Aplinkosaugininkus nori apginkluoti elektros šoko prietaisais

Aplinkos ministerija informuoja apie planus aplinkos apsaugos pareigūnus apginkluoti elektros įtaisais.
Mažeikiškiai aplinkosaugininkai pastebi: su itin agresyviais pažeidėjais susidurti tenka retai.

Parengė projektą

Aplinkos ministerija parengė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo ir Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pakeitimo projektus, kuriais siekiama, kad pareigūnai, vykdantys valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę ir einantys tarnybines pareigas, galėtų įsigyti ir naudoti elektros šoko įtaisus su iššaunamosiomis adatomis, lanksčiais laidais sujungtomis su aukštos įtampos elektros energijos šaltiniu.
Dabar galiojančiuose Ginklų ir šaudmenų kontrolės ir Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymuose tokia teisė nenumatyta.
Jei šiam projektui būtų pritarta, pavaldžių institucijų, vykdančių valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę, pareigūnams būtų suteikta teisė naudoti elektros šoko įtaisus. Tai padidintų aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės efektyvumą, sumažintų pareigūnų sveikatos sutrikdymo atvejų skaičių, užtikrintų pareigūnų apsaugą, užkirstų kelią teisės aktų reikalavimų pažeidimams.

Agresyvių pažeidėjų nesutiko

Kaip ir policininkai, Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai turi teisę naudoti šaunamąjį ginklą, tačiau, kaip informavo, būtinybės jo panaudoti praėjusiais metsis nebuvo.
„Pernai nei iš neteisėtos žūklės mėgėjų, nei iš brakonierių, kuriuos sulaikėme miškuose, pusės  pasipriešinimo nebuvo, tokių atvejų nesame užfiksavę jau daugelį metų. Neretai iš pažeidėjų savo atžvilgiu tenka išgirsti keiksmažodžių, tačiau kai įkliūva su įkalčiais arba jiems pademonstravus nusižengimą užfiksavusią vaizdo medžiagą, nurimsta ir susitaiko su esama situacija. Mūsų krašte nėra tokių itin agresyvių ir karštakošių pažeidėjų, dažniausiai nuramina vien mūsų netikėtas reidas ar vizitas“, – sakė rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Nilius Kupliauskas.
Nors aplinkosaugos pareigūnai turi teisę naudoti šaunamąjį ginklą, elektros šoko įtaiso panaudojimas yra efektyvesnis. Be to, elektros šoko, priešingai nei šaunamojo ginklo, panaudojimas nesukelia pasekmių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto