Ar Saulius Sondeckis – tinkamiausia kandidatūra?

Viešoji įstaiga „Naftakis“ pasiūlė maestro Sauliui Sondeckiui suteikti Garbės piliečio vardą. Kandidatūrai visais balsais pritarė devynių asmenų vertinimo komisija. Garbės piliečio suteikimo nuostatai patvirtinti prieš trejus metus. Pirmą kartą sulaukta konkretaus pasiūlymo suteikti rajono Garbės piliečio vardą. Vienintelė kandidatūra sukėlė daug diskusijų, įvardijami konkretūs žmonės, atseit labiau nusipelnę Mažeikiams.
Ar pritaria Sauliaus Sondeckio kandidatūrai, klausėme gatvėje sutiktų žmonių.Saulius SUNGAILA,
nedirba:
– Maestro – Lietuvai nusipelnęs žmogus. Apie jo nuopelnus Mažeikiams nesu girdėjęs. Tačiau jeigu yra labiau nusipelniusių šio vardo žmonių, kodėl nesiūlomos jų kandidatūros? Kritikuoti lengviau, negu imtis iniciatyvos.

Irena ŠULCIENĖ,
nedirbanti:
– Ne eiliniams žmonėms spręsti, kam skirti tokį garbingą vardą. Yra specialistai, kurie turi supratimo, patirties, geriau žino situaciją.
O dėl Sondeckio. Jis nusipelnęs ne tik rajonui, bet ir visai Lietuvai. Kodėl mažeikiškiai maestro negalėtų parodyti dėmesį, suteikdami jam Garbės piliečio vardą?

Steponas TAURINSKAS,
vairuotojas ekspeditorius:
– Pirmą kartą girdžiu, kad galima siūlyti kandidatūrą Garbės piliečio vardui suteikti. Pas mus įprasta svarbią informaciją paskelbti po laiko.
Kai nėra kitos kandidatūros, kodėl nepritarti siūlomai? Tuo labiau kad Sondeckis jau daugelį metų ištikimas Mažeikiams.

Rimantas RUŽAUSKAS,
nedirbantis:
– Buvau išvykęs, esu atitrūkęs nuo mažeikiškių reikalų. Gal Mažeikiams nusipelniusių žmonių yra ir daugiau. Tačiau nėra blogai, kad mažeikiškiai pagerbė maestro. Tie, kuriems tai nepatinka, gali kitąmet siūlyti kitą kandidatūrą.

Laura GABRILAITYTĖ,
moksleivė:
– Spaudoje skaičiau, kad jis, vadovaudamas kameriniam orkestrui, turėjo finansinių problemų. Dabar ėmiau šiek tiek abejoti maestro nuopelnais. Mano mama dirba Globos namuose. Iš jos žinau, kiek daug ne tik šiai įstaigai, bet ir vargstančioms mažeikiškių šeimoms padeda norvegė verslininkė Inger.
Ši moteris šimtą kartų labiau nusipelnė mūsų miesto Garbės piliečio vardo.

Sigita VARAPNICKIENĖ,
buhalterė:
– Blogai, kad nebuvo daugiau siūlymų. Kažkas turėjo paraginti žmones, kolektyvus, kad teiktų kandidatūras. Buvo galima organizuoti ir mažeikiškių apklausą, tada nebūtų kilę šitiek daug aistrų.
Mano nuomone, nebus „grieko“, jeigu Garbės piliečio vardas bus suteiktas dirigentui Sauliui Sondeckiui.
Birutė RUDOKIENĖ
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto