Apskrities centrą galėsime pasiekti greičiau

Nuo šiol mažeikiškiai apskrities centrą Telšius galės pasiekti trumpesniu, asfaltuotu keliu. Tokia galimybė atsirado VĮ „Telšių regiono keliai“ baigus kelio per Nevarėnus rekonstrukciją. BAIGTA PASKUTINĖ ATKARPA
Pasak bendrovės technikos direktoriaus Stasio Armalio, kelio Tirkšliai–Nevarėnai–Telšiai rekonstrukcija etapais buvo pradėta nuo 1998 metų. „Tais metais asfaltuotas kelias buvo tik nuo Tirkšlių pušyno keletą kilometrų Balėnų link.
Praėjusį ketvirtadienį valstybinė komisija priėmė naudoti paskutinę šio kelio rekonstruotą beveik keturių kilometrų atkarpą“, – sakė direktorius.
Tai viena iš VĮ „Telšių regiono keliai“ paruoštų transporto eismo optimizavimo perspektyvinių planų priemonių. Rekonstrukcijos darbų projektą parengė pati įmonė, generalinis darbų rangovas buvo UAB „Žemaitijos keliai“.
Paskutinėje atkarpoje atlikta daug darbų: padidinti kelio sankasos kreivių spinduliai, įrengta dvylika vandens pralaidų, 51 nuovaža, paklota daugiau kaip trys kilometrai septynių metrų pločio juodos dangos. Iš viso atlikta darbų už pustrečio milijono litų.
Pasak S. Armalio, rekonstruotas kelias turi daug privalumų. „Čia danga daugelyje ruožų lygesnė negu važiuojant į Telšius per Sedą, mažai aukštų sankasų, ketvirtajai kelio kategorijai leistini vingiai lėtina judėjimą, o tai reiškia, kad turėtų būti gerokai daugiau važiuojančiųjų saugiu greičiu.
Šis kelias svarbus abiejų kaimyninių rajonų gyventojams: kelionė iki Telšių sutrumpės šešiais kilometrais, asfaltuotu keliu greičiau galėsime pasiekti automagistralę Kaunas–Klaipėda“, – sakė technikos direktorius.

ŽIEDINĖ SANKRYŽA PADIDINTŲ SAUGUMĄ
Šiomis dienomis Mažeikių eismo priežiūros poskyrio viršininkas Vytautas Gedvilas rajono Saugaus eismo komisijai ir VĮ „Telšių regiono keliai“ išsiuntė raštą su prašymu imtis priemonių užtikrinant saugų eismą pačioje avaringiausioje rajono sankryžoje – Mažeikių aplinkkelyje ties Daubariais.
„Šiemet šioje sankryžoje jau žuvo trys žmonės, nemažai buvo sužeistų. Todėl pasiūlėme šioje vietoje įrengti stabdymo kalnelius ir sumažinti leistiną greitį. Taip pat siūlome įrengti žiedinę sankryžą, kuri, mūsų manymu, taip pat būtų labai efektyvi: prieš ją vairuotojai stipriai sumažintų greitį“, – sakė V. Gedvilas.
Pasak Mažeikių kelių tarnybos viršininko Silvestro Micheenkos, perspektyviniuose planuose buvo numatyta visose Mažeikių aplinkkelio sankryžose įrengti žiedines sankryžas.
„Pritariu minčiai, kad tai gerokai sumažintų avarijų skaičių šiose vietose. Tai patvirtina įrengta žiedinė sankryža kelyje prie Plungės. Tikimės, kad į mūsų prašymus bus atsižvelgta“, – sakė S. Micheenko.
Nuotr. iš įmonės archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto