Ar reikia, kad prekių ir paslaugų kainos dar būtų nurodomos dviguba valiuta?

Pagal Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymą daugiau nei 10 mėnesių – nuo 2014 m. rugpjūčio 22 d. iki 2015 m. birželio 30 d. – prekių ir paslaugų kainas buvo privaloma skelbti dviguba valiuta.
Nuo liepos 1 d. verslininkai nebeturi vykdyti tokios prievolės, bet klientų patogumui bent jau didieji prekybos tinklai žada kainas dviguba valiuta nurodyti iki metų pabaigos ir ilgiau.
Tuo tarpu finansų ekspertai ir patarėjai gyventojus ragina nebesidairyti į praeitį, užmiršti lietuviškus litus, mokytis skaičiuoti eurais ir atidžiau planuoti savo pirkinius.
Mažeikiškių teiravomės jų nuomonės apie tai, ar jie norėtų, kad prekybos vietose kainos dar būtų nurodomos ir litais, ir eurais.

Vilhelmina IMBRIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vilhelmina IMBRIENĖ, pensininkė:
– Kažkaip vis dar nepasitikime, vis dar norisi skaičiuoti. Ir aš vis dėlto norėčiau, kad prekių ir paslaugų kainos dar kurį laiką būtų rašomos ir eurais, ir litais. Žmonės vis dar nori pasitikrinti, kiek prekė kainuoja, nori pasiskaičiuoti, kiek gali išleisti, o tai padaryti paprasčiau, kai matai užrašus dviguba valiuta.
Aš asmeniškai paskutiniu metu, birželio mėnesį, pradėjau suvokti, kas čia ir kaip vyksta su tais eurais. Man dar mažiausiai mėnesio reikėtų, kad perprasčiau, bet jei verslininkai kainas dviem valiutomis rašys ir ilgiau, nuo to tikrai blogiau nebus.
Šiaip buvo sunku dauginti, dalinti ir tuos pinigus konvertuoti, tad stengdavausi savo vyrą siųsti apsipirkti.

Rimantas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Rimantas, įmonės direktoriaus pavaduotojas:
– Manau būtų visai gerai, kad verslininkai, būdami suinteresuoti neprarasti klientų, bent jau kurį laiką dar rašytų prekių ir paslaugų kainas dviguba valiuta.
Pats asmeniškai jau apsipratau su ta naująja mūsų valiuta, tad kaip ir nematau didelės problemos, jeigu tos kainos ir nebebus rašomos litais. Kai žinai, jog 1 euras yra lygus 3,45 lito, tai labiau ir taupai.
Gal kiek sunkiau su tomis kainomis susigaudyti vyresnio amžiaus žmonėms.

Darius. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Darius, darbininkas:
– Aš galvoju, kad prekybininkai kainas ir toliau rašys dviem valiutomis, nepaisant to, kad oficialiai nuo liepos 1 d. gali to ir nebedaryti. Žinoma, jei yra suinteresuoti, kad klientai ir toliau jų parduotuvėse pirktų. Manau, kad jie vis dėlto supranta, jog žmonėms tai yra reikalinga ir kad vis dėlto dar yra žiūrima į kainas, nurodytas lietuviškais litais.
Aš taip pat pastebiu, kad vis dar pirmiausia pasižiūriu, kokia prekės kaina yra litais. Nors nežinau, ar tai, kad prekybininkai neberašytų prekės ar paslaugos kainos litais, pakeistų mano sprendimą pirkti.
Kai neberašys kainų dviguba valiuta, tai juk išsiversime ir su eurais. Ką jau čia padarysi.

Ramunė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Ramunė, augina vaikus:
– Man euras nėra „slidus“ ar klaidinantis pinigas. Gal vyresnio amžiaus žmonėms kiek sudėtingiau orientuotis su tomis kainomis.
Tai, kad Lietuva dabar turi naują valiutą, priėmiau labai paprastai. Apsipratau ir man yra visai gerai. Kai žiūriu prekių kainas, į kainą litais nebekreipiu dėmesio ir skaičiuoju eurais, tad man kaip ir nebūtina, kad jas rašytų dvigubas.
Po to, kai prekybininkai neberašys kainų abiem valiutomis, gali atsitikti ir taip, kad jos padidės. Kita vertus, pirkti vis tiek reikės.

Lina RIMKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Lina RIMKIENĖ, Savivaldybės tarybos narė:
–  Iš tikrųjų vis dar esu linkusi atidžiau pasižiūrėti tas kainas, palyginti ir pasiderinti. Jeigu darbe tenka paskaičiuoti, jei, pavyzdžiui, staiga pasako – 30 eurų, tai aš būtinai išsitraukiu skaičiavimo mašinėlę ir šią sumą paverčiu į litus. Man lengviau taip pasižiūrėti prekės ar paslaugos kainų santykį.
Parduotuvėse rečiau, bet vis dar palyginu, tačiau nemanau, kad bus labai problemiška pirkti, kai kainų nenurodys litais. Emociškai kažkaip sunku priprasti, kad mūsų lietuviškasis litas netrukus iš viso išnyks iš akiračio, bet priprasim.
Pastebėjau, kad įvedus eurą kainos tikrai šoktelėjo. Neseniai mama pasakojo apie atvejį, kad pernai bilietas į pramogų parką Klaipėdos rajone vaikui kainavo 4 litus, o šiemet jau 4 eurus. Ir tokių atvejų yra daug.

Lukas GINTAUSKAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Lukas GINTAUSKAS, abiturientas:
–  Iš pradžių, kai tik įvedė eurą, buvau šiek tiek sutrikęs, reikėjo laiko priprasti prie dvigubo kainų rašymo. Atrodydavo, kad vienas euras – nieko čia nėra, pigu, bet iš tikrųjų tas vienas euras – daugiau nei trys litai, visai nemažai. Bet nemažai ir laiko praėjo po euro įvedimo. Pripratau ir dėl manęs gali neberašyti kainų litais. Pakankamai suprantu euro vertę.
Žiūrint iš verslininkų pozicijos, tai, kad nuo liepos 1 d. leidžiama nenurodyti prekių kainų dviguba valiuta, jiems yra naudinga.

5 Atsakymai į “Ar reikia, kad prekių ir paslaugų kainos dar būtų nurodomos dviguba valiuta?”

  1. Untuonis parašė:

    Viskas kainuoja brangiai,3,45 karto! Pasityčiojimas iš Tautiečių! Atlyginimai lb.maži. vidutinėmis pajamomis, žmonės nieko negali sau leisti.. Vokietijoje med .sesuo uždirba 3000 eurų,Lietuvoje,370 už etatą. Ką dar bepridursi?! Kiek uždirba valdžiažmogiai Lietuvoje? Jiems ir į kainas nereikia žiūrėti..

  2. tylusis parašė:

    Dujos prieš metus kainavo virs 2lt, dabar – 0.5 e
    Cukrus prieš 5 metus kainavo 5lt, dabar 3 ir mažiau Lt
    „Norfos“ pienas pernai kainavo 1.99lt, dabar – 0.5 e

  3. Izidorius parašė:

    Nereikia. Niekad nežiūriu į tuos litus ir neskaičiuoju. Čia tik pensininkams gali tai rūpėt, kurie stovi prie vienos prekės ir skaičiuoja pusę valandos. Ne vienoje euro zonos šalyje nerašo dviguba valiuta, nes tai klaidina užsieniečius.

  4. shiusha parašė:

    jei kyla kainos, tai pasakykit, kiek litu anksciau kainavo kuras arba cukrus ir kiek dabar kainuoja eurais?

  5. apas parašė:

    Kai nebeliks dvigubos kainos verslininkai greičiau pakels kainas iki buvusios litų kainos,kaip prieš įvedant eurą prognozavo kai kurie komentatoriai,Tai nieko baisaus,bet automatiškai tokiu pat greiiu turi kilti atlyginimas ir pensija,.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto