Ar jau suplanavote savo atostogas?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Artėjant vasaros atostogų metui praeivių gatvėje klausėme, ar jie yra suplanavę, kur ir kaip praleis vasaros atostogas. Domėjomės, ar jie atostogoms renkasi užsienio šalis, pajūrį, ar atostogas leidžia kitur.
Kadangi šios atostogos bus pirmos, kai Lietuva įsivedė eurą, keliaujantys į užsienį žmonės turėtų sutaupyti laiko, nes jiems nebereikės keistis valiutos. Pašnekovų teiravomės, ir kiek savo biudžeto jie yra numatę išleisti atostogoms.

Rimantas Savickas, UAB „Sarima“ direktorius:
– Deja, mums vasara pats darbymetis. Mūsų darbo tokia specifika: užsiimame žemės kasimo darbais, aplinkos tvarkymu, todėl vasarą atostogaujame labai trumpai, kokią savaitę.
Dažniausiai aš renkuosi Latvijos pajūrį. Atostogaujame Liepojoje, Ventspilyje. O Palangoje būname labai mažai, vieną kitą savaitgalio dieną.
Atostogų biudžetas kiekvienais metais būna skirtingas, tai lemia situacija, nes kiekvienos atostogos yra skirtingos. Gali išleisti tūkstantį buvusių litų, gali – ir porą.

Simona  Daiginaitė, emigrantė, dirbanti Anglijoje:
– Dirbu Anglijoje, ir trumpam grįžau į gimtinę paatostogauti. Bet tikrų turiningų atostogų su draugu grįšime į Lietuvą rugpjūčio mėnesį. Grįšime motociklu. Mūsų kelias į Lietuvą drieksis per Alpių kalnus, daugiausia važiuosime per Austriją.
Kadangi, kaip minėjau, dirbu užsienyje, tai praleisti atostogas dažniausiai renkuosi Lietuvą. Dar kol kas taip yra, kad noriu atostogauti Lietuvoje, mane čia traukia, čia gyvena mano visi draugai. Nors mano draugas mieliau norėtų atostogauti užsienyje.
Mane labai traukia mūsų pajūris. Jei kalbėtume apie finansinę pusę, tai būna įvairiai. Bet šiuo metu esame suplanavę savo rugpjūčio atostogoms išleisti tūkstantį svarų sterlingų. Tai daugiau nei tūkstantis eurų.

Rimantas Baltutis, dirba Suomijoje, remontuoja, stato laivus:
– Esame su žmona suplanavę važiuoti pailsėti į Gran Kanariją. Kadangi man teko ten keturis mėnesius dirbti, todėl aš daug ką žinau apie šį kurortą, žinau visas kainas, kokios ten yra.
Jei lygintume mūsų Palangos kainas ir Ispanijos kurorto kainas, tai ten išeina pigiau. Nors ir nėra labai pigu, bet vis tiek pigiau nei pas mus, gimtinėje. Ten pigesnis nei mūsų kurortuose ir maistas, ir nakvynė. Ir pasirinkimas yra geresnis, didesnis.
Kai dirbau Las Palme, tai supratau, kad šios atostogos su žmona bus Ispanijoje. Šių metų atostogoms planuojame išleisti apie du su puse tūkstančio eurų. Na, žinoma, kai būnu Lietuvoje, tai nuvažiuojame į Palangą, bet retai. Beveik visada atostogaujame užsienyje.

Juozas Šyvokas, senjoras:
–Dar iki galo atostogų nesu suplanavęs. Laukiu, kol sūnūs grįš iš Anglijos. Bet atostogausime Lietuvos pajūryje.
Pasirinkimą lemia finansai. Esu buvęs užsienyje, bet atostogauti ten dar neteko. Dviese su žmona planuojame išleisti apie tūkstantį litų, jei skaičiuotume mūsų buvusia valiuta.
Dabar dar neaišku, kokios kainos bus prie jūros, nes atostogausime pirmą kartą, kai yra įvestas euras. Grįš sūnūs su savo antromis pusėmis, tai bandysime visi nuvažiuoti prie Baltijos jūros.
Yra tokia mūsų šeimos  tradicija: visiems nors trumpam nuvažiuoti prie mūsų jūros. Nueiti į HBH, išlenkti po bokalą alaus, pasišnekėti. Pasmaguriauti lietuviškų patiekalų, vaikus pavaišinti.

Joana Kačerauskienė, auginanti vaiką:
– Šiek tiek esu pasiplanavusi vasaros atostogas. Važiuosiu į užsienį pas gimines paatostogauti porai savaičių. Galvoju, kad atostogoms išleisiu apie tūkstantį eurų.
Ne pirmą kartą važiuojame ir panašiai tiek išleidžiame. Kainos ten yra mažesnės. Žinoma, ne viskas pigiau kainuoja. Ten yra brangios paslaugos, pavyzdžiui, kirpyklų paslaugos yra gerokai brangesnės nei pas mus. Bet užtai maistas pigesnis ir kokybiškesnis. Taip pat ir pragyvenimas yra brangesnis čia.
Atostogausime prie vandenyno, ir tikiu, kad atostogos bus kokybiškos, sugrįšime pailsėję.

Salomėja Macijauskienė, dirba Šerkšnėnų kultūros centre:
– Aš dabar kaip tik atostogauju. Bet esame suplanavę ir vasaros atostogas ne Lietuvoje. Mes antrą kartą važiuosime atostogauti į kitą šalį.
Važiuojame į užsienį ne tam, kad ten gražiau, pas mus irgi yra gražių vietų, bet važiuojame todėl, kad ten yra pigiau. Žinoma, dar norisi ir prasiblaškyti.
Dabar išvažiuoti į Palangą savaitei brangu. Išsinuomok kokius kambarius, nors ir ne apartamentus, bet sumokėsi tiek pat, kaip išvažiavęs su draugais į užsienį. Jei paimtume dar ir pramogas, tai kainos Palangoje ir kokiame užsienio kurorte nieko nesiskiria. Bet užsienyje yra geresnė aptarnavimo kokybė ir saugumas. Tiesiog ten jautiesi geriau.
Mes atostogauti važiuosime savo mašina. Važiuosime visa šeima, tai išleisime apie tūkstantį eurų. Vasaros atostogos mums truks savaitę. Dabar kol kas atostogauju namuose: savo pievoje, šiltnamyje, kieme. Ir iš tikrųjų pailsiu, nes nėra rutinos, nepavargsti kelionėse.

2 Atsakymai į “Ar jau suplanavote savo atostogas?”

  1. atostogoskaime.lt parašė:

    Mano atostogos irgi suplanuotos, neatsimenu kada taip laukiau, kada pagaliau galėsiu atsipalaiduoti sodyboje su pirtele..

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Dauguma aplenkia Lietuva. Brangu atostogauti Lietuvos kurortuose su tokiais mazais atlyginimais.. Sau gali leisti prabangiai atostogauti is migracijos grize ir nesazin8ngi valdziazmogiai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto