Aptarta daugiabučių namų renovacija

Rangovai priekaištavo gyventojams, kad per daug kišasi į renovacijos darbus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=38 template=caption]Ketvirtadienio popietę Mažeikių rajono savivaldybės atstovai susitiko su mieste vykdomų projektų statybų rangovais ir techniniais prižiūrėtojais. Daugiausia dėmesio buvo skirta daugiabučių namų ir socialinio būsto renovacijai. Aiškintasi, kodėl stringa darbai ir ieškota būdų, kaip juos paspartinti.

Sunkina darbus

Namų renovaciją atliekantys rangovai negailėjo kritikos techniniams projektams. Esą jie parengti netinkamai, neatsižvelgiant į namų būklę ir norimų atlikti darbų galimybes.
„Darbus sunkina ir tai, kad, juos pradėjus, gyventojai persigalvoja ir atsisako kai kurių remonto darbų, arba juos nori pakeisti kitais. Būtų gerai, kad renovuojant namą būtų priskirtas vienas techninio projekto vykdymo prižiūrėtojas, o ne vienas po kito eitų gyventojai ir aiškintų, kaip ką daryti“, – nepasitenkinimą išsakė Mindaugo g. 15-ojo namo renovacijos darbų rangovo UAB „Avona“ generalinis direktorius Česlovas Zabarauskas.
Jo teigimu, darbus stabdo ir vėluojantis atsiskaitymas.

Problemos dėl kompensacijos

Savivaldybės meras Antanas Tenys ir administracijos direktorius Bronius Kryžius apgailestavo, kad iki šiol neišspręstos problemos, susijusios su socialiai remtinais žmonėmis. Neaišku, ar bus galima kažkokiu būdu jiems kompensuoti dėl renovacijos patirtas išlaidas.
„Artimiausiame Tarybos posėdyje turėtų būti patvirtintas kreipimasis į Vidaus reikalų ministeriją su siūlymu, kad Savivaldybei būtų leidžiama suteikti garantiją namui imant paskolą iš banko, nes šiuo metu mes to daryti negalime. Tik paėmus paskolą iš banko, socialiai remtiniems žmonėms būtų kompensuojamos renovacijos išlaidos“, – susirinkusiuosius informavo B. Kryžius.

Darbai pajudėjo

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Paradnikas informavo, kad pagaliau pajudėjo ledai ir renovuojant socialinius būstus.
„Rangos darbai jau yra nupirkti Mažeikių mieste, J. Basanavičiaus gatvėje, esančio socialinio būsto remontui. Šiuo metu tikrinamos paraiškos dėl Tirkšliuose esančio socialinio būsto renovacijos, o dėl socialinio būsto Viekšniuose renovacijos dar tebevyksta viešųjų pirkimų procedūra“, – teigė R. Paradnikas.
B. Kryžiaus duomenimis, pernai mūsų rajone įsisavinta apie 27 proc. visų daugiabučių namų renovacijai skirtų lėšų, ir tai esąs visai neblogas rezultatas.

6 Atsakymai į “Aptarta daugiabučių namų renovacija”

 1. gyventojai parašė:

  …mes nesutinkame moketi uz renovacija, kas nedirba ir gauna pasalpas, tam kompensuos, o kas gauna minimuma ir vaikus i mokslus leidzia—?“’?ka tiem daryti—-renovuokit socialinius bustus, yra daug ka renovuoti Mazeikiuose ir nesekit pasaku, kad tos didziules sukistos gyventoju sumos —nors per100 metu—atsipirktu sildymo islaidom.Nereikia pasaku. Renovuokite savo kabinetus, valdininkai! uz aciu, neliskit i gyventoju kiauras pinigines!!!!!!!!!!!!

 2. petras parašė:

  Ar neturetu pirmiau renovuoti valstybiniu istaigu pastatus,kaip sakoma pradek nuo saves,.tada maziau islaidu butu,arba ju butu tiek pat ,bet kaikurios sritys gautu daugiau finansavimo.

 3. Romualdas- Žemaitis parašė:

  Norėčiau atkreipti dėmesį į ruošiamą būsto renovacijos programą. Jeigu bus priimta programoje, kad valstybė finansuos 30 procentų būsto kainos, tai apytikriais skaičiavimais žemaičiai privalės įnešti mokesčių pavidalu apie 2 milijardus 700 milijonų litų kompensacijoms, o žemaičių daugumos gyvenamoje teritorijoje būsto renovacijai kompensuota apie 513 milijonus litų. Išeitu, kad žemaičiai mokesčių pavidalu sumokės apie 2,187 milijardo litų lietuvių namų renovacijos kompensacijai padengti. Kiekvienas žemaitis nuo naujagimio iki pensininko skirs po 4120 litų pagalbą lietuvių gerbuviui pakelti. Aišku teks skirti daugiau, nes tai nueis valstybės skolų aptarnavimo palūkanom padengti. Sovietiniais metais dirbome vienodai, vienodai mokėjome mokesčius,” kėlėme liaudies ūkį”. Tik kažkaip ne vienodai buvo skirstomi darbo vaisiai. Lietuvių miestai augo, žemaičių tik egzistavo, žemaičiai pasiaukodami padėjo statyti lietuviams namus. o dabar iš savo kišenių padės tuos namus renovuoti.

 4. Gyventoja parašė:

  Daugiabučių namų renovacija Mažeikiuose – tai kažkoks nesusipratimas. Pažiūrėkite į namą esantį Gamyklos g. 3; UAB Varduva dirba vėžlio tempu, ant namų uždėta akmens vata ir ši lyja ir šlampa savaičių savaitėmis nepridengta. Vaikšto kartais vienas kitas darbininkas 1 – 2 plokštes pritvirtina per dieną ir vėl pradingsta. Gėda tiesiog žiūrėti. Ar medžiagų trūksta, ar tik darbo valandas stumia? Nejaugi kas vykdo priežiūrą nieko nemato? Ar bus iš tokio darbo ir tokios renovacijos kokia nauda? Tikriausiai baigiantis terminams versis per galvą ir tada kur klius, kur neklius!!!! Santarve, atvykit su gyventojais pakalbėti.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  pirma renovuokit normalius daugiabucius o ne socialinius matyt nuo tokiu butu daugiau nusuktgali nes maziau kontroliujami todel kad socialiai remtiems dzin ta renovacija

 6. koks skirtumas? parašė:

  Kol bus ta „renovacija“ brukama n kartų už rinkos didesnėmis kainomis,tol bus ššš. Šiuo metu rinkos kaina 60-100 Lt. už m/2. Internete pilna gerą vardą turinčių firmų. Deja,jos „konkursų“ nelaimi,manau,visi žino,kodėl.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto