Ar nauja tvarka padės kovoti su alkoholiu?

Nuo pirmadienio įsigaliojo Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, kuriais siekiama mažinti alkoholinių gėrimų prieinamumą ir vartojimą.
Numatyta nemažai naujovių – trumpinamas prekybos alkoholiniais gėrimais laikas, ribojamas pardavimas – svaigieji gėrimai parduodami asmenims nuo 20-ies metų, uždrausta alkoholio reklama, kt.
Mažeikiškių klausėme, ar ši sugriežtinta tvarka padės kovoti su alkoholio vartojimu.

Ruslanas Daukšas. Janinos Sribaliutės nuotr.

Ruslanas Daukšas, UAB „Mažeikių vandenys“ darbuotojas:
– Sunku pasakyti, gal tai kiek pristabdys girtavimą. Neramina kitkas – vėl gali atsirasti nelegalių prekybos „taškų“, vėl suklestės „bobučių“ prekyba.
Baugu, kad žmonės alkoholio ieškos neaiškiose vietose, gal net susigundys nežinia kokiu alkoholiu, o valstybė praras pajamas. Tai galima tik prognozuoti, o kaip bus – pagyvensime kelis mėnesius ir pamatysime.

Vytautas. Janinos Sribaliutės nuotr.

Vytautas, senjoras:
– Nemanau, kad tos pataisos ką nors pakeis – kas gėrė, tas gers ir žinos, iš kur gauti alkoholio per tas valandas, kai jo parduotuvėje nebus galima įsigyti.
Kita vertus, žinant, kiek šiuo metu Lietuvoje girtaujama, manau, kad ir blogiau jau nebus. Žodžiu, tegul riboja tą alkoholio prieinamumą. Juk kas jo negėrė ar gėrė saikingai, tam nesvarbu, šie pokyčiai jo gyvenimo būdui įtakos neturės.

Iveta Kinčienė. Janinos Sribaliutės nuotr.

Iveta Kinčienė, augina vaiką:
– Manau, kad ši tvarka nepasitvirtins. Juk iki šiol, nors ir buvo draudžiama pirkti bei parduoti, nepilnamečiai alkoholio įsigydavo. Manau, taip pat bus ir dabar – jaunimas vis tiek atras vyresnį žmogų, kuris nupirks svaigalų.
Noriu pasakyti, kad draudimai naudos niekada neduoda, reikia daugiau dėmesio skirti švietėjiškam darbui.
Galiu tik pajuokauti: nauja tvarka nepalanki tik asocialiems asmenims – sekmadienį iki trečios valandos po pietų jie nespės surinkti tiek tuščių butelių, kad galėtų įsigyti pilną…

Raimondas Juodis. Janinos Sribaliutės nuotr.

Raimondas Juodis, dirba užsienyje:
– Reikia stengtis kažką daryti, visiems norisi, kad auganti karta gyventų blaiviau, galėtų gyventi be alkoholio ir užsiimtų naudingesne veikla, kitaip leistų laisvalaikį. Tačiau reikia tada padaryti taip, kad vaikams sporto ir kitų būrelių lankymas būtų nemokamas, kad jis būtų prieinamas.
Nemanau, kad mažeikiškiams tie apribojimai padės – greta yra Latvija. Jeigu ten liks galioti ta pati tvarka, tai tik sėdai į automobilį – kelios minutės – ir pirk alkoholio kiek nori.

Ieva Jankutė. Janinos Sribaliutės nuotr.

Ieva Jankutė, reklamos vadybininkė:
– Visiškai pritariu įsigaliojusiems draudimams – taip ir turi būti, kažko reikėjo imtis. Manau, kad tai padės jaunimui, nes dabar neretai laisvalaikis yra suprantamas ir priimtinas tik su alaus ar sidro buteliu.
Kiek per alkoholį įvyksta nelaimių, kiek tragedijų… Be to, pataisos tikrai nėra drastiškos, manau, kas gėrė saikingai, protingai, tas ir toliau neturės problemų.

Arvydas Strigūnas. Janinos Sribaliutės nuotr.

Arvydas Strigūnas, verslininkas:
– Manau, kad ne nuo to galo kova buvo pradėta. Pirmiausia reikėjo uždrausti įvairaus tipo „mixus“, nepilstyti nealkoholinio gėrimo – vadinamojo vaikiško šampano į šampaninius butelius…
Žodžiu, manau, kad silpnieji alkoholiniai gėrimai vaikams ir jaunuoliams daro įtaką nuo jaunų dienų, o po to jau žengiama prie stipriųjų.
Reikia užauginti naują kartą, sukurti sistemą, kad ji galėtų atsipalaiduoti kitu būdu, o ne prie butelio. Pavyzdys – Rugsėjo 1-oji: tada alkoholiu neprekiaujama, tačiau jaunimas jo prisiperka iš vakaro. Investavę pinigus į „šventę“, paskui stengiasi viską išgerti, o tai neretai jiems būna per didelė dozė. Jeigu būtų tądien alkoholiu prekiaujama laisvai, gal tada nusipirktų tik dėl linksmumo. Nors gaila, kad be to dirbtinio „linksmumo“ vis dar nemokame išsiversti.

One Reply to “Ar nauja tvarka padės kovoti su alkoholiu?”

  1. koks parašė:

    skirtumas nuo kokio gala pradedi,svarbu imt gala ir pradet,o tada prieisi ir prie kitu galu,ir rezultatas bus:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto