Ar važinėjatės taksi ir viešuoju transportu?

Po Naujųjų Mažeikiuose pabrango taksi paslaugos. Taksi įmonių atstovai tvirtina: brangstant kurui, transporto draudimui, automobilių remontui, taksistai priversti ir iš klientų prašyti didesnio užmokesčio. Kitaip jie nieko neuždirbtų.
Sklinda kalbos, kad netrukus gali pabrangti ir miesto autobusų bilietai.
Gatvėje sutiktų mažeikiškių klausėme, ar jie važinėjasi taksi ir viešuoju transportu.

Nijolė ČEPORIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nijolė ČEPORIENĖ, mokyklos budinčioji:
– Šiaip stengiuosi vaikščioti. Tai ir sveika, ir pigu. Na, o tokiais atvejais, kai kokia šventė, kai sergu ir būtinai reikia kur nors nuvažiuoti, tenka pasinaudoti ir taksi paslaugomis.
Tiesą pasakius, taksi labai seniai važiavau, todėl sunku kažką pasakyti apie kainas. Šiaip turiu neįgalumo pažymėjimą, tad jei tektų įsėsti į po miestą kursuojantį autobusą, tikėčiausi nuolaidos.
Kiek girdėjau ir kiek mačiau miesto autobusų grafikus, norėtųsi, kad tų maršrutų būtų daugiau. Nebėra taip, kad išėjai iš namų, nuėjai į stotelę ir po kelių minučių jau važiuosi. Būna, kad tenka ir gerokai palaukti.
Jeigu grįžčiau prie autobusų bilietų kainų, tai bandau suprasti ir tas kainas didinančius vežėjus, ir jų klientus. Vieniems brangu vežti, nes auga kuro, draudimo kainos. Kitiems brangu važiuoti. O kaip rasti tą viduriuką, neaišku.

Raimonda PRANAITIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Raimonda PRANAITIENĖ, namų šeimininkė:
– Man miesto autobusais važiuoti netenka. Tad iš tiesų nė nežinau, kiek kainuoja jų paslaugos,  nežinau, ar pakanka maršrutų.
Kad prisireiktų važiuoti taksi, kartais pasitaiko, bet labai retai. Šiaip jau Mažeikiai – nedidelis miestas, todėl, jei kur reikia, stengiuosi nueiti.
Na, nebent kur nors nukakti tenka vakare ar sergant. Jei nėra kitos išeities, tenka kviesti taksi.
Kiek yra tekę važiuoti, man nepasirodė tos kainos labai didelės. Bet, kaip jau minėjau, taksi važiavau labai seniai.

Nikolajus SMIRNOVAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nikolajus SMIRNOVAS, senjoras:
– Taksi važiuoti man asmeniškai tenka labai retai. Tai brangi paslauga. Šiek tiek dažniau važiuoju miesto autobusais. Mano manymu, anksčiau, kol po Mažeikius kursavo ir autobusų parko, ir privačios įmonės autobusai, žmonėms tos susisiekimo galimybės buvo geresnės. Tie „mikriukai“ vis sukdavo ir sukdavo aplink miestą.
Pavyzdžiui, man yra pasitaikę, kad iš buvusios ETG gyvenvietės parėjau greičiau nei atvažiavo autobusas.
Girdėjau, kad šios gyvenvietės gyventojai rašė pareiškimus, bandė skųstis, kad tie maršrutai nėra jiems tinkami. Ir aš tiems skundams bei reikalavimams pritariu. Dėl to, kad iš tiesų, jei ir norėtum važiuoti, nėra tinkamai suderintas laikas.

Jonas JANKEVIČIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jonas JANKEVIČIUS, senjoras:
– Aš nei taksi, nei miesto autobusais nesivažinėju. Daugiausia laiko praleidžiu namuose. O kur reikia, stengiuosi, kiek galėdamas, nueiti pėsčiomis.
Todėl nei kylančios šių paslaugų kainos, nei maršrutai man nėra aktualus klausimas.

Vida BENDIKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vida BENDIKIENĖ, senjorė:
– Gyvenu kaime. Turiu vairuotojo pažymėjimą ir automobilį, todėl esu visiškai nepriklausoma nuo to, kas, kada ir kur gali pavežti. Kai reikia, sėdu ir važiuoju pati.
Bandau suprasti ir kainas keliančius taksistus, ir tuo nepatenkintus keleivius. Čia juk verslo santykiai. Vieni nori užsidirbti sau algą, tad, didėjant mokesčiams, kylant kuro, draudimo kainoms, brangina ir savo paslaugas.
Normalu ir tai, kad keleiviai nepatenkinti brangimu. Bet juk jei reikia važiuoti, tai kiek taksistas paprašo, tiek ir sumoka – kas veš už dyką.

Rimantas BERNOTAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rimantas BERNOTAS, autokrautuvo vairuotojas:
– Miesto autobusais nevažiuoju. Nėra tokio poreikio. Taksi paslaugomis kartais pasinaudoti tenka, tačiau labai retai. Aš šiaip pats automobilio nevairuoju, bet kuo puikiausiai išsiverčiu ir be jo, ir be taksi.
Iš aplinkinių jau kažką teko girdėti, kad taksi paslaugų kainos šoktelėjo į viršų. Tai, kiek keliamos kainos, yra privatus dalykas. Faktiškai, turėtų būti nustatyta, kad visos taksi paslaugas teikiančios įmonės iš klientų imtų vienodą kainą už įsėdimą, už nuvažiuotą kilometrą.
Bet, kaip suprantu, praktiškai taip nėra.

2 Atsakymai į “Ar važinėjatės taksi ir viešuoju transportu?”

  1. nunu parašė:

    kad nelabai tiesa sakant https://www.delfi.lt/

  2. Mihelis parašė:

    Thik taxi huk maseikyay smoniai yrha tuhurtinki the ist nahaftha.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto