Apsilankykite miesto piknike – jis vyksta ne kasdien

Šisbeitauskas

Sveiki, žmoneliai, vasaros sulaukę! Tik kažin kas jos laukė, jei jau pavasaris pradėjo atlikti vasaros vaidmenį? Įdomu, kuris kvailys sugalvojo posakį, kad šiluma kaulų nelaužo? Kaulų gal ir ne, bet smegeninę tikrai veikia. Ką gali dirbti, jei už lango per trisdešimt laipsnių karščio – toks jausmas, kad ir smegenys tirpsta. Tokiomis dienomis bent mažytis vėjelio dvelktelėjimas atrodo didžiausia atgaiva. Neįsivaizduoju, kaip reikia ištverti tiems, kurie dirba lauke – čia jau tikras ekstremalus išbandymas. Geriausias variantas yra poilsis prie vandens, bet kai girdi, kokia jau yra vandens temperatūra, tenka suabejoti, ar jis beatgaivina. Tik va Nidoje Baltijos vandenėlis tik dešimt laipsnių – jei į tokį vandenį ir negali įlįsti, tai bent pabraidyti ar būti šalia jo – tikras atsigaivinimas.
Mieste vyrai įvairia technika pjauna žolę. Suprantu, kad orai jiems tikrai nepadeda, o ta žolė be vandens jau pradeda gelsti. O dar tik pirmoji vasaros diena, tad kas bus toliau, jei lietaus nesulauksime? Ir tie sinoptikai kažkokie negailestingi – nežada jo ir gana. Žodžiu, belieka tik apsišarvoti kantrybe ir laukti prastų orų – tada vėl galėsime būti nepatenkinti.
Užuojautą bei palaikymą reikėtų skirti žemdirbiams – kai tokia kaitra, vargu, ar begalima spėti laistyti laukus, tad gali atsitikti, kad nukentės ir derlius. Neduok, Dieve, neužderės bulvės ir teks valgyti neaišku kokios kokybės atvežtines, nes kalbama, kad iš Egipto ar dar kažkur atvežtos bulvės labai užterštos chemikalais. Nežinau, ar tokios jau pasirodė mūsų parduotuvėse, tad pirkdami stebėkite, iš kur jos atkeliavo. Nesusižavėkit tų ropučių gražia išvaizda: juk žinome, kad kartais po gražiu fasadu tūno labai negeri dalykai.
Bulves tikriausiai pažįsta visi, o štai, pasirodo, kad karvę pirmą kartą pamato tik šešerių ar septynerių sulaukę vaikai. Kažkokios laidos apie gyvūniją metu šešiametis berniukas džiaugėsi pirmą kartą pamatęs gyvą karvę ir supratęs, kad pienas gaminamas ne parduotuvėse. Man, gimusiam ir augusiam kaime, tokie dalykai nesuprantami, o pasirodo, ant miesto mūrų užaugusiems vaikams trūksta tokio paprasto švietimo.
Karštomis dienomis geriausiai vaikščioti po parduotuves: didžiuosiuose prekybos centruose vėsu – įeini ir atsigauni. Kas kita – mažosios balkoninės parduotuvės: ne visose kondicionieriai įjungiami, nes taupoma elektra. Nesuprantu, kaip prekybininkai nebijo, kad per tokius karščius suges produktai. Kažin, ar taip taupydami neprisidaro sau bėdos ir nuostolių, be to, ir pirkėjai nelabai linkę tokiose super šiltose parduotuvėse pirkti. Bent jau aš tokia prekyba nepasitikiu: kas, kad prekės galiojimo laikas nėra pasibaigęs, bet jei nesilaikoma maisto produktų laikymo taisyklių, jie gali sugesti ir anksčiau.
Jei prabilau apie prekybą, noriu pasidalyti savo pastebėjimais apie didžiųjų prekybos centrų leidžiamus reklaminius leidinius. Kai kuriuose jų šalia reklamuojamų prekių įdedami ir patiekalų receptai. Prajuokino tai, kad kai kurie produktai, pavyzdžiui, kiaušiniai, daržovės ar dar kas nors tam patiekalui esą tinka tik iš tos parduotuvės: salotos, česnakai ar agurkai iš „Lidl“ ir pan. Galima pagalvoti, kad česnakas ar kiaušinis iš kitos parduotuvės netiks – esą ten gali būti kitokie. Negi prekybininkai galvoja, kad mes esame tokie naivūs ir nesuprantame, kad čia tik paprasčiausia reklama?
Ir dar apie prekybą: kažkurią dieną Taikos gatvėje mane susistabdžiusi moteris liepė atkreipti dėmesį į ten esantį picas pardavinėjantį kioską. Kioskas kaip kioskas – geltonas, gražus, bet mažeikiškė rodė ir į priešais jį anapus šaligatvio esančius šiukšlių konteinerius: esą karštomis dienomis čia skraido didžiulės musės, tad yra galimybė joms užklysti ir į tą kioską. O ką didžiulės musės veikia ten, kur yra maisto produktai, tikrai aiškinti nereikia. Tad ir stebėjosi moteriškaitė: kaip galima gaminti ir pardavinėti picas šalia šiukšlių konteinerių ir kaip į tai žiūri tam tikros tarnybos? Kaip jos žiūri – nežinau, bet picų iš to kiosko tikrai nepirkčiau.
Kažkada rašiau apie apgailėtiną fontano Melioratorių parkelyje čiurškimą – dabar vandens srovė jau kaip reikiant bėga iš visų vamzdelių – pasirodo, jei reikia, galima viską padaryti. Dabar belieka tik nutaikyti, kada į parkelį ateiti, nes fontanas veikia ne nuolat, o su pertraukomis. Koks tas jų darbo grafikas – kas ten žino? Žodžiu, nuėję ir pamatę neveikiantį fontaną, nenuliūskite – pabuvus valandėlę kitą, jis būtinai atsigaus. Kokia kitų miesto fontanų būklė, dar neapžiūrėjau, tad kai šiek tiek atvės orai, reikės juos aplankyti. Tik bijau, kad prie jų ateisiu tada, kad jie ilsėsis ir nežinau, kiek tada reikės laukti.
Šiandien birželio 1-oji, o tai reiškia – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Jei jos dar tinkamai nepaminėjote, nenukabinkit nosies ir pavakarę būtinai nueikite į Senamiesčio parką – ten veiklus jaunimas organizuoja Mažeikių pikniką. Veiks zonos vaikams, jaunimui bei šeimoms, tad eikite ne tuščiomis: atsineškite valgių ir gėrimų, rekomenduojama turėti net savo grilius ar šašlykines, nes bus ir grilių zona. Žinoma, reikia pasiimti ir savo kepamo maisto – kam tada tos šašlykinės? Kad būtų patogu pramogauti, nepamirškite pledų ar kokių kitokių paklotų. Organizatoriai žada linksmybes ir smagų pasibuvimą iki pat dešimtos vakaro, tad bent jau penktadienio vakaras bus praleistas turiningai. O rytoj pakuokitės daiktus ir traukit kur nors prie vandens – karšti orai dar nesibaigia. Tiesa, sekmadienį nepamirškit pasveikinti savo tėvų, nes pirmąjį birželio sekmadienį tradiciškai minima Tėvo diena. Geriausiai savo tėčius į gamtą pasiimti kartu – taip nušausit du kiškius – ir patys papramogausit, ir tėvus pagerbsit. Baigdamas visiems tėvams linkiu sėkmės ir sveikatos, o visiems kitiems – gero savaitgalio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*