Apie pusė gyventojų – už daugiabučių namų renovaciją

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Beveik pusė senų daugiabučių namų gyventojų norėtų, kad jų namas būtų įtrauktas į savivaldybės atrinktų renovuoti daugiabučių sąrašą, rodo rinkos tyrimų bendrovės „Factus Dominus“ ir Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) atliktas tyrimas.

Įsibėgėja antrasis etapas

Aplinkos ministerija informuoja, kad pirmasis renovacijos etapas artėja pabaigos link, o antrasis – įsibėgėja. Šiuo metu yra suderinta 1500 antrojo renovacijos etapo investicijų projektų. Iš jų beveik 450 projektų jau yra pritarę gyventojai, arti 200 yra pradėti rangos darbų konkursai, iš kurių 80 daugiabučių atnaujinimui jau pasirašytos rangos sutartys.
Antrajame renovacijos etape dalyvauja beveik visos šalies savivaldybės, atrinkusios 1700 neefektyviausiai energiją vartojančių daugiabučių, t. y. dvigubai daugiau nei pirmajame etape, kai savivaldybės buvo atrinkusios daugiau kaip 800 daugiabučių.

Atsako administratorius

Nuo 2013 m. pradžios taikomas naujasis daugiabučių modernizavimo programos modelis paremtas tuo, kad savivaldybės atrenka atnaujintinus namus ir parengia jų renovacijos investicinius projektus.
Gyventojams praktiškai nereikia rūpintis namo atnaujinimo procesu. Už jį atsako savivaldybės paskirtas energinio efektyvumo didinimo programos administratorius. Jis ima paskolą, kuri teikiama gyventojams lengvatinėmis sąlygomis, organizuoja darbų ir paslaugų pirkimą, sudaro sutartis, prižiūri renovacijos eigą.

11 Atsakymų į “Apie pusė gyventojų – už daugiabučių namų renovaciją”

 1. Hm parašė:

  O Santarvė dar spausdina tokius melagingus ir papirktus straipsnius. Gėda.

 2. tep parašė:

  Renovuojamu namu medziagos sekmingai perpardavineja nuosavu namu statyboms,aferistu aferistai!nebezino kaip ta paprasta zmogeli dar „nugrezt“,“apzendins“su banku iki amziaus pabaigos,o tokiam miestelyje kaip musu,parduoti kad atspirktu,neimanoma.Akis bado statybininku „nedadielkos“ir dar cia sneka apie renovacijos etapus.

 3. zinot parašė:

  Susikiskit jus ta renovacija ponuliai ten, kur nesueina! Norit uzkrauti zmonems tokius bankinius isipareigojimus, kiek tie butai musu varganame miestelyje net neverti! Gerai, kad zmones pradejo suprasti, kad ta renovacija- tik snipstas, ir masiskai jos atsisako!

 4. mazeikietis parašė:

  Žemaitijos 15 renovacijos pavizdys(parodija) ir kaltų nėra.

 5. to va parašė:

  Kodėl nepanaudoti tuos renovacijai numatytus pinigus, plius tuos kuriuos turėtų pridėti gyventojai ir nugriovus senus namus statyti naujai? Juk jau buvo panašus atvejis minėtas; yra komunikacijos, vadinasi tai jau nekainuoja, staybinis laužas parduodamas ir šiokios tokios pajamos plius mano jau minėtos lėšos. Apie tai buvo straipsnis, ne mažeikiuose.

 6. zemaitijos-15 parašė:

  tai geriausias renovacijos pavizdys! gal ponai pakomentuotu?

 7. Darius parašė:

  Kada baiks apvaginėt žmonės….žulikai ir korupcijos perteke birokratai…jai galvojete , kad žmonės nemoka skaičiuot jus klystate….i juokius vartus jus netelpate su savo (programa) nebent už šiuos pinigus pastatytumete naujus namus…

 8. ha parašė:

  Tryju kamb. butas per sezona nuo renovuoto permokejau 700lt (nu tegu 1000lt) o renovacija kainuoja 30000 be palukanu, nu tai kada atsipirks?

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Melas! Kaip drįstate? Gyventojai bijosi renovacijų,tai tas pasts būti apiplėštam ir nuskurdintam! Kas ir kada atskleis daugiabučių renovacijų aferas? Ką mano FNTT?

 10. lolas to nn parašė:

  Daba žiek. Tu nesutinki su renovacija, o aš sutinku. Straipsnį šiuo momentu pakomentavom dviese. Va tau ir 50 procentų. Kas dar neaišku?

 11. nn parašė:

  Nepezėkit dėl renovacijos, puse gyventojų, kas tą apklausą darė, pavyzdys Žemaitijos15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto