Ar atostogos turėtų tapti privalomos?

Seime įregistruota Darbo kodekso pataisa, kuria žmonėms būtų neleidžiama dirbti be atostogų daugiau kaip dvejus metus.
Mažeikiškių klausėme, ką jie mano apie tokią idėją: ar norint kokybiškai dirbti reikalingos atostogos ir ar baudos sulaikytų darbdavius nuo piktnaudžiavimo Darbo kodekso spragomis.

Elena ŠULCIENĖ, dirba viešuosius darbus:
– Apie siūlomą pataisą teko girdėti. Pati prieš porą mėnesių netekau darbo, dabar darbuojuosi pagal viešųjų darbų programą.
Manau, kad atostogos kiekvienam asmeniui yra labai reikalingos. Pati atostogaudavau mėnesį, tai pakakdavo. Nemanau, kad baudos būtų efektyvios. Jei darbuotojas nori išsaugoti darbo vietą, jis tų atostogų neis, klausys darbdavio nurodymų.


Vytautas LATAKAS, elektrokaristas:
– Teko girdėti apie tai, vertinu teigiamai tokį sprendimą, nes žmonės galės pailsėti. Tik nežinau, ar įstatymas bus efektyvus, nes darbdaviai, kurie turi pinigų, baudų neišsigąs.
Apskritai, jei darbdaviai už atostogas darbuotojui atiduotų pinigus, tai visi eitų atostogauti ir be įstatymo, bet dabar mažai kas teišmoka „atostoginius“ pinigėlius.
Atostogos ir man pačiam reikalingos, galiu atsipūsti, pažvejoti, pabūti su šeima. Mano darbdavys atostogų išleidžia, jei nedaug darbo būna.


Gintarė DZINDZALATIENĖ, augina vaikus:
– Apie šį dalyką girdžiu pirmą kartą ir nežinau, ar priverstinės atostogos kaip nors pasiteisintų.
Aišku, visus metus negalima dirbti, kažkiek laiko reikėtų pailsėti, todėl pritariu tokiai idėjai. Ir tai, kad darbdavius reikėtų spausti. Žinoma, tos atostogos „susitaupo“, bet kai jos užtrunka per ilgai, irgi negerai – pernelyg atitrūksti nuo darbų. Man idealios atostogos – 2 savaitės.
Pati dabar nedirbu, auginu vaikus, bet seniau visada bent savaitę pasiilsėdavau.


Romualdas BEIŠINAS, mokytojas:
– Kartais vadovai piktnaudžiauja dabartine padėtimi, norėdami sutaupyti prieš pensiją – jie susikaupia didesnes išmokas ir taip toliau. O darbuotojai ir dabar pagal Darbo kodeksą privalo būti išleidžiami atostogų. O jei atostogas padarys privalomas – tai puiku. Aišku, reikėtų viską tinkamai sutvarkyti, kad darbdaviai nesinaudotų išlygomis.
Pats dirbu mokykloje, ten darbuotojai visada išleidžiami pailsėti, bet, pavyzdžiui, statybininkai dirba už 800 litų per mėnesį ir kyla klausimas, ar jie dar suinteresuoti eiti atostogų…


Malvina JUODEIKIENĖ, valytoja:
– Apie šitą dalyką dar negirdėjau, bet mano darbovietėje problemos nėra – atostogaujame kasmet bent po dvi savaites. Turiu aplinkinių, kurie po keletą metų į atostogas neišleidžiami, dirba sunkiai ir daug, tad neištempia daugiau kaip dvejus ar trejus metus ir meta darbą.
Aišku, yra tokių, kuriems atostogos nereikalingos – jie dirba nesunkų ir mėgstamą darbą, kiti gali ir pasukčiauti – dirbti atostogų metu ir gauti pinigėlius.
Nemanau, kad verslininkus baudos išgąsdintų, jie visi vienas už kitą kovoja.


Raimondas (pavardės skelbti nenorėjo), apdailininkas:
– Apie privalomas atostogas dar neteko girdėti, o ar pasiteisintų, tai nežinau. Mano nuomone, atostogos yra reikalingos, o darbdavius baudos tikriausiai gąsdintų ir jie savo darbuotojams leistų atsikvėpti.
Atostogų einu kasmet, reikia kažkiek pailsėti, atsigauti, o atostogauju dažniausiai Lietuvoje.

Rytis SAVICKIS
Elijaus KNIEŽAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto