Aplinkosaugininkai drausmino žvejus

Vis plonėjantis ledas neatbaido nuo vandens telkinių žvejų, kurie neretai dėl laimikio rizikuoja savo sveikata ir gyvybe. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Sausį aplinkosaugininkai surengė keturis reidus po rajono vandens telkinius, nustatyti du šiurkštūs mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimai.
Atšilus orams, žvejams nepatariama lipti ant ledo.

Atsipirko įspėjimais

Pirmąjį reidą po rajono vandens telkinius Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai surengė sausio 9-ąją. Darbo dieną žvejoti buvo susiruošę tik keturi rajono gyventojai. Vienas jų šiurkščiai pažeidė žūklės taisykles – ant Sedos ežero ledo jis žvejojo, naudodamas tris skritulius bei masalui – gyvą žuvelę.
Pažeidėjui buvo surašytas administracinis protokolas, už tai gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, be to, konfiskuoti žvejybos įrankiai – skrituliai.
Po penkių dienų dar vienas reidas buvo surengtas kartu su Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriais. Didžiausias dėmesys buvo skirtas ant Plinkšių ežero žvejojusiems gyventojams. Reido metu patikrinti 38 žvejai, keturi iš jų nusižengė reikalavimams – žvejojo neturėdami žvejo bilieto. Už tai jie gali būti baudžiami įspėjimu arba 20–60 eurų pinigine bauda.
„Kadangi vyrai buvo baudžiami pirmą kartą, sutiko su pažeidimu, tai visais atvejais jiems buvo skirti įspėjimai“, – „Santarvei“ sakė Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Nilius Kupliauskas.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Aplinkosaugininkai drausmino žvejus”

  1. lolas parašė:

    O kada vilą Dubgiris drausminsit?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto