Ar po įvykių Prancūzijoje jaučiatės saugūs?

Prancūzijos sostinėje per vieną vakarą įvykus virtinei teroro aktų, žuvus ir nukentėjus daugybei žmonių, susirūpinta ir galimomis grėsmėmis Lietuvai. Ir nors šalies vadovai ramina, jog terorizmo Lietuvoje grėsmė išlieka maža, priemonių vis tik imtasi: Valstybės saugumo departamente atkurtas kovos su terorizmu padalinys, parengtas saugumo padėties stiprinimo planas.
Gatvėje sutiktus mažeikiškius kalbinome apie tai, kokių minčių jiems sukėlė teroristų išpuoliai Prancūzijoje ir ar jaučiasi saugūs, gyvendami čia, Mažeikiuose.

Laima Gelžinienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Laima Gelžinienė, pedagogė:
– Apie įvykius Prancūzijoje, be abejo, girdėti teko. Mažeikiuose kol kas jaučiuosi saugi.
Dirbu tokioje srityje, kur tenka dalyvauti įvairiuose renginiuose ir bent jau kol kas, eidama į masines žmonių susibūrimo vietas, baimės nejaučiu. Kaip sakoma, bijai vilko – neik į mišką.
Ir nors niekada negali žinoti, kas gali nutikti ar kokių žmonių gali privažiuoti į šalį, kažkaip gyventi reikia.

Alina Maksimovienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Alina Maksimovienė, farmacininkė:
– Iš tiesų manau, kad dabar ypač pavojinga keliauti. Pati planuoju pirkti kelionę, avansus visus reikia mokėti… Tie įvykiai mane sustabdė. Ekonomine prasme šie dalykai nenaudingi nei gyventojams, nei verslui.
Kalbant apie grėsmes Lietuvai, Mažeikiams, galvoju, kad čia tikrai nieko blogo nebus. Savo šalyje jaučiuosi saugi. Tačiau dėl kelionių turiu baimių. Kovo mėnesį planuojame skristi į Vokietiją pas gimines, tad pasigirstančios naujienos apie kitose Europos šalyse tykančias terorizmo grėsmes neramina. Bet vis tiek rizikuosime, nes nežinau, ar reikia bijoti. Nežinosi, kur teroristai tą bombą gali padėti. Jei bus lemta, vadinasi, toks likimas…

Regina Kaminskienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Regina Kaminskienė, pensininkė:
– Baisu. Galvoju, kad tik kas nors blogo nenutiktų mums. Ir dar didžiulis rūpestis dėl užsienyje gyvenančių vaikų. Gyvenu su tokiu nerimu ir baime – einu ir atsisuku pasižiūrėti, kas eina už manęs. Pamatau kur nors ne vietoje paliktą maišelį – ir aplenkiu.
Kiek pasikalbu su draugėmis, tai ir jos pasakoja, kad gyvena su baime. Ir, aišku, nenorėtume, kad tie pabėgėliai iš Rytų čia atvažiuotų. Su jais gali privažiuoti ir visokių teroristų, turinčių blogų kėslų. Juk kalbiesi su žmogumi ir nežinai, kas jo galvoje, kokios mintys ten sukasi.
Pareigūnai – tokie patys žmonės, kaip ir mes. Kas, kad jie vilki uniformą, vis tiek bijo dėl savo ir savo šeimų saugumo, tad ką jie gali padaryti? Be to, prie kiekvieno tariamo nusikaltėlio, teroristo, pareigūno nepastatysi.

Vincentas Tamašauskas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Vincentas Tamašauskas, pensininkas:
– Dabar kol kas didelės grėsmės Lietuvai ir Mažeikiams nematau, tačiau ateityje, neabejoju, kad bus visko. Negali žinoti, kokių žmonių per tą emigrantų iš Rytų antplūdį čia gali atvykti. Bet mes, eiliniai piliečiai, nieko ir nepakeisime.
Kad žmonės niekur nevažiuotų, niekur neitų, nedalyvautų susibūrimuose ir taip bandytų išvengti galimų pavojų, irgi neįmanoma pasiekti. Štai ir dabar einu sau į „Bočių“ ansamblio repeticiją. Jeigu reiks, jeigu kvies į renginius, tai ir dalyvausime.
Airijoje sūnus gyvena, tai žinios, kurios pasiekia, kol kas nėra neraminančios, – nėra ten tų pabėgėlių, o ir teroro grėsmės jie kol kas nejaučia.

Vytautas Gedvilas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Vytautas Gedvilas, vandenvietės meistras:
– Per televiziją girdimos žinios apie beprasmiškas žmonių mirtis, žinoma, sukelia įvairių minčių. Ir, aišku, nė vienam nesinorėtų, kad tokios nelaimės ateitų į mūsų kiemą.
Bet, manyčiau, kad nuo tokių dalykų praktiškai nelabai ir įmanoma apsisaugoti. Reikia gyventi ir tikėtis, kad pas mus neišauš tokia diena, kai nukentės niekuo nekalti žmonės. O kaip bus iš tikrųjų, ateitis parodys.

Egidijus Ruškys. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Egidijus Ruškys, verslininkas:
– Įvykiai Prancūzijoje, žinoma, liūdni. Bet, kad terorizmo grėsmės ateitų ir į Lietuvą, nemanau. Nesame mes tokie stiprūs kaip Vakarų Europos šalys, Amerika, Rusija, kad mus pultų. Palyginkime ekonomikas, biudžetus tų valstybių, ką jos turi, ir Lietuvą – ir bus aišku, kad Lietuva teroristams neturėtų būti įdomi.
Teroristams pasisekė prasmukti ir Prancūzijoje įgyvendinti savo kėslus, tačiau tikiuosi – tai ilgai nesitęs ir su grėsmėmis tos šalys susidoros.
Man susidaro toks įspūdis, kad šiuo metu žiniasklaida šią temą per daug eskaluoja. Iš užsienyje gyvenančių draugų, pažįstamų atsiliepimų darau išvadą, kad dabar tai yra aktuali tema pasikalbėti. Žinoma, paryžiečiai patyrė nemažai išgąsčio ir siaubo, tačiau keliamas ir ne ką mažesnis ažiotažas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto