Aplinkosaugininkai žvejams primena pasirūpinti būtinais dokumentais

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Suaktyvėjus pavasarinei žūklei, aplinkosaugininkai primena, kad žvejai mėgėjai turi pasirūpinti ir turėti būtinus dokumentus: žvejo bilietą arba žvejo mėgėjo kortelę. Patikrinimo metu kiekvienas gali būti paprašytas pateikti ir dokumentą, leidžiantį nustatyti asmens tapatybę.

Surašyti protokolai

Dar praėjusiais metais pagal aplinkos ministro patvirtintas limituotos žvejybos vidaus vandenyse organizavimo ir vykdymo, limituotos žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų nustatymo pataisas, 236,9 hektaro ploto Juodeikių tvenkinys buvo įtrauktas tarp dešimties vandens telkinių, kuriuose organizuota intensyviai veisiamų žuvų limituota žūklė. Todėl, norint čia gaudyti žuvį, būtina žvejo mėgėjo kortelė, kuri nebūtina tik tada, kai žvejojama tik su įrankiais ir masalais, kurie naudojami plėšriosioms žuvims gaudyti.

„Šiuo metu tokias plėšriąsias žuvis kaip lydeka žvejoti draudžiama bei draudžiama žvejyba masalui naudojant gyvą žuvelę, todėl Juodeikių tvenkinyje žvejojantys asmenys privalo turėti žvejo mėgėjo kortelę, kurią galima įsigyti vienai dienai, savaitei ar mėnesiui. Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai surengė reidą ir nustatė penkis žvejus, kurie šios kortelės neturėjo“, – „Santarvei“ sakė Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Nilius Kupliauskas.
Visiems pažeidėjams surašyti administraciniai protokolai, o ir bauda nemaža – nuo 90 iki 170 eurų.

Žinios sklinda greitai

Vykdydami prevencinę priemonę „Lydeka“ kovą mažeikiškiai aplinkosaugininkai surengė penkis reidus prie Akmenės ir Mažeikių rajono vandens telkinių. Jų metu buvo patikrinti 76 žvejai.
Visas straipsnis – laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto