Ar Norvegijos įvykiai verčia sunerimti?

Teroristo išpuolis Norvegijoje ir kelių dešimčių žmonių žūtis sukrėtė ne tik norvegus, bet ir viso pasaulio žmones.
Mažeikiškių klausėme, kaip jie vertina terorizmą, šią XXI amžiaus rykštę, ir ar jų nuomone, Lietuvoje galimi panašūs įvykiai.

Živilė UNDRAITIENĖ:
– Toks nusikaltimas yra jokiu būdu nepateisinamas. Manau, kad teroristas yra psichiškai nesveikas arba smegenys buvo išplautos kokioje nors grupuotėje. Po tokių įvykių, tikiuosi, daug kas susimąstys ir imsis priemonių, kad Lietuvoje bus kuo mažiau radikaliai nusiteikusių nacionalistų ir tokios žudynės niekada neįvyks.
Aš pritariu Norvegijoje kilusiai diskusijai, kad reikėtų grąžinti mirties bausmę.


Adomas GULBINAS:
– Girdėjau, kad įvyko sprogimas, buvo daug žmonių nušauta. To norvego poelgį vertinu labai neigiamai, manau, jis taip pat turėtų mirti. Nesutinku, kad jam turėtų būti suteikta kokia nors trumpalaikė bausmė.
Lietuvoje irgi negali jaustis saugus – juk ir mes tiek visokių žudikų, nusikaltėlių turėjome ir turime, pats vieną kartą buvau sumuštas kažkokių jaunuolių…
Nemanau, kad reikėtų kovoti prieš kitataučius, juk tarp jų – daug gerų žmonių. Tarnaudamas kariuomenėje, susidūriau su daugybę svetimšalių, jie – nuostabūs žmonės.

Juzefa (nenorėjusi skelbti pavardės ir fotografuotis):
– Šio teroristo poelgį vertinu labai neigiamai, bet kas jį paskatino tai padaryti, neįsivaizduoju. Juk Norvegija tokia tvarkinga ir taikinga šalis, niekada nesu girdėjusi, kad ten kas ką nors masiškai žudytų ar vyktų kokie siaubingi nusikaltimai.
Tas žmogus, ko gero, psichiš kai nesveikas arba kokius narkotikus vartojo. Jo negalima nuteisti kalėti trisdešimčiai metų, jis turėtų būti uždarytas visą gyvenimą.


Vytautas PETRAUSKAS:
– Mačiau per žinias apie žudynes. Manau, kad tas žudikas yra tiesiog beprotis, jei jis mano, kad dėl savo įsitikinimų gali atimti gyvybę kitiems. Jam reikėtų iškart mirties bausmę skirti. Tai yra siaubinga.
Juk tokių dalykų gali pasitaikyt ir Lietuvoje, pavyzdžiui, koks nors beprotis gali Seimą susprogdinti.
Teko rusų kariuomenėje tarnauti, tada kitataučiai buvo geriausi draugai ir tik beprotis gali nekęsti jų. Manau, kad Lietuvoje dažniau tokie nesutarimai kyla dėl religijos, pavyzdžiui, mūsų kaimynė išpažįsta kitą religiją, todėl man žmona liepia su ja kuo mažiau bendrauti.
Bet man nerūpi nei žmogaus religija, nei tautybė.


Jonas DAUBARIS:
– Teko matyti apie tuos įvykius per televiziją. Nelabai suprantu, kaip taip buvo galima pasielgti. Tai, kas įvyko, – labai blogas dalykas. Žudikas kalėjime turėtų praleisti visą gyvenimą. Kad tokie dalykai nesikartotų, reikėtų keisti Europos šalių įstatymus, įsileisti mažiau svetimšalių, kad žmonės būtų mažiau nusiteikę prieš juos.


Laima SKARIENĖ:
– Apie įvykius Norvegijoje girdėjau labai mažai. Žudiko niekaip nepateisinčiau. Už tiek atimtų gyvybių trisdešimties metų bausmės kalėjime neužtenka, jam reikėtų padaryti tą patį, ką jis padarė su savo tautiečiais.Rytis SAVICKIS
Elijaus KNIEŽAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto