Apie užsikrėtusius koronavirusu asmenis informacijos pateikiama tiek, kiek leista

Nuotr. iš LRT archyvo

Rajono vadovams ir už sveikatos priežiūrą atsakingiems asmenims susitikus su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento atstovais buvo aptarta situacija dėl koronaviruso plitimo rajone ir gyventojų informavimo.
Rodiklis, kai skaičiuojami nauji užsikrėtimo atvejai COVID-19 infekcija per 14 dienų, Mažeikių rajone – 3,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Savivaldybės atstovai pasitarime pastebėjo: vos paskelbus apie naujus patvirtintus COVID-19 infekcijos atvejus rajone, žmonės laukia kuo daugiau informacijos apie susirgusiuosius (kur jie dirba, su kuo bendravo, kur lankėsi ir pan.).
NVSC specialistai paaiškino: epidemiologinį tyrimą centras paprastai pradeda tik gavęs oficialų pranešimą iš gydymo įstaigos apie patvirtintą užkrečiamosios ligos atvejį. Negavus jokio pranešimo, tyrimo pradėti neįmanoma.
Skelbiant informaciją apie nustatytus COVID-19 atvejus, labai svarbu nepažeisti asmenų teisės į privatumą bei asmens duomenų apsaugos – draudžiama teikti tokios ir tiek informacijos, kad būtų galima nustatyti asmens tapatybę.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*