Aptiktas karo laikų palikimas

Atsižvelgdami į tai, kad panašūs radiniai kelia grėsmę ne tik sveikatai, bet ir gyvybei, raginame gyventojus, aptikus daiktus, panašius į sprogmenis, jų nejudinti, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienio vakarą policija gavo pranešimą, kad Pumpurų apylinkėse aptikta sprogmenų. Nuvykus į nurodytą vietą paaiškėjo, kad juos buvo bandyta susprogdinti.
Apie ketvirtą valandą po pietų darbininkai, kurie dirba prie geležinkelio sankasos netoli Pumpurų, savo reikalais nuklydo į miškelio gilumą. Čia jų dėmesį patraukė neįprastas radinys – ant kelmo buvo sudėti trys daiktai, panašūs į sprogmenis. Darbininkai nieko nelaukdami į radinio vietą iškvietė policiją.
Anot pareigūnų, ant kelmo buvo trys, kaip įtarta, sprogmenys, o šalia gulėjo dar du panašūs daiktai. Prieš aštuntą valandą vakaro į Pumpurus atvyko išminuotojai iš Klaipėdos, kurie nustatė, kad radinys – penkios Antrojo pasaulinio karo laikų minosvaidžio minos. Jos buvo nuvežtos į Geidžių karjerą sunaikinti, bet ten buvo žmonių, todėl nuspręsta pavojingus radinius išvežti sunaikinti į uostamiesčio poligonus.
„Įdomiausia tai, kad šiuos sprogmenis kažkas jau buvo radęs anksčiau ir bandęs juos sunaikinti – prie sprogmenų buvo žymu laužavietė. Tik dėl kol kas nežinomų priežasčių to padaryti nepavyko.  Atsižvelgdami į tai, kad panašūs radiniai kelia grėsmę ne tik sveikatai, bet ir gyvybei, raginame gyventojus, aptikus daiktus, panašius į sprogmenis, jų nejudinti, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, neleisti prie jų vaikų bei saugoti radinio vietą iki atvykstant pareigūnams“, – priminė policijos pareigūnai.
Per gegužę iki ketvirtadienio mūsų rajone jau buvo rasti keturi sprogmenys: Ukrinuose, Užventėje, Juodeikėliuose ir Pakalupyje, visus juos paėmė ir sunaikino išminuotojai iš Klaipėdos. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto