Aplinkos ministras: valstybės parama daugiabučių renovacijai nestabdoma

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybės parama daugiabučių renovacijai ne tik kad nėra stabdoma, bet ir toliau atkakliai ieškoma galimybių, kaip ją dar padidinti, pabrėžia aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, reaguodamas į viešojoje erdvėje pasirodžiusius pranešimus, esą laikinai sustabdyta valstybės parama daugiabučių renovacijai.

Jau išleista 10 mln. eurų paramos lėšų

Pasak Aplinkos ministerijos, ši žinia sukėlė visiškai nepamatuotų abejonių kai kuriems savo namus norintiems modernizuoti gyventojams.
„Jau trečius metus girdime kalbų, kad renovacija stringa. O ji tik dar labiau įsibėgėja. Valstybės parama daugiabučių renovacijai – buvo, yra ir bus. Trumpam sutrikę mokėjimai kai kuriems renovacijos proceso dalyviams, daugiausia projektuotojams, tėra laikina problema, kurią jau išsprendėme. Su Finansų ministerija radome būdų, kaip tai padaryti“, – sako aplinkos ministras K. Trečiokas.
Iš viso šiems namams atnaujinti jau yra išleista 10 mln. eurų paramos lėšų. Aplinkos ministerijos pastangomis papildomai gauta dar 400 mln. eurų valstybės biudžeto ir europinė parama leido renovacijos procesui suteikti didžiulį pagreitį. Tokiam iššūkiui šalies statybos sektorius savo pajėgumais dar nėra pakankamai pasiruošęs.

Rangos darbų sutartys –  dėl daugiau kaip 1630 daugiabučių atnaujinimo

Pasitaiko nemažai atvejų, kai projektuotojai ar rangovai reikalauja sumokėti jiems iš anksto, dar neatlikus sutartimis numatytų darbų, ir būna labai nepatenkinti sulaukę neigiamo atsakymo. Visi renovacijos dalyviai – nuo projektuotojų iki subrangovų, pasak ministro, pirmiausia turi dirbti atsakingai ir kokybiškai, o nereikalauti sumokėti atlygį iš anksto. Renovacijai vis labiau įsibėgėjant, jiems darbų tik daugės.
Šiuo metu rangos darbų sutartys pasirašytos dėl daugiau kaip 1630 daugiabučių namų atnaujinimo, šių darbų pirkimai pradėti dėl daugiau kaip 210 daugiabučių, – tokius duomenis pateikia Aplinkos ministerija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto