Ar senamiestyje pakanka vietų automobiliams?

Atnaujinus Laisvės gatvę mažeikiškiai atkreipė dėmesį į tai, kad joje sumažėjo vietų automobiliams pasistatyti. Valdžia šią problemą bandė išspręsti, automobilių stovėjimo vietas įrengdama gretimose gatvėse, tačiau Mindaugo ir J. Basanavičiaus gatvių gyventojai sukilo prieš tokius Savivaldybės ketinimus.
Mažeikiškių klausėme, ar senamiestyje pakanka vietos automobiliams pasistatyti, ir kaip jie vertina konfliktą dėl stovėjimo aikštelių.

Laima GRICIUTĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Laima GRICIUTĖ, dirba užsienyje:

– Pati vairuoju mašiną ir matau, kad vietų automobiliams pastatyti yra per mažai. Neseniai grįžau iš užsienio, todėl dažnai tenka važinėtis po miestą, o automobilį tenka statytis nuošaliau ir eiti pėsčiomis. Kartais einu net nuo Stoties gatvės.
Perkėlus stovėjimo vietas prie gyvenamųjų namų, žmonėms kyla problemų, ir tai kažkaip turėtų spręsti valdžia, bet remontas padarytas – nieko nebepakeisi.

 

 

 

Mindaugas VILČINSKAS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Mindaugas VILČINSKAS, dirba užsienyje:

– Esu iš Ventos ir pastebėjau, kaip gražėja miestas. Vairuoju ir matau, kad centrinėje gatvėje liko labai mažai vietos automobiliams pasistatyti. Jei nori pasistatyti centre, jau kyla problema – vietos tenka ieškoti kiemuose.
Suprantu, kad tai labai blogai ir žmonėms nepatinka, kad transporto priemonės statomos jiems po langais, todėl valdžia turėtų ieškoti optimalaus sprendimo.

 

 

 

Donatas GALDIKAS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Donatas GALDIKAS, dirba užsienyje:

– Gatvė graži, bet vietos mažoka. Tačiau savo automobiliui vietos pasistatyti visada randu, nors kartais tenka pavažiuoti ir tolėliau nuo norimos aplankyti įstaigos.
Sunku pasakyti, ar blogas valdžios sprendimas stovėjimo vietas įrengti prie gyvenamųjų namų – pats nepabuvęs ten gyvenančių žmonių kailyje nežinosi, ar tai kelia daug problemų. Bet, aišku, apie tai turėjo būti pagalvota iš anksto.
Senamiestis vis dėlto labiau orientuotas į pėsčiuosius, todėl automobilį pasistačius Laisvės gatvės pradžioje esančioje aikštelėje, įstaigas galima apeiti ir pėsčiomis.

 

 

Celina GIRDENIENĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Celina GIRDENIENĖ, pensininkė:

– Man labai patinka mūsų sutvarkyta Laisvės gatvė, nors ir yra trūkumų, tačiau jie nesusiję su automobilių stovėjimo vietomis. Mano vyras vairuoja, tačiau vietos automobiliui pasistatyti pakanka, geriau palikti daugiau erdvės pėstiesiems.
Pati gyvenu visai šalia, V. Burbos gatvėje, tačiau nematau didelės problemos, kad mašinos bus statomos po langais. Miestas plečiasi, automobilių daugėja, juos vis tiek kažkur reikia palikti.
Yra kita problema – mažeikiškiai pripratę privažiuoti iki pat „taško“, negalime nė trupučio paėjėti. Miestas gražėja, puošiasi, kodėl juo nepasigrožėjus vaikštant?

 

 

Evaldas PULEIKIS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Evaldas PULEIKIS, statybininkas:

– Gatvės sutvarkymą vertinu labai teigiamai. Pats jokios transporto priemonės nevairuoju ir dėl jos pastatymo nematau jokių problemų.
Turiu vairuojančių artimųjų, iš kurių kartais išgirstu skundų, kad vietos yra mažoka, tačiau nieko nebepakeisi – darbai jau padaryti.

 

 

 

Irena MIKALAUSKIENĖ.

Irena MIKALAUSKIENĖ, pensininkė:

– Man patinka atsinaujinantis miestas. Mano vyras vairuoja automobilį, todėl pastebime, kad vietų pasistatyti savo transporto priemonei liko mažokai, tačiau baigus remontą jų turėtų atsirasti daugiau.
Tenka automobilį palikti ir toliau, bet didelių problemų mums dėl to nekyla. Žmonės turėtų daugiau vaikščioti.
Girdėjau apie Mindaugo gatvės gyventojų protestus, bet juk remontas jau įsibėgėjęs, o visiems viskas niekada nebus gerai. Jei vairuotojui bus gerai, gyventojui – negerai.

Rytis SAVICKIS

9 Atsakymai į “Ar senamiestyje pakanka vietų automobiliams?”

 1. kestas parašė:

  mindaugo gat. prie nr 4 namo saligatvio pabaiga sutvarkykite.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  tik tegu uzbaigia saligatvius , dabar plyteles slenka , kaip pvz; mindaugo gatveje prienamo nr. 4 bukit malonus ponai darbininkai. kestas d.

 3. AS parašė:

  NA AS VAIRUOJU IR VIETOS MAZOKA PASISTATYT AUTOMOBILI, BET TAI TIK SIAIP MENKAS REIKALAS NES VIENUR AR KITUR JI VISTIEK PASISTATAI, BET DABAR KAI SUTVARKE VISA LAISVES GATVE PADUGEJO KAMSCIU KURIU ANKSCIAU NEBUVO IR TAI NE DEL UZDARYTOS PERVAZOS O DEL SVIESAFORU, NZN JO TIKSLAUS SKAICIAUS NES JU VISU NEATSIMENU, BET JU TEN TIKRAI PER DAUG, KAIP BEBUTU TAIP VISTIEK EISMO SALYGOS IR SVIESAFORAI TURETU PADETI SUTVARKYTI EISMO SRAUTUS IR TT KAD NEBUTU KAMSCIAU IR BUTU PATOGU ZMONEM, BET KAS TUOS VISUS SVIESAFORUS SUPROJEKTAVO MATYT LABAI MEGSTA KELEDAS IR KALEDINES GRILIJANDAS :)))))

 4. Mazeikiete parašė:

  Labai graziai atrodo senamiestis, ypac pavakare vaziuojant laisves gatve grazus vaizdas, visiems geras nebusi, zmones nori visur privaziuoti nuo duru iki duru, bijo pasivaikscioti. Laisves gatves pradzioj yra didrle automobiliu stovejimo aikstele.

 5. Jorė vardui parašė:

  Jūsų nuostabus pasiūlymas. Mažeikiečiai turėtų Jus paremti ir atkreipti savivaldybės dėmesį.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  man patiknka naujosios placios pervazos. O pagalvojus, kodel gi stoties gatves nepratesus pro Svirna iki buvusios „Ropes“, o nuo gelstoties iki Zidiku/Algirdo gatves sankryzos? Gautusi labai patogus atvaziavimas i Senamiesti ir jo apvaziavimas

 7. oi parašė:

  neisivaizduoju kas galejo suprojektuoti toki nesamoninga projekta Laisves gatveje..anksciau bent buvo masinas kur statyt,dabar nei masinoms vietos nera ir vaizdelis juokingas,lyg ten suoleliai reikalingi kazkam..ir ko sedet,jei net stoteles nera salia kai kur

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  kazkas ZADEJO kad stovejimo vietu po renovacijos netgi padauges

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Automobilių stovėjimo vietų sprendimas Laisvės gatvėje yra daugiau negu idiotiškas. Už tokį sprendimą ir Štakonaitei gerai į kailį reikia įkrėsti, ir projektuotojui. Tokioje siauroje gatvėje į tokias aikšteles pastatyti automobilį pirmiausia yra nepatogu, nes tarp automobilių geriausia pastatyvi važiuojant galu. Taip padaryti Laisvės gatvėje arba neįmanoma, nes iš paskos važiuoja automobiliai, arba privalai stabdyti eismą. Jei statysi priekiu, šikna lieka išlindusi į važiuojamąją dalį. Manau, kad čia bobos sprendimas: dėl estetikos paaukojo funkcionalumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto