Kavinių ar restoranų lankytojai žino galiojančią nerašytą taisyklę: už malonų aptarnavimą padavėjams galima atsilyginti, paliekant eurą kitą vadinamųjų arbatpinigių. O štai į privalomą aptarnavimo mokestį daugelis reaguoja jautriai ir klausia, ar paslaugų įmonės gali tokį rinkti.
Nustebino papildomas mokestis
Sekmadienio popietę mažeikiškių šeima išsiruošė pietauti ir asmeninės šeimos šventės paminėti į lankytojų pamėgtą kaimyninio rajono užmiesčio kavinę. Juolab kad savaitgaliais maistui ir nealkoholiniams gėrimams ten taikomos nuolaidos.
Pavalgęs, sulaukęs sąskaitos ir nuėjęs jos apmokėti mokėjimo kortele prie baro klientas sulaukė ir nedviprasmiško priminimo: nepamiršti palikti arbatpinigių už gražias padavėjų šypsenas, skanų maistą ir gražią aplinką.
„Žinau, kad, norint atsidėkoti už malonų aptarnavimą, galima palikti vadinamosios „arbatos“. Kiek atsimenu, yra nusistovėjusi tradicija arbatpinigių palikti apie 10 proc. nuo bendros sąskaitos sumos. Bet žinau ir tai, kad iki šiol klientai patys galėdavo nuspręsti, ar tokiu būdu atsidėkoti, ar ne. Ir patys spręsdavo, kiek tų pinigų palikti. Tai kaip čia dabar yra – arbatpinigiai tapo privalomi?“ – klausė mažeikiškis.
Atsakymai į šį ir kitus klausimus – šeštadienio laikraštyje.
tai ky6is ir dar prievartaujama
Med.personalo atlyginimai irgi ne ką didesni. O atsakomybės nepalyginamai daugiau.
Kai padirbsite suzinosite koki dideli atlyginima gauna padaveja. Todel jai yra galimybe pritraukti klientus savo maloniu bendravimu, geru aptarnavimu ir sitaip prisideti prie atlyginimo.
O kam eiti i kavine jei neturite arbatpinigiu palikti. Tada eikite i valgykla, kur viska pasiimate patys.
Arbatpinigiai visiska nesamone.Kuo skiriasi gaunanti atlyginima padaveja ir med. sesute?Vienai butini arbatpinigiai, kitai tai lau kysis.