Ar palaikote piketuosiančius pedagogus?

Kitą trečiadienį, birželio 18 dieną, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga kartu su šalies švietimo įstaigų profesine sąjunga organizuoja mitingą Vilniuje.
Pedagogai reikalaus ne tik didinti algas, bet ir užtikrinti tokį valstybinių ir savivaldybių mokyklų finansavimą, kad jose būtų iki galo vykdomi ugdymo planai.
Gedimino prospektu Vyriausybės rūmų link kartu su šalies pedagogais žygiuos ir Latvijos, Lenkijos, Estijos pedagogų profsąjungų nariai.
Mažeikiškių klausėme, kaip jie vertina tokius mokytojų veiksmus, ar palaiko juos.

Linas Kirša. Sigito Strazdausko nuotrauka

Linas Kirša, studentas:
– Manau, kad mokytojams iš tiesų viskas yra normaliai. Didelius krūvius turintys mokytojai uždirba per du tūkstančius litų, kas Lietuvoje yra geras atlyginimas. Pedagogai per daug išpučia tą situaciją, todėl jų nepalaikau. Ne vien jiems blogai. Yra žmonių, kurie gauna tik minimalią algą ir tai nesiskundžia, o pedagogai dirba pusę darbo dienos ir tai jiems blogai.

Rimvyda Norkienė. Sigito Strazdausko nuotrauka

Rimvyda Norkienė, buvusi inžinierė:
– Kiek turiu pažįstamų pedagogų, jie nesiskundžia, kad yra blogai. Mokytojų atlyginimai gal ir maži, bet juk mažėja vaikų, kartu mažėja ir krūviai. Aišku, jiems reikia ruoštis namuose, tačiau dabar yra daug žmonių, dirbančių po darbo.
Visada norisi uždirbti daugiau, bet reikia žiūrėti į galimybes: biudžetas juk nesikeičia. Padidinus algas būtų geriau, bet jeigu nėra galimybių, juk nieko nepadarysi.

Joana Kačerauskienė. Sigito Strazdausko nuotrauka

Joana Kačerauskienė, augina vaiką:
– Nemanau, kad švietimui skiriamos lėšos ir atlyginimai pedagogams yra maži. Yra kas ir sunkiau gyvena. Nesu nei prieš, nei už pedagogus, o dėl tų mažų pajamų galėtų streikuoti visi. Šiais laikais sunku susirasti darbą, todėl reikia džiaugtis jį turint. O kad streikuodami pedagogai kažko pasieks, abejoju. Kai valstybėje vyksta tokie dalykai, kažin ar bus gerų pokyčių.

Vilma Navickienė. Sigito Strazdausko nuotrauka

Vilma Navickienė, augina vaikus:
– Galėtų pedagogai ir geriau gyventi, palaikau juos. Kartais reikia pastreikuoti, kad kiti atkreiptų dėmesį, tačiau pažiūrėjus į dabartinę situaciją, nemanau, kad kažkas pasikeis. Aišku, reikia kažkaip parodyti valdžiai, kad neužmirštų esamos situacijos, bet atsakomosios reakcijos nėra.

Antanas Erlickis. Sigito Strazdausko nuotrauka

Antanas Erlickis, meno vadovas:
– Žinoma, kad palaikau pedagogus ir visus tuos, kurie mažai uždirba. Tik kad mes nemokame streikuoti, nesiimame aktyvesnių veiksmų. Reikia piketuoti, kaip tai daro užsienyje, tada bent nauda matyti. O dabar pašnekam, paburbam kažkur susirinkę su plakatais, ir tiek.
Netikiu, kad tokiais veiksmais pedagogai kažko pasieks.

Edvardas Butkus. Sigito Strazdausko nuotrauka

Edvardas Butkus, studentas:
 – Pedagogus palaikau. Mokytojų darbo sąlygos sunkios, jie mažai uždirba. Pats šios profesijos tikrai nesirinkčiau.
 O ar pedagogai piketuodami ko pasieks, sunku pasakyti. Ateityje pažiūrėsim, kaip čia bus. Svarbiausia – netylėti, o gal po tokių veiksmų Vyriausybė ir susiprotės.

16 Atsakymų į “Ar palaikote piketuosiančius pedagogus?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Ateikit į mokyklą per Mokytojų dieną ir praveskit bent vieną pamoką,pamatysit tikrą situaciją,kiek tai vienai pamokai reikia ruoštis ir kiek nervų tos 45 min.kainuoja.Tada galėsit bent jau šį tą pasakyti,komentatoriai didieji.Kada paskutinį kartą bent koją buvot įkėlę į mokyklą?

 2. na parašė:

  tegu mokytojai moko vaikus,kad visi baigę galėtų įstoti,o dabar reikia visiems samdyti atskirus mokytojus,kad papildomai mokytų,už ką jiems mokamas atlyginimas ir gan ne mažas

 3. juzis parašė:

  gyvenu kaiminysteje suedvardu butkum ,jis joks studentas ,jis nera baiges net vidurines mokyklos,jis narkomanas ir vagis,stovi policijos iskaitoj

 4. skaitytojas parašė:

  Ko čia verkšlenat, nei jūs pavargę nei ką, jei dirbat ir išėję į pensiją. Sąžininga būtų reikalauti, jei sulaukę pensijos, garbingai užleistumėt vietą jaunimui, o dabar……

 5. Mažeikiškisd parašė:

  Kaip streikuotireikia ar nereikia nežinau, bet ,kad Vyturio prad. mokyklos direktore paskelbtii šventajha tai reikia.Apsivogė ir nekalta. Stebūklas.

 6. referendume sakysiu TAIP parašė:

  Buvau seniai nelankytoje vietoje, kaime. Ką pamačiau, turėtų būti pavyzdžiu ir trokštantiems išparduoti Lietuvos žemes.
  “Atitekėjo” už vietinės lietuvės kažkoks ne tai danas, ne tai švedas ir pradėjo iš kaimiečių supirkinėti žemes, įsteigė bendrovę, kurios akcininkai – jo šeimos nariai. Tas ponas nusamdė žemių valdytoją už 10.000 Lt/mėn., o pats čia net nesirodo.
  Savo žemes išpardavę kaimiečiai dabar už minimumą aria tam ponui, o po darbo, kaip ir kolūkių laikais, kapstosi savo daržuose (kai kurie tik po 25 arus tepasilikę).
  Ponas iš ūkio veiklos gauna dividendus. Pernai, sakė, virš 2,5 mln Lt.
  Tai kam kaimiečiai dirba – sau ar ponui?
  Deja, žemės pardavimo entuziastai nesuvokia esmės…
  Referendumo mitai
  budruspilietis.lt/referendumo-skeptiku-mitai

 7. :( parašė:

  Yra pedagogu dirbanciu mokykloje daugiau nei 10 metu,su magistru ir gaunanciu 1400 litu i rankas.Vo cia tai alga su 2 aukstaisiais.Geda. Ir draskot akis,kad daug moka? Mielai pasikeisciau su pardaveja vietomis.O jus su pedagogais ??????

 8. Nepdeagogui parašė:

  Tai patikėk savo vaiką mokyti beraščiui žmogžudžiui recidyvistui, kasančiam duobes po n metų kalėjimo. Kokiu reikia būti bukiumi, kad šitaip bukaprotiškai postringautum? Ir mokytojas, ir gydytojas mokosi, kad turėtų atitinkamą kvalifikaciją. O tamsta su savo idiotiška ideologija (beje, komunistine leninistine) lygini, kad bet koks darbas yra lygus. BRIEDŲ BRIEDAS. Turėk gėdos… linkiu tau apendiksą išsioperuoti tiesiog pas kiaulių iškaulintoją. Gal tada suvoksi savo smegenų trūkumą.

 9. nepedagogas parašė:

  Liaudies išmintis byloja-jei norite šviesa nutvieksti kitus,nešiokitės saulę savyje.Pagarba komentuotojams,gerbiantiems bet kokį darbą.Panieka vertinantiems protinius sugebėjimus pagal užimamas pareigas.

 10. Apatinei parašė:

  Lygini buką kasininkę su mokytoju? Tamstai ryškiai su smegenimis prastokai.

 11. to oo parašė:

  O gal kalti niekam tikę tėvų genai?

 12. oo parašė:

  pedagogai dirba 9 menesius per metus ir dar atostogu turi mokslo metu metu.Be to dirba prastai,nes ju ismokinti specialistai nesugeba pakelt Lietuvos ekonomikos.

 13. Apatinei parašė:

  Prekybos centro darbuotojai uždirba minimumą t.y į rankas 800 lt, jie taip pat dirba galva, mąsto, su jumis nėr ko lygint, ir aš norėčiau dirbt namie, likusį laiką , kiekvienas turi atidirbti 8 val, o ką vasarą veikiat? Ir dar zyzia nabagai, reik mažint algas , o ne didint !

 14. klausimas Linui Kiršai parašė:

  Sakai,kad mokytojai dirba pusę dienos.Pagal tave jiems nereikia ruoštis renginiams,pamokos,sąsiuviniai,rašiniai irgi patys išsitaiso? O normalu,kad jaunas mokytojas gauna tiek,kiek prekybos centro darbuotojas?Kitą kartą prieš kalbėdamas pamąstyk.

 15. "pamiršti" pedagogai:( parašė:

  Skaudu, kai kalbant apie pedagogus, pamirštama, kad darželio auklėtojos irgi pedagogai:(… Jų darbo sąlygų nepavydėtų niekas: 20-24 vaikai, atlyginimas apie 1300 (čia vidurkis), dirbi 10,5 val į dieną, iškonsultuoji kasrytą ir kas vakarą apie 30 tėvų, rengi šventes, dalyvauji varganuose projektėliuose, kad nors tuos 300Lt per metus laimėtum už kokį projektėlį…, planai, kvalifikacijų kėlimai ir t.t. ir pan. TIK MŪSŲ GREIT NEBELIKS… Per pastaruosius 20-mt metų 1-a jauna specialistė teatėjo… Ateityje matau, kaip vaikai rateliuose vežioja 65-75metų auklėtoją po kiemą ir visi laimingi…

 16. vasia parašė:

  Butu socialiai teisinga pedagogu atlyginimus sumazinti bent 33 procentais.Dirba jie pusdieni,atostogauja vos ne pusmeti,visiskai materialiai neatsakingi,darbo kokybe salyginai sunkiai pamatuojama,protu ir ismone dauguma ju nepasizymi.Ju alga neturetu virsyti 4435 lt. per menesi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto