Ar bus perrašyta futbolo istorija?

Virginijus Sungaila. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje liko sužaisti vos kelerias rungtynes. Kas – Pietų Amerika ar Europa – bus palaiminti futbolo dievų? Pradedant pasaulio sporto, kino, muzikos, meno įžymybėmis ir baigiant paprastais mirtingaisiais, visi spėlioja, kas laimės. Lažybų punktų tarpininkai (bukmeikeriai) trina rankomis, nes tokio lažybų punktų lankomumo seniai nebuvę.
Šis pasaulio čempionatas išsiskiria ir savo nenuspėjamumu. Kas galėjo pagalvoti, kad pasaulio ir Europos čempionai ispanai jau po grupės rungtynių važiuos namo?
Ne išimtis ir mažeikiškiai. Kalbantis su lažybų punktų darbuotojomis aiškėja, kad ryškaus lažybų lyderio mažeikiškiai neturi. Dažniausiai yra statoma už  Braziliją ir Olandiją. Sumos įvairios, didesnės sumos yra pastatomos internetu. Lažybų punktuose apsilanko ir moterų. Jos užsuka norėdamos pastatyti už savo „numylėtinius“ – ir ne tik dėl to, kad jie gerai žaidžia, bet kad yra simpatiški vyrai.
Į Mažeikiuose įsikūrusius lažybų punktus užeina ir senyvo amžiaus žmonių. Daug peno turi ir interneto šmaikštuoliai, kurie savo „kūriniais“ tiesiog užvertė socialinius tinklus. Daugiausiai nuo jų kliuvo Ispanijos ir Anglijos rinktinėms.
Didžiausius šansus turėjo čempionato šeimininkė Brazilija, bet po to, kai Kolumbijos rinktinės žaidėjas Juano Camilo Zuniga traumavo Brazilijos rinktinės žvaigždę Neymarą, brazilų šansai smarkiai sumažėjo. Nesunku spėti, koks žmogus dabar yra nepopuliariausias Brazilijoje…
Bet nereikia pamiršti, kad futbolą žaidžia ne vienas, bet vienuolika žaidėjų. Čia ir paaiškės, ar čempionato šeimininkai brazilai yra vieno žaidėjo komanda, kaip daugelis kalbėjo, ar yra talentingų žaidėjų ekipa, kai vieno futbolininko (nors ir labai talentingo) netektis negali atimti iš milijonų brazilų svajonės šeštą kartą matyti savo rinktinę futbolo soste…
To labai laukia ir Brazilijos futbolo legenda Pelė. Daugelis prisimena 1950 metus, tuomet Rio de Žaneire, Maracanos stadione, Brazilija patyrė ne tik komandos, bet visos tautos tragediją, kai buvo pralaimėta Urugvajui.
Antrą kartą, kai futbolo čempionatas vyksta Brazilijoje, niekas nenorėtų patirti prieš šešiasdešimt ketverius metus įvykusio akibrokšto.
Vokiečiai irgi turi gilias futbolo tradicijas. Jie taip pat norėtų virš savo galvų ketvirtą kartą pakelti italų dizainerio Silvio Gazzaniga sukurtą taurę. Nes ankstesnis Žiulio Rimė trofėjus 1983 metais buvo pavogtas ir taip ir nebeatsirado.
Vokiečių legendai Francui Bekenbaueriui labai norisi susilyginti su italais, kurie keturis kartus yra buvę pasaulio čempionai. Vokietijos rinktinė yra labai galinga, tai turbūt galingiausia rinktinė nuo 1972–1974 metų, kai Vokietijos rinktinė buvo pajėgi laimėti viską, ką tik buvo galima laimėti.
Nors Bastienas Schweinsteigeris ir sako, kad brazilams gali padėti teisėjai, bet jis puikiausiai žino, kad dabartinė Vokietijos rinktinė yra kaip niekad pajėgi laimėti pasaulio čempionatą.
Dar prieš čempionatą vokiečių treneris Joachimas Lowas kalbėjo, kad šiame futbolo spektaklyje idealiausia scenarijaus pabaiga būtų ta, kad Vokietija laimėtų čempionatą. Treneriui pritaria ir komandos kapitonas Philippas Lahmas (priminsiu, kad pirmą pusfinalio porą sudaro Brazilija ir Vokietija).
Antroje poroje žaidžia Argentina ir Olandija. Argentinos žvaigždė Leonelis Messis nori pakartoti Mario Kempeso 1978 m. ir Maradonos 1986 metų triumfą. Žinant, kad Messis, žaisdamas už rinktinę, yra įmušęs tik vieną įvartį ranka, tikėtina, kad jis nepakartos gėdingos Maradonos „Dievo rankos“ į Olandijos rinktinės vartus. Argentina jau daug metų negalėjo pereiti ketvirtfinalio barjero, bet šį kartą jie tai padarė, nors jų žaidimas iš visų keturių komandų atrodo silpniausiai. Jei ne L. Messio fenomenas, tai Argentina galėjo ir šiemet likti už pusfinalio borto.
Bet kiekvienos rungtynės šiame čempionato etape turi savo specifiką. Čia lemia kiekviena smulkmena, tokia kaip lietus, ar paprasta žmogiška, tokia kaip seksas.
Olandija yra totalinio futbolo pradininkė – išradėja. Totalinis futbolas – žaidimo maniera, kai žaidėjas neturi fiksuotos pozicijos aikštėje. Kiekvienas žaidėjas yra ir gynėjas, ir saugas, ir puolėjas. Jakas Reynoldas buvo šio futbolo pradininkas Amsterdamo „Ajax“ klube. Po to taip pradėjo žaisti ir Olandijos rinktinė. Totalinio futbolo pradininkai niekaip negali užlipti ant aukščiausio pasaulio čempionato laiptelio. „Oranžiniai“ tikisi, kad šis čempionatas bus kaip tik tas, kai jie įveiks tą užburtą ribą, kuri juos persekioja dar nuo dviejų Johanų Cruijffo ir Neeskenso laikų.
Šios rinktinės lyderis Arjenas Robbenas yra vienas geriausių pasaulio žaidėjų, kai kas sako, kad pats geriausias. Kai jis įsibėgėja, tai jo negali pavyti joks gynėjas, jau nekalbant apie jo fenomenalų driblingą.
Ispanijos rinktinės vartininkas Ikeras Casillasas turbūt ilgam atsimins, kaip Robbenas jį „maudė“ pirmosiose šio čempionato grupės rungtynėse, kuriose olandai sutriuškino ispanus.
Reikia paminėti, kad Olandija turi trenerį menininką Louisa van Gaalą, kurio sprendimai ir stebina, ir žavi futbolo gerbėjus. Kas galėjo sugalvoti ir ryžtis ketvirtfinalyje, baigiantis pratęsimui, pakeisti vartininką? Toks žingsnis gali prilygti tik didvyriškumui.
Pasaulis laukia, ką dabar bus sugalvojęs Olandijos strategas. Laukti liko nebe daug, jau šiandieną bus aišku, kas yra kas. Jau šiandieną gali būti perrašyta istorija ir Pietų Amerikos žemyne Pietų Amerikos komandos gali nelaimėti pasaulio čempionato. Iki šiol to nėra buvę.
Visiems gražaus futbolo, toks malonumas pasitaiko tik kas ketveri metai ir būtų nusikaltimas jį praleisti.
Spėju, kad finale žais Brazilija ir Olandija. O kaip bus, žino tik jų didenybės Futbolo dievai.

10 Atsakymų į “Ar bus perrašyta futbolo istorija?”

 1. Miunchauzenas iš Bugenių parašė:

  Pagaliau: Mario Götze macht Deutschland zum Weltmeister. Mario Götze sorgte mit seinem Treffer in der 113. Minute für den ersten Triumph seit 1990. Nuostabi kaimynė tapo pasaulio futbolo čempione Marakanoje, valio! Sveikinimai von Bock iš Dautarų.

 2. Miunchauzenas parašė:

  Maršalas von Bock irgi prapylė, na ir kas? Gyvename dabar laisvi ir laimingi, net naftos perdirbimo gamyklą turime, daug gamyklų turime ir Zigmutį(bankyrą) turime, o prie Bock’ų ką turėjome? Nei elektros, nei „Zaz’o, nei alaus bravaro, o tik ruskai-carišką baudžiavą, vergiją, reikėjo dar ir vokiškai kalbėt, Mažeikius Muravjov’o vadint ir, neduok Die suklysti, o dabar lenkai lietuviškai puikiai kalba, rūpinasi ir myli, ypač žemaičius ir profsąjungas ir neleis mūsų priešui skriausti. Na, bet finale hansiukai, manyčiau, kad neprapils kaip tas Bock’as, kuris, deja, ne iš Dautarų. To ir linkiu Vokietijai – laimėt!

 3. JEIGU KĄ parašė:

  Prapylė orakulas kapitaliai,nes abi Jo nurodytos komandos Brazilija ir Olandija finale nežais.

 4. Miunchauzenas iš Bugenių parašė:

  Negirdėjau apie jokį maršalą iš Dautarų, išskyrus Maurice von Bock’ą. Tiesa, žinau dar tokį Jean François Maurice ir jo nepakartojamąją katytę iš Monako 28 laipsnių karštyje pavėsyje pagal Celsijų: „28 degrés à l’ombre“. Išties, juk vasara eina pasišokinėdama. Bugenių „Šerkšnės viloje“ tokių katyčių irgi netrūksta, kurioms Argentinos komanda labiau patinka nei Olandijos, nuolat kritikuojančios mus dėl seksualinių mažumų teisių pažeidinėjimų Mažeikių apskrityje. Taigi palinkėkime sėkmės Vokietijai finale, gerai?

 5. Maršalas von Bock parašė:

  Šiandien Dautaruose didelė šventė – laimėjo Vokietija prieš Braziliją 7:1. Nežinau kaip Židikuos ir Ukrinuos, bet Dautaruos balius, manyčiau, tikrai bus. O ką manote Jūs?

 6. Senis parašė:

  Atsirado orakulas Sungaila. Vokietija-Brazilija 7-0. Pramovė vaikis su prognozėmis. Pramovė.

 7. Miunchauzenas parašė:

  O taip, Vokietija-Brazilija 7:0, super! Bravo, sveikinimai nuostabiai tautai! Bugeniai už Vokietiją, o Mažeikių miestas už ką? Už Braziliją, ane? Žinoma, kad už Braziliją, kitaip strateginis partneris paliks be kelnių, kai tik to Putinlandas pareikalaus. Japonai taip pat nuostabi tauta, be jokios abejonės. Miela, malonu žiūrėti rungtynes ir Riesling’ą gurkšnoti. Bus bemiegė šlagerių naktis.

 8. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Manyčiau, kad turėtų laimėti Deutschland’as, su kuo ir sveikinu. Esame jų išlaikytiniai ES, todėl ir palinkėkime jiems šįvakar sėkmės – pergalės. Na, o mums gražių įspūdžių ir nepamiršti, kas mūsų tikrieji sąjungininkai, o kas tik jėga mūsų išdavikų primestas strateginis partneris, kuris visai nustekens – paliks mažeikiečius be kelnių.

 9. Elementaru parašė:

  Vaikai, pamirštate vieną dalyką – Futbolą žaidžia 22 žmonės, o laimi vokiečiai.

 10. Daiva Šideikienė parašė:

  Ir laimės olandai :) . Arba vokiečiai . Svarbiausia pamatyti gražų, intriguojantį bei permainingą pusfinalį ir finalą . Labiausiai nenoriu , jog visa tai baigtusi 11 metrų baudiniais .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto