Ar pritartumėte siūlymui vėliau pradėti pamokas?

Seime pateiktas siūlymas valanda arba dviem pavėlinti pamokų pradžios laiką. Tokie pakeitimai pasiūlyti atsižvelgiant į mažamečių vaikų tėvų skundus, kad pernelyg ankstyva pamokų pradžia kelia vaikams stresą ir įtampą. Teigiama, kad ankstyvas kėlimasis turi neigiamą poveikį mokinių sveikatai, mokymosi rezultatams, lankomumui.
Mažeikiškių klausėme, kaip jie reaguotų, jei mūsų rajono mokyklose pamokos prasidėtų vėliau.

Julija Chmedova. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Julija Chmedova, buvusi studentė:
– Kaip pamokos prasideda nuo aštuonių, taip ir yra gerai. Nesuprantu, kam čia apskritai sugalvojo tokius siūlymus. Juk pavėlinus pamokų pradžią, jos vėliau baigsis, vaikams sudėtingiau bus lankyti būrelius. Be to, jei tėvai eis į darbą nuo aštuonių, jiems vėl kils problemų, kas pasirūpins vaikais.
Nors ir sunku anksti atsikelti, tačiau per laiką priprantama ir tai tampa norma.

Aušra Šalvaitytė. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Aušra Šalvaitytė, administratorė:
– Pritarčiau, kad pradinukams pamokos prasidėtų valanda vėliau – aštuntą gal kiek per anksti. Yra tėvų, dirbančių nuo devynių, todėl manau, kad toks sprendimas jiems būtų į naudą.
Trūksta vaikams to miego, ypač dabar, kai šilti orai, jų iš kiemo kad ir devintą valandą vakaro neiškrapštysi.
Pati turiu darželinukę, kai reikia anksti keltis, ji sunkiai, bet atsikelia. O kas jai lieka.

Antanas Erlickis. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Antanas Erlickis, Mažeikių politechnikos mokyklos moksleivis:
– Nepritarčiau, kad pamokos prasidėtų vėliau: gerai yra ir dabar. Gal pradinukams ir gerai būtų ilgiau pamiegoti, bet man nesunku anksti atsikelti, užtenka  ir taip to miego. Kai pripranti prie tam tikro ritmo, viskas susitvarko. Priėmus šį siūlymą tik daugiau problemų atsirastų tėvams.

Paulius Šverba. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Paulius Šverba, geodezininkas:
– Nemanau, kad būtų gerai priimti tokį sprendimą. Jeigu reikėtų atskirai važiuoti į darbą, vežti  vaikus į mokyklą, gyvenantiems kaime tai būtų sudėtinga. Suprasčiau, jei pamokų laikas būtų vėlinamas dėl kylančių transporto kamščių, tačiau juk Mažeikiuose dėl to problemų nebūna.
Visi ėjome į mokyklą aštuntą valandą, būdavo gerai, tad nemanau, kad reikia kažką keisti. Juk kai vaikai pradės dirbti, jie vis tiek turės priprasti prie tokio ritmo.

Audronė Jankauskienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Audronė Jankauskienė, senjorė:
– Pritarčiau tokiam siūlymui. Juk vaikai turi išsimiegoti, o kada jie keliasi anksti, būna pikti. Pati turiu dvi anūkės, ir nors jos eina anksti miegoti, neišsimiega. Valandėlė kita papildomo miego tikrai pagelbėtų. Priėmus šiuos pakeitimus automatiškai ir tėveliams galėtų pavėlinti darbo laiko pradžią. Tokie pokyčiai būtų naudingi visiems.

Albertas Jomantas. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Albertas Jomantas, senjoras:
– Jeigu viskas prasideda aštuntą valandą, tegul taip būna ir toliau. Vaikams į mokyklą pradėjus eiti nuo devintos, dešimtos ar vienuoliktos valandos, būtų tikra betvarkė.
Jei tėvai reguliuos vaikų poilsio režimą, atėjus atitinkamam laikui lieps jiems eiti miegoti, jokių problemų nekils.

4 Atsakymai į “Ar pritartumėte siūlymui vėliau pradėti pamokas?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Gerai yra ,kaip dabar.Gal tik geriau,kad butu pamokos trumpesnes ir nereiketu vaikams sedeti visa diena mokykloje. Butina sureguliuoti ,i moksleiviu maitinima mokykloje,skiriant daugiau laiko pietums…Daugelis istisa diena mokosi alkani!

 2. seniau parašė:

  o aš mokyklą lankiau dar tada, kai pamokos prasidėdavo 8 :30. Ir buvo labai gerai. Nors tėvai į fermas jau prieš 7 ar dar anksčiau išeidavo. Ir nieko – užaugom savarankiškesni. Iš kaimų dabar surenka geltonieji . – geriau ir nebebūna. Pusvalandžiu tikrai galėtų pavėlint.

 3. pavardenis parašė:

  Tai butu chaosas.kaip patektu vaikai i mokyklas jei tevam 8 darbas prasideda.

 4. Pelėda parašė:

  Tie žmonės, kurie yra iš prigimties vyturiai, kurie gali anksti nuėję gulti užmigti ir be jokių problemų ryte atsikelti penktą, šeštą valandą ryto, dažniausiai nesupranta pelėdos tipo žmonių, kurių biologinis laikrodis pritaikytas taip, kad vėliau eitų miegoti, bet rytą tiesiog būtinai turi poreikį išmiegoti bent iki aštuonių, devynių valandų ir kuriems tas rodyklių kaitaliojimas kenkia sveikatai ir verčia kasdien žmogų keltis jam dar viduje,,miegant“. Mano nuomonė tokia, kad, aišku, jei pagal dabartinę sistemą darbas tėvams prasideda nuo aštuonių ryto, tai ką padarysi, vaikams tenka keltis, kaip dabar. Bet jei visi darbai ir ėjimas į mokyklą, darželius prasidėtų bent valanda vėliau, būtų laimingos ir išmiegojusios pelėdos ir taip stipriai nesijaustų miego trūkumo per savaitę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto