Ar laikas buvo pradėti šildymo sezoną?

Šildymo sezono pradžia skelbiama, kuomet vidutinė paros oro temperatūra ne aukštesnė kaip 10 laipsnių šilumos. Pastarosiomis dienomis lauko oro temperatūra svyravo nuo –2 iki +12 laipsnių. Savivaldybė nusprendė mūsų rajone šildymo sezoną pradėti nuo spalio 15 dienos.
Kas geriau, ar šiluma, ar sutaupyti pinigai, klausėme mažeikiškių.Filibertas PERMINAS,
pensininkas:
– Labai gerai, kad pradėjo šildyti. Į ką panašu, kai namuose tenka vaikščioti su veltiniais. Šąla ne tik kojos, bet ir rankos. Gyvenu dviejų kambarių bute ir už jo šildymą moku apie 100 litų. Pensininkui tai yra nemaži pinigai. Tačiau šalti aš vis tiek nesu pasiryžęs. Jei nebeišsimokėsiu visų mokesčių, ką darysi, teks eiti elgetauti.

Stanislava STACKEVIČIENĖ,
bedarbė:
– Šilumos namuose tikrai labai pasigedome, visiškai baigiame sušalti. Mes, suaugusieji, dar šiaip taip galime ištverti, storiau apsirengti, o ką daryti šeimoms su mažais vaikais? Mokyklinio amžiaus vaikai šąla mokykloje, o grįžę į namus taip pat neturi kur sušilti.
Daugumai gyventojų labai skaudi materialinė pusė, ir dėl to jie linkę kęsti šaltį, kad tik mažiau reikėtų mokėti mokesčių. Aš asmeniškai kaip nors išsiversiu, nes turiu dukras, kurios man padeda.

Zita TIMOFEJEVA,
logopedė:
– Man gaila šeimų, auginančių vaikus, taip pat senų žmonių, kuriems šaltuose butuose nejauku. Mokyklose, lopšeliuose-darželiuose jau anksčiau pradėjo šildymo sezoną. Vaikai čia kur kas geriau jaučiasi. Jie linksmesni, žvalesni, o ir mums darbas geriau sekasi. Kai žmogus sušalęs, nieko nebesinori. Be jokios abejonės: šildymo sezonas pradėtas tikrai ne per anksti.

Kazimieras POPLIAUSKAS,
darbininkas:
– Sinoptikai žada atšilimą. Todėl manyčiau, kad galėjome dar šiek tiek pakentėti. Jeigu iki šiol nesušalome, tai nieko nebūtų atsitikę, jei ir dar savaitę kitą būtume palaukę. Žinoma, daug kas priklauso nuo šeimos biudžeto ir atlyginimų. Be to, skirtinguose miestuose skirtingos ir šildymo kainos. Didesniuose miestuose, kur daugiau gyventojų, jie už šildymą moka mažiau. Pavyzdžiui, Klaipėdoje ši paslauga pigesnė negu mūsų mieste. Mes Mažeikiuose už vieno kambario buto šildymą mokame tiek, kiek klaipėdiečiai moka už dviejų kambarių.
Kai viskas taip brangu, vertėtų pagalvoti apie langų ir durų sandarinimą butuose, laiptinėse susitvarkyti langus ir duris, per kurias dažnai košia skersvėjai. Dar geriau būtų apšiltinti namus. Tuos pinigus, kuriuos dabar sumokame už šildymą, galėtume skirti namų renovacijai. Tik niekas nesiima iniciatyvos.

Romualdas KIRKUTIS,
darbininkas:
– Dar galėjo neskubėti, nepradėti šildymo. Mano bute, pavyzdžiui, temperatūra buvo beveik normali ir siekė +17 laipsnių. Per įstiklintą balkoną pašildo saulė, be to, kelis kartus per dieną gaminamės valgį, verdame, kepame, taigi prišyla ir šalčiu labai nesiskundžiame. Sūnus jau 17 metų, nebe vaikas, jam problemų dėl to taip pat nekilo.
Žiūrint iš mūsų šeimos pozicijų, spalio mėnesį galėjome dar ir pakentėti.
Per žiemą gyventojams ir taip gerokai mokesčiai kišenes patuština, tad taupumo sumetimais rajono valdžia su šildymu galėjo luktelėti.

Alfonsa OSTRAUSKIENĖ,
muzikos mokytoja:
– Man atrodo, kad šildymo sezoną iš tiesų reikėjo pradėti. Reikia galvoti apie mažus vaikus, vyresnio amžiaus žmones, ligonius. Juk jeigu šalsime, neišvengsime ligų. O jų gydymas ir vaistai gali kainuoti daugiau, negu sumokėsime už šildymą.

Bernarda PLASTININA
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto