Aptarė pasiruošimą dirbti ekstremaliomis sąlygomis

Įvairių įstaigų ir tarnybų atstovai aptarė, kaip pasirengta dirbti ekstremaliomis sąlygomis. Jurgitos JOKUBAUSKIENĖS nuotr.

Ketvirtadienį Savivaldybės meras Antanas Tenys susikvietė įvairių įstaigų ir tarnybų atstovus. Jis norėjo išgirsti, kaip pasirengta dirbti ekstremaliomis sąlygomis, su kokiomis problemomis susiduriama. Tuo labiau kad savaitgalį sinoptikai prognozuoja dar didesnius šalčius.

Didelių bėdų išvengta

Į pasitarimą atvyko elektros, dujų, šilumos, vandens tiekimo įmonių, socialinių, gydymo įstaigų, ugniagesių tarnybos, policijos, Savivaldybės, seniūnijų ir kitų tarnybų atstovai. Jie pasidžiaugė, kad kol kas didesnių bėdų šaltis nepridarė, išskyrus tai, kad trūko vandentiekio vamzdžiai Naftininkų gatvėje.
Medikams dėl šalčio taip pat kol kas darbų nepadaugėjo. Ligoninės direktorius Albinas Lidžius pastebėjo, kad dėl nušalimo kreipėsi tik vienas pacientas – pirštą nušalęs žvejys.

Turi alternatyvų energijos šaltinį

Konstatuota, kad speigai gali sutrikdyti elektros tiekimą. Bendrovės „Lesto“ Mažeikių tinklo eksploatacinės grupės vadovas Arvydas Šemeta nuramino: mieste elektros tiekimas būtų atkurtas per 10–15 minučių. Įmonė turi galingą generatorių, avarijoms pasirengusi.
Mažeikių ligoninės direktorius informavo, kad ligoninė turi alternatyvų energijos šaltinį, tad pagalba pacientams nenukentėtų, jeigu ir dingtų elektros tiekimas iš miesto tinklų. Sustiprintas medikų budėjimas, jeigu reikėtų, gydytojai mobiliaisiais telefonais būtų iškviesti iš namų.
Nors Greitosios medicinos pagalbos centro transportas varomas dyzeliniu kuru, įstaigos direktorė Virga Domeikienė patikino, kad kol kas bėdų dėl automobilių užvedimo nebuvo – jie papildomai pašildomi, kad užsivestų.

Sustiprintas tarnybų budėjimas

„Mažeikių vandenų“ direktorius Pranas Trakinis informavo, kad sustiprintas avarinės tarnybos darbas. Daugiau technikos įvaroma į šiltas patalpas, kad būtų lengviau ją užsivesti. Su technika dirbantys žmonės įspėti niekur neišvykti – kad įvykus avarijai, galėtų juos operatyviai iškviesti.
„Mažeikių šilumos tinklų“ direktoriaus pavaduotojas Jonas Jurkonis tvirtino, kad penktadienį kviesis butų ūkių atstovus ir su jais aptars situaciją, numatys, kaip geriau organizuoti darbus, kad nekiltų problemų.
Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas informavo, kad departamentas dėl šalčio šalies tarnybose paskelbė sustiprintą parengtį.
„Jei kas nutiktų, ir iš namų iškviestume pamainos budinčiuosius, technika tvarkinga“, – akcentavo pareigūnas.
Avarijoms tikino esantys pasiruošę ir dujų tiekėjai bei mokyklas šildančios įmonės.

Daromos išimtys

Nakvynės namų direktorius Antanas Krivickas teigė, kad benamių antplūdžio kol kas nebuvo, laisvų vietų dar yra. Be nuolatinių gyventojų, tik pernakvoti per šalčius ateina penki žmonės. Jie sušildomi arbata, benamiai pamaitinami maisto produktais iš labdaros fondo.
Nors įstaigoje tvarka griežta ir girti žmonės neįsileidžiami, A. Krivickas patikino, kad per speigus daromos išimtys ir priglaudžiami visi, kurie kreipiasi pagalbos.

Siūlė pagalbą

Socialinių paslaugų tarnybos direktorė Zita Jonauskienė pastebėjo, kad vaikams iš socialiai remtinų šeimų nėra gerai, kai mokyklose nevyksta pamokos. Jie galbūt net neturi ko valgyti. Tarnybos, įsikūrusios Naftininkų g. 9 (buvusi poliklinika), vadovė informavo, kad turi įrengtas patalpas, kuriose galėtų priimti tokius vaikus – juos sušildytų, pamaitintų.
Anot direktorės, pastate yra nemažas vestibiulis, kurį taip pat būtų galima panaudoti kilniems tikslams. Čia galėtų ateiti šilumos ieškantys žmonės: Socialinių paslaugų tarnyba drauge su Raudonuoju Kryžiumi juos sušildytų karšta arbata, įteiktų labdaros.

Ar užklupęs speigas pakoregavo Jūsų gyvenimą?

5 Atsakymai į “Aptarė pasiruošimą dirbti ekstremaliomis sąlygomis”

 1. aha to to aha parašė:

  Ne, čia rašo šiek tiek išmanantis apie šilumos ūkį.

 2. Ana parašė:

  O man cia visi atrodo ukiski zmones :) nei vieno ponisko veido :)

 3. nuostabu parašė:

  kuo toliau tuo labiau žaviuosi Teniu. Tikras ūkininkas – ūkiškas žmogus. Sekmės jam.

 4. to aha parašė:

  čia rašo „mažeikių šilumos tinklų“ atstovas spaudai? :D

 5. aha parašė:

  Svarbiausia, kad dabar šiluminės trasos atlaikytų. Bet kiek paskaitai ir pakalbi su specialistais, tai Mažeikių šilumos ūkis vienas tvirčiausių Lietuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto