Ar pritariate visuotiniam gydytojų streikui?

Lietuvos gydytojų sąjunga ruošiasi visuotiniam streikui. Medikų netenkina maži atlyginimai, todėl nemažai jų išvyksta dirbti svetur. Dėl nepakankamo sveikatos apsaugos finansavimo kenčia ne tik medikai, bet ir ligoniai.
Ar palaikote medikų ryžtą streikuoti, ar manote, kad tai tik vienkartinė akcija ir vertėtų dar sykį pabandyti tartis su naująja Vyriausybe? Ar nemanote, kad gydytojams streikuojant nukentės jų pacientai?Dalia TUMASONIENĖ,
draudimo agentė:
– Streikui, kaip protesto priemonei prieš mažus medikų atlyginimus, prastą medicinos įstaigų finansavimą, tikrai nepritariu. Manau, kad nuo to niekas nepasikeis. Sutinku, kad gydytojų atlyginimus reikia didinti, nes yra realus pavojus, kad galime sulaukti tokios dienos, kai jie išbėgios į visas puses ir nebebus, kas mus gydo.
Sakyčiau, yra tik viena išeities iš šios keblios situacijos. Reikia neprarasti vilties, ir dar kartą bandyti derėtis su pasikeitusia šalies Vyriausybe.

Virginija SKĖRIENĖ,
buhalterė:
– Jeigu tas streikas susijęs tik su gydytojų atlyginimų padidinimu, jų darbo sąlygų pagerinimu, bet ne su rūpesčiu dėl pacientų, modernesnės aparatūros įsigijimu, vaistų kompensavimo klausimais, tai tokiam jų žingsniui nepritarčiau. Visi mes gudrūs kovoti už save. O juk pas mus yra daug dirbančių žmonių, kurie gauna dvigubai mažesnius atlyginimus negu medikai. Ar tai reiškia, kad ir jie turi streikuoti? Tokiu atveju į gatves išeitų apie 60 procentų darbą turinčių žmonių.
Kaip ir kas besistengtų, dėl to valstybės biudžete pinigų nepadaugės. „Nauda“ tik tokia, kad dėl to medikų streiko pacientai tikrai nukentės.

Stanislava POCEVIČIENĖ,
neįgali ( II grupės invalidė):
– Mano manymu, streikas nėra pati tinkamiausia forma kovoti už savo teises. Juk visi valgome iš to paties katilo, o pensininkai gauna daug mažiau ir dar blogiau gyvena. Kai sumoki už buto komunalines paslaugas, valgyti tenka tik juodas kruopas.
Man atrodo, kad medikai rūpinasi tik savo kailiu. Jie visiškai nesuinteresuoti, kad pacientai gautų pigesnius vaistus, kad jie būtų daugiau kompensuojami. Nors skelbiama, kad kai kuriems vaistams yra 100 procentų nuolaida, tokių vaistų nėra.
Medikams patarčiau ieškoti dialogo su naująja Vyriausybe. Gal tai jiems dabar ir pavyktų, nes daug kas priklauso nuo sveikatos apsaugos ministro, kurio reikėjo kitokio: reiklesnio, didesnį dėmesį skiriančio paprastiems žmonėms.

Algimantas STANKŪNAS,
dujininkas:
– Medikų streikui tikrai nepritariu. Yra ir kitų priemonių. Reikia bandyti tartis su Vyriausybe. Gydytojams streikuojant nukentės pacientai. Jeigu staiga kam nors prireiks gydytojo, o jo nebus, ligonis gali ir numirti. Gydytojo profesija išskirtinė, jo darbas susijęs su žmogaus gyvybe, taigi jokių streikų. Kitų profesijų atstovai tegul streikuoja, dėl to nieko neatsitiks.

Juozas VASARIS,
pensininkas:
– Visiškai nepalaikau medikų pozicijos, nes esu įsitikinęs, kad jų pajamos viršija jų atlyginimus. Nors, ačiū Dievui, pas gydytojus ir nevaikštau, bet žinau, kad už ačiū niekas negydo. Tai visi žino, tik ne visi išdrįsta pasakyti.
Nepritariu medikų streikui ir manau, kad jie visiškai suįžūlėjo. Užuot kėlę medikams algas, geriau tegul pensijas padidina.

Ipolitas JUOZAPAVIČIUS,
sargas:
– Pritariu tam, kad medikai gauna per mažus atlyginimus, tačiau manau, kad streikas – ne pati geriausia išeitis. Reikėtų pagalvoti apie kitas priemones, pavyzdžiui, ieškoti išeities derybų su Vyriausybe būdu.
Kurgi matyta, kad seimūnas gauna 5-6 tūkstančius litų, o gydytojas – tik vieną ar du. Medikų atlyginimų nėra ko lyginti ir su įmonių direktorių algomis. Šie žmonės vieni nesprendžia netgi įmonės likimo, o gydytojas dažnai vienas lieka kovoti dėl žmogaus gyvybės.

Bernarda PLASTININA
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto