjo dainos ne visiems prie širdies.
Aišku – visiems neįtiksi, bet reikėjo pasistengti įtikti su šiek tiek kitokia muzika. Girdėjau apgailestavimų, kad kai kam neteko matyti šventės pabaigoje buvusių fejerverkų, nes jų reikėjo kelias valandas laukti klausant nekokios muzikos.
Ir dar. Gal man pasivaideno, bet šokėjams trypiant aikštėje, kilo nemažas dulkių debesis – žolė nuo karščio ir intensyvaus šokimo repeticijų metu visai sudžiūvo, tad šokėjėliams teko kvėpuoti savo pačių sukeltomis dulkėmis. Apie tai, kad padėtį buvo galima ištaisyti vakarais ar rytais laistant žolyną, nebuvo pagalvota: matyt, kažkas neturi tos kūno vietos, su kuria galvojama. Kiek žinau, anksčiau šios aikštės žolė buvo labai saugoma, tad dabar po šventės kažin kada ji atsigaus.
Jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad šventė buvo prasta – organizatoriai padarė viską, kas buvo pagal jų galimybes ir finansavimą, bet šventėms kaimyniniuose miestuose pinigėlių iš kažkur surenkama daugiau – o juk jie tikrai pašonėje neturi tokio naftos giganto.
Dabar – apie dar vieną, kiek mažesnę šventę, kuri buvo skirta pagerbti rajono moksleivius, įvairiose olimpiadose laimėjusius prizines vietas. Didžiausią jų dalį sudarė gimnazistai, be jų, į Kultūros centrą sukviesti ir mokyklų moksleiviai. Rajono valdžios atstovai pagerbė juos įteikdami padėkos raštus bei atminimo dovanėles. Kai kam šis renginys pasirodė oficialus, kaip sakant, surengtas tik dėl to, kad reikia: tiek moksleiviai, tiek jų mokytojai, mokyklų vadovai pasigedo šiltesnio susiėjimo ir pabendravimo prie kavos ar arbatos puodelio – juk tam nereikia labai didelių išlaidų ir vaikams būtų buvęs didesnis džiaugsmas nei valdiškas „ačiū“ ir „sudie“.
Šią savaitę mūsų gyvenimą paįvairino orai – sulaukėme vėsos ir šiokio tokio lietaus, bet, kaip sako žemdirbiai, tai tik atsitiktinės ašaros. O aš kažkurią dieną, bevaikščiodamas teritorija apie Juodpelkio tvenkinius, pamačiau liūdną vaizdą: pačioje jų pabaigoje yra mokinių ir darželinukų kažkada pasodintas medžių jaunuolynas. Prisimenu, kad jis sodinti buvo pradėtas labai šaltą, lietingą dieną, bet vaikai intensyviai dirbo suprasdami, kad kada nors ateityje galės pasidžiaugti savo sodintais medžiais. Tik vargu ar tai bus, nes didelė jų dalis per karščius baigia nudžiūti, kai kurių jau nebebus įmanoma atgaivinti.
Ir vėlgi – negi už želdynus mieste atsakingi valdininkai pamiršo, kad toks vaikų sodintas parkelis yra? Šalia vandens iki valiai, tad nejau neįmanoma tuos medelius palaistyti? Ir čia jau nebegalima delsti – laistyti reikia tuoj pat, nes gal bent kiek pavyks medelius atgaivinti… Juolab kad ir proga yra – šį sekmadienį minima kovos prieš sausrą diena, tik negi reikia jos laukti?
Ateinantį ketvirtadienį jau sulauksime vasaros saulėgrįžos, tad padžiaukime keliomis ilgiausiomis vasaros dienomis, nes jos labai greitai ims trumpėti. Ech, kaip negailestingai greitai bėga laikas…

One Reply to “Apie praėjusią miesto šventę ir ne tik…”

  1. pasirašau parašė:

    po kiekvienu žodžiu- Mažeikiai niekam nereikalingi ir seniai pamiršti.aTa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*