Ar dažnai lankotės vaistinėse?

Nuo pirmadienio galioja naujas kompensuojamųjų vaistų kainynas. Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad daugiau nei pusė jame esančių vaistų bus pigesni.
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, pacientai, rinkdamiesi pigesnius vaistus, galėtų sutaupyti apie 20 milijonų eurų priemokų.
Kita vertus, sveikatos specialistai pastebi: mūsų šalies gyventojai vaistų vartoja pernelyg daug.
Mažeikiškių klausėme, ar dažnai jie apsilanko vaistinėse, ar daug pinigų skiria vaistams.

Aldona RUŽIENĖ . Janinos SRIBALIŪTĖS nuot.

Aldona RUŽIENĖ, senjorė:
– Kadangi rimtų ligų neturiu, tai ir vaistinėse lankausi gana retai. Pinigų išleidžiu tik tiek, kiek reikia odos ligai gydyti.
Kaip ir visi, turiu vadinamąją namų vaistinėlę, kurioje įprastiniai vaistai: citramonas, tabletės nuo rūgšties ir panašiai.
Vitaminų ir maisto papildų užsisakau iš platintojų.

Eugenija BAUBLYTĖ. Janinos SRIBALIŪTĖS nuot.

 Eugenija BAUBLYTĖ, augina vaiką:
– Žiemą, kai vaikelis sirgo, galima sakyti, kad vaistinėje lankėmės vos ne kasdien. Tada ir išleidome apie tris šimtus eurų.
O šiaip mūsų namų vaistinėlė yra tokia, kaip ir daugelio, joje – pagrindiniai vaistai, kurių gali staiga prireikti. Tiesa, gal šiek tiek ir kitokia, turime įvairių priemonių, kurios reikalingos mažam vaikui.

Regina IVANOVA. Janinos SRIBALIŪTĖS nuot.

 Regina IVANOVA, UAB „Lyra“ darbuotoja:
– Ačiū Dievui, sveikatos problemų neturiu, tad vaistinėse beveik nesilankau. Ir mano biudžetas dėl medikamentų tikrai nenukenčia.
Paprasčiausių vaistų, tokių kaip analginas, aspirinas, namuose yra. Tačiau tik tiek, kad jų turime – vaistus vartoti tenka itin retai.

Rolandas VOLKOVAS. Janinos SRIBALIŪTĖS nuot.

 Rolandas VOLKOVAS, pedagogas:
– Mano dar toks amžius, kai esu pakankamai sveikas ir savo sveikata galiu pats pasirūpinti. Problemos dėl kompensuojamų vaistų man dar neaktualios.
Suprantama, vaistinėse tenka apsilankyti, nors ir retai. Sakyčiau, kad  per metus vaistinėse išleidžiu apie penkiasdešimt eurų. Manau, tai nėra daug.
Namų vaistinėlėje turime vaistų nuo peršalimo, nuo skausmo. Perku ir vartoju maisto papildus.

Gediminas SABALIAUSKAS. Janinos SRIBALIŪTĖS nuot.

 Gediminas SABALIAUSKAS, juvelyras:
– Jeigu susergu, o tai atsitinka tikrai retai, tada apsilankau vaistinėse. Tačiau šie pirkiniai tikrai neturi didelės įtakos mano biudžetui. Jeigu jau reikia gydytis, tai perki, ką liepia medikai, ir nesvarstai. Svarbiausia – sveikata.
Namuose laikau tik būtiniausius vaistus, kurie gali padėti staigaus negalavimo atveju – nuo skausmo, nuo peršalimo. Iš maisto papildų vartoju tik žuvų taukus.

Gediminas BRASAS. Janinos SRIBALIŪTĖS nuot.

 Gediminas BRASAS, ūkininkas:
– Esu retas vaistinių lankytojas, gal per metus vaistams ir išleidžiu penkiasdešimt eurų… Manau, ši suma nėra didelė. O apie kompensacijas vaistams paprasčiausiai negalvoju.
Namų vaistinėlėje, kiek žinau, yra kažkokių vaistų, kurių gali staiga prireikti – nuo skrandžio skausmų, nuo peršalimo ir panašiai. Vitaminus vartoju labai retai, mano organizmui pakanka to, ką gauna iš vaisių ir daržovių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto