Ar pašalus reikėtų pasirūpinti šaligatviais?

Orai permainingi – kai kuriomis naktimis temperatūra nukrisdavo žemiau nulio, dienomis šaltuko nelikdavo, tačiau rytais susidarydavo plikšala.
Jau sulaukėme mažeikiškių skundų dėl slidžių šaligatvių, tačiau seniūnija neskuba jų barstyti – dėl tų pačių permainingų orų ir taupumo sumetimais.
Mažeikiškių klausėme, ar rytais, kai šąla, juos tenkina miesto šaligatvių būklė.

Onutė. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Onutė, senjorė:
– Kol šaltukas dar nespustelėjo, galima šaligatvių ir nebarstyti. Reikia ir patiems gyventojams pasisaugoti, atsargiau vaikščioti. Reikėtų pasirūpinti ir tinkama avalyne, kad traumų būtų mažiau.
Mano ankstesnė patirtis rodo, kad žiemą Mažeikiuose šaligatviai nėra tinkamai prižiūrimi. Trūksta ir valymo, ir barstymo. Tačiau situacija yra tokia, kokia yra. Turbūt seniūnija šaligatvius barsto pagal galimybes.

Stasys DARGIS. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Stasys DARGIS, apsaugos administratorius:
– Dažniau važinėju automobiliu, tai dėl šaligatvių didelių pretenzijų neturiu. O štai gatvės vietomis tikrai pasitaiko slidžios ir ne visada yra laiku pabarstomos.
Ankstesniais metais yra tekę pastebėti, kad šaligatviai slidūs ir nėra tinkamai pabarstyti. Kai matau, kad šaligatviai slidūs, stengiuosi vaikščioti atsargiau. Laimei, kol kas traumų pavyksta išvengti.

Algirdas PAKALNIŠKIS. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Algirdas PAKALNIŠKIS, darbininkas:
– Šį rudenį dar neteko pastebėti, kad šaligatviai būtų slidūs. Turbūt taip yra dėl to, kad vis dar laikosi pliusinė lauko oro temperatūra. Kol kas ir plikšala dar nelabai jaučiasi. Todėl dar per anksti barstyti miesto šaligatvius.
Nebent jei kas nors nori tik pinigus „nuplauti“, tai gali jau barstyti. Jei kur koks ledukas ir pasitaikytų, gelbėtų žieminė avalynė, kuri pritaikyta tokiam sezonui.

Regina SIDABRIENĖ. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Regina SIDABRIENĖ, senjorė:
– Šiemet dar neteko paslysti ar pargriūti dėl apšalusių šaligatvių. Tačiau slidu yra ne tik tuomet, kai pašąla, bet ir lietingu oru, kai ant šaligatvių daug prikritusių lapų. Tuomet taip pat galima pargriūti, gal net greičiau nei einant apšalusiais šaligatviais.
Pačiai yra tekę skaudžiai griūti, paslydus ant leduko, tuomet lūžo abi rankos. Tad dabar stengiuosi pirkti tokią avalynę, kuri sumažintų slydimo pavojų. Žmonės turi ir patys saugotis, vien šaligatvių barstymo neužtenka.

Antanas. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Antanas, senjoras:
– Lyg ir žiemos iki šiol dar nebuvo… Nors ankstesniais metais būdavo ir taip – kai reikia, šaligatvių niekas nebarsto ir nevalo, o kai jau nebereikia, pravažiuoja traktoriukas. Matyt, kelininkams sunku nuspėti orus.
Pavojingiausia pėstiesiems tada, kai būna nežymi, beveik nematoma plikšala, – esi nepasiruošęs ir gali paslysti, susižeisti.
Gal kažkiek padėtų geresnė avalynė su neslystančiu padu, bet tokią nusipirkti reikia, o šiais laikais tikrai ne visi gali sau leisti įsigyti kelias poras sezoninių batų.
Jei matau pro langą, kad lauke slidu, tai geriau net neinu iš namų.

Rasa NAVICKAITĖ. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Rasa NAVICKAITĖ, pardavėja:
– Kol kas dar neteko pajusti, kad šaligatviai būtų labai slidūs. Iš pernai ir ankstesnių žiemų prisimenu, kad miesto šaligatviai nebuvo labai gerai prižiūrimi. Pagrindinių gatvių šaligatviai dar kažkiek pabarstomi, o šaligatviai prie daugiabučių namų paliekami likimo valiai. Niekas jų nevalo ir nebarsto. Kai vaikai į kiemą išeina, baisu, kad nepargriūtų ir ko nors nesusilaužytų.
Prastai šaligatviai valomi ir senamiestyje, tiek gatvėse, tiek prie gydymo įstaigų. Norėtųsi, kad šiais metais būtų kitaip.
Kol kas dar galima šaligatvių ir nebarstyti, bet labiau atšalus orams, tai jau būtina daryti. Jei šaligatviai nebus barstomi, nepadės nė pati geriausia žieminė avalynė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto