Ar teisingai panaudotos likusios namų renovacijai skirtos lėšos?

Prieš savaitę Vyriausybė paskelbė, kad nesugebėjo pagal paskirtį panaudoti daugiabučiams renovuoti skirtų Europos Sąjungos paramos fondų skirtų lėšų, todėl už šiuos pinigus bus perkami gelbėjimo sraigtasparniai.
Gyventojų klausėme, kaip jie vertina Vyriausybės sprendimą renovacijos pinigus skirti su tuo nesusijusiems pirkiniams bei nesugebėjimą laiku panaudoti daugiabučių renovacijai skirtų lėšų.

Jurgis KAZBARIS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Jurgis KAZBARIS, Užlieknės kaimo bendruomenės pirmininkas:

– Šiek tiek teko girdėti apie šiuos Vyriausybės sprendimus – tai pats tikriausias valdžios neūkiškumas. Juk namus reikia renovuoti. Pats neseniai lankiausi Lenkijoje, kur labai sparčiai vyksta renovacijos procesas ir viskas atrodo daug gražiau nei pas mus.
Jei jau ir liko tie nepanaudoti pinigai, jie galėjo būti panaudoti kitur. Juk mes esame nedidelė šalis ir tų sraigtasparnių pakanka tiek, kiek turime.

 

 

Nerijus ALTMANAS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Nerijus ALTMANAS, statybinių medžiagų parduotuvės darbuotojas:

– Nelabai domėjausi susidariusia situacija. Mūsų Vyriausybė, mano nuomone, nelabai galvoja, ką daro. Jei pinigai buvo planuoti daugiabučių renovacijai, tai ten jie ir turėjo būti panaudoti.
Na, bet iš kitos pusės, jei jau susidarė tokia situacija, tai gal geriau pirkti ir tuos sraigtasparnius, nei apskritai prarasti pinigus.

 

 

 

Skaistė (pavardės nenorėjo atskleisti). Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Skaistė (pavardės nenorėjo atskleisti), namų šeimininkė:

– Šiek tiek per žinias girdėjau apie šiuos sprendimus. Situaciją vertinu neigiamai, nes jei pinigai buvo skirti renovacijai, tai jie ten ir turėjo būti panaudoti.
Mano nuomone, pirmiausia patys žmonės turėtų reikalauti, kad viskas būtų padaryta teisingai, nes Lietuvoje yra daug niuansų, kai trūksta stiprios gyventojų nuomonės Galime pažvelgti į kitas šalis, kur patys piliečiai dėl daug ko kovoja, to Lietuvai labai trūksta.

 

 

 

Janina GURAUSKIENĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Janina GURAUSKIENĖ, darželio darbuotoja:

– Kadangi buvau išvykusi, negirdėjau apie šią situaciją. Tačiau galima teigti, kad apskritai Lietuvoje egzistuoja daug neūkiškumo.
Jei išties nepanaudotos lėšos planuojamos naudoti sraigtasparniams pirkti, tai situaciją vertinu neigiamai. Yra daug kitų problemų, pavyzdžiui socialinių, kur tie pinigėliai galėjo būti panaudoti ir efektyviau.
Apskritai dabartinė Vyriausybė pernelyg galvoja apie savo reikalus, o ne apie paprastus gyventojus.

 

 

 

Laimonas TERASIUS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Laimonas TERASIUS, mokytojas:

– Bet kuriuo atveju lėšas reikėjo išnaudoti namų renovacijai, o ne kažkokių sraigtasparnių pirkimui.
Neišmanau šių dalykų, bet aš kovočiau už tai, kad pinigai būtų iki galo išnaudoti tam, kam ir buvo skirti. Miestas gražėja, palaikau gražius renovacijos pavyzdžius.
Jei trūksta sraigtasparnių, pinigų reikėtų ieškoti kitose ministerijose ir kitais keliais, bet tik ne iš daugiabučių tvarkymo fondų.
Na, aišku, jei susidarė situacija ir matoma, kad pinigai nebus spėti panaudoti, tai geriau bent neprarasti jų.

 

 

Vida PAKALIŠKIENĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Vida PAKALIŠKIENĖ, aplinkos tvarkytoja:

– Girdėjau apie pinigų skyrimą sraigtasparniams pirkti ir šį valdžios sprendimą vertinu labai blogai. Juk logiška, kad lėšos turi būti panaudotos tam, kam skirtos. Vyriausybė apie tai turėjo mąstyti anksčiau.
Manau, kad neišnaudotus pinigus valdžia galėjo skirti didesnėms problemoms spręsti, pavyzdžiui socialinėms.

One Reply to “Ar teisingai panaudotos likusios namų renovacijai skirtos lėšos?”

  1. Rogerio parašė:

    Aloyzas (ne vadovas ir nenrtinois juo būti)Spalis 3, 2011 19:04PAMIRŠAU- LAAAAABAI ŠAUNUS KOMENTARAS. GALĖJO BŪTI IR DIDESNIS, BET MATYT SPAUDA TURI SAVO NUOSTATAS DALINANT PLOTĄ.DĖKOJU

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto