Ar skaitote spaudą ir kokią ją renkatės?

Įvairūs tyrimai rodo, jog popieriniai laikraščiai nyksta, juos keičia interneto naujienų portalai. Jei tikėsime mokslininkų prognozėmis, po dvidešimties metų dabartinės tradicinės formos laikraščių Lietuvoje nebeliks. Specialistai, dirbantys spaudos, leidybos srityje, ramina: tai yra natūralūs kaitos procesai ir nors kinta pateikimo formos, esmė – informacijos poreikis – išliks, o besidomintieji visada jos gaus.
Su praeiviais „Santarvė“ bendravo Naftininkų gatvėje. Kalbėjomės apie spaudos reikšmę šiandieniniam žmogui ir apie tai, ką mieliau jie skaito: tradicinius žurnalus bei laikraščius ar informaciją internetiniuose naujienų tinklalapiuose.

Marytė MANKUVIENĖ. Nuotraukos Sigito STRAZDAUSKO

Marytė MANKUVIENĖ, laikinai nedirbanti:
– Laikraščius ir žurnalus skaitome. Rajono naujienas sužinau iš „Santarvės“, kurią prenumeruoju. Dar turiu vieną mėgstamą žurnalą, kuriame randu visko, kas mane domina: ir receptų bei patarimų, ir straipsnių rimtomis temomis, ir specialistų komentarų, ir kryžiažodžių.
Tradicinė popierinė spauda yra labai reikalinga. Aš – augusi moteris, todėl interneto neturiu ir visų tų dalykų nesuprantu. Tai man tradicinis, įprastas laikraštis buvo ir bus reikalingas.

Edmundas. Nuotraukos Sigito STRAZDAUSKO

 Edmundas, tolimųjų reisų vairuotojas:
– Kai turiu laisvesnio laiko, spaudą kartais peržvelgiu. Pavartau ir tradicinius popierinius laikraščius ar žurnalus, ir internetinius – visaip. Dažniau gal skaitau internetinę spaudą. Taip man yra ir greičiau, ir patogiau.
Temų, kurios domina labiausiai, negalėčiau nurodyti. Gal kiek dažniau paskaitau straipsnius apie politiką. Tik kitąkart būna ir taip: mažiau skaitai – ramiau gyveni.
Spaudos atstovams ir jų pašnekovams norėtųsi palinkėti daugiau teisybės.

Pranas. Nuotraukos Sigito STRAZDAUSKO

 Pranas, senjoras:
–  Man įdomios visos spaudoje aprašomos temos. Kuo daugiau visko ir įvairiomis temomis rašoma, tuo skaitytojai daugiau sužino. Nors gal galėtų kiek mažiau rašyti apie visokias korupcijas, skandalus, nelaimes. Reikia žmonėms suteikti vilties, kad ateityje gyventi bus geriau.
Spaudos šiuo metu neprenumeruojame, retkarčiais nusiperkame. Internete naujienas labiau skaito mano žmona, o paskui papasakoja, ką sužinojusi. Man tos technologijos nėra artimos.

Andrius BLIŪDŽIUS. Nuotraukos Sigito STRAZDAUSKO

 Andrius BLIŪDŽIUS, logistas:
– Spaudą skaitau ir skaitau visokią. Nors labiau gal internetinę. Ten daugiau naujos ir aktualios informacijos. Na, o popierinius laikraščius pavartau tada, kai turiu laisvesnio laiko.
Mane kaip skaitytoją domina tos vadinamosios karštos naujienos, automobiliai… Nors negaliu griežtai apibrėžti, kad skaitau straipsnius tik tam tikromis temomis.
Ne tik spaudoje, bet ir televizijoje galėtų būti mažiau informacijos, kuri žaloja jaunimą. Kartais dalykai, apie kuriuos reikėtų mažiausiai kalbėti ir kreipti dėmesį, užrašomi kuo didesnėmis raidėmis. Tai to galėtų ir nebūti. Be to, žiniasklaida per daug „užsiciklino“ rašyti apie visokias nužudymų bylas, teismus – tas pats per tą patį. Gal žmonėms to ir reikia…

Raimonda MANEIKIENĖ. Nuotraukos Sigito STRAZDAUSKO

 Raimonda MANEIKIENĖ, dirbanti:
– Tradicinės spausdintos spaudos neskaitau. Naudojuosi internetu ir iš ten gaunu svarbiausių naujienų. Internete skelbiama informacija savo turiniu nėra pranašesnė už tą, kuri skelbiama tradicinėje spaudoje. Mano manymu, ji pranašesnė nebent tuo, kad pigiau skaityti internete, nes nereikia pirkti ar prenumeruoti…
Man yra įdomios naujienos apie žymius žmones. Skaitau apie tai, kas vyksta rajone, o šiaip nėra temų, apie kurias žmonės neturėtų būti informuojami. Viską reikia rašyti ir viską žinoti.

Irma. Nuotraukos Sigito STRAZDAUSKO

 Irma, dirba ligoninėje:
– Man nesvetima nei internetinė žiniasklaida, nei popieriniai visiems įprasti laikraščiai ar žurnalai. Turėdama laiko viską paskaitau.
O domina mane įvairios temos: aktualijos, naujovės, sveikata, patarimai. Dėl plačiai publikuojamos informacijos apie nelaimes ir kriminalus… Manau, jog ir tokia informacija reikalinga.
Reikia žinoti kas vyksta aplink.

3 Atsakymai į “Ar skaitote spaudą ir kokią ją renkatės?”

  1. uzteko dvieju parašė:

    komentaru ir padvelke tamsa…vienas gavo 11 minusu,o kitas neskaites isvardintu leidiniu bande aiskinti,kas juose rasoma:)) Gudi provincija arba „augusios moterys“….

  2. to "ar yra" parašė:

    Ne, nes ta pati raso 15min, Delfi ir Alfa – jusu isvardinti pavadinimai yra siu portalu pagrindiniai saltiniai :)

  3. ar yra parašė:

    skaitanciu The Economist, Financial Times, The Guardia, Daily Telegraph? Ar dauguma yra “ augusi moteris“ ir sedi tamsoje?:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto