Aš myliu Lietuvą, bet ne jos valdžią

Birutė RUDOKIENĖ

Žmonių atmintis turi savybę išblėsti… Laikas numaldo emocijas, tačiau nesugeba ištrinti prisiminimų, kurie jaudina iki šiol… Taip galėčiau apibūdinti Sausio 13-osios įvykius, kurie, ko gero, prieš 21 metus nepaliko abejingo nė vieno…
Galima būtų daug ką prisiminti iš tos nakties įvykių, kurie neaplenkė ir Mažeikių… Laimei, mums neteko susidurti su brutalia jėga, nors Rusijos karinis dalinys buvo, rodos, visai šalia – netoli Židikų, Vainodėje.
Mažeikiškiams apie pavojų paskelbė naktį sugaudusios sirenos, Mažeikių televizija. Į gyventojus kreipėsi valdžios, Sąjūdžio žmonės, šiaip aktyvūs mažeikiškiai. Ir žmonės ėmė rinktis… Pavieniui ir su šeimoms, kai kurie nešini termosais. Jie budėjo prie pašto senamiestyje ir mikrorajone, kur buvo įsikūrusi didelė automatinė telefono stotis ir telegrafas, televizijos retransliacijos įrenginiai.
Buvau tarp tų žmonių, mačiau, kaip šaltą naktį šildė ne tik kūrenamas laužas, arbata, bet ir užsidegimas bei ryžtas atlaikyti tautai duotus išbandymus…
Iš pašto pasipiktinę mažeikiškiai siuntė telegramas į Maskvos televiziją žinių rengėjams dėl iškreiptai pateiktos informacijos. Padėkos telegramos keliavo žurnalistams, nepabūgusiems pasakyti tiesos.
Nusidriekė eilutė prie pašto operatorių. Žmonės skubėjo perduoti savo susirūpinimą, nerimą tuomečiam sovietų sąjungos prezidentui Michailui Gorbačiovui, Rusijos federacijos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui Borisui Jelcinui. Telegramose mažeikiškiai pareiškė: Lietuva nori laisvės!
Taip buvo prieš 21 metus. O šiandien? Šiek tiek daugiau nei pusė gyventojų tvirtina esantys pasiryžę ginti šalį, tačiau apie 70 proc. mieliau rinktųsi ekonominę valstybės gerovę, o ne jos nepriklausomybę. Tokie yra visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktos apklausos tyrimų rezultatai.
Kas gi mums atsitiko? Nejaugi taip beviltiškai tolstame nuo tautos siekio gyventi Nepriklausomoje valstybėje?
Apklausos rezultatus internautai komentuoja lyg krepšinio rungtynes… Jų tūkstančiai… Pikti, pliekiantys valdžią, politikus, įstatymus. Netgi teigiantys, kad „prie rusų buvo geriau“.
Nejaugi iš tikrųjų pasiilgome sovietinės ideologijos, kuri buvo grindžiama pompastika? Prisimenu, kaip net mūsų vienintelio plonyčio rajoninio laikraščio puslapius užpildydavo plenumų ir suvažiavimų ataskaitos.
Pasiilgome Brežnevo ir Andropovo, tardymų ir protokolų net už anekdotus, dešimtmečių stovėjimo eilėse butui įsigyti ar paskyrą „zaporožiečiui“ gauti? Pasiilgome eilių prie apelsinų, bananų, tirpios kavos, tualetinio popieriaus, nes šios prekės deficitas nebuvo tik nomenklatūrai. Nors ir dalyvaudavome rinkimuose 99,9 proc., bet tereikėdavo į balsadėžes įmesti biuletenį su vienintele ir kitų rankomis įrašyta pavarde.
Keikiame savo valstybę, kad ši priverčia tėvynainius geresnio gyvenimo ieškoti svetur. „Santarvės“ apklausa parodė, kad iš daugiau kaip pusės mažeikiškių šeimų yra išvykusiųjų dirbti į kitas šalis. Tačiau ar visi tokį sprendimą priėmė dėl to, kad Lietuva bloga ir jie nemyli savo šalies?
Galbūt tarp išvykusiųjų yra visokių žmonių – negalėčiau jų smerkti ar teisti. Kaip ir negalėčiau kaltinti tų, kurie išvyko tik užsidirbti, o Lietuvą jie myli, jos pasiilgsta ir skaičiuoja dienas iki grįžimo. Ir grįžta, kad tai, ką uždirbo, investuotų Lietuvoje.
Meluočiau pati sau, jei sakyčiau, kad man mūsų valstybėje viskas patinka, kad nematau jokių blogybių. Matau. Tuo labiau kad jas tenka ir viešinti.
Bet aš myliu Lietuvą, o ne jos valdžią…
Ir Lietuvos ateitimi tikiu…
Jaunajai kartai, kurios nepalietė sovietinė ideologija, jau 21-eri. Kiek čia truks, ir jie perims svarbiausius valstybės postus. Viliuosi, kad jiems svarbi bus Lietuva, o ne savo gerovė.

9 Atsakymai į “Aš myliu Lietuvą, bet ne jos valdžią”

 1. Lina parašė:

  Ir aš laukiu Audronės savaitgalio skilties

 2. DAIVA ŠIDEIKIENĖ parašė:

  Iki 2011m. pradžios dvi kadencijas savivaldybės administracijos direktoriaus kėdėje sėdėjo Bronius Kryžius , visi matė ir įvertino jo darbus. Tuo metu tai padarė ir tarybos nariai iš partijos ,,Tvarka ir Teisingumas‘‘ – viešai pareiškė nepasitikėjimą.
  Nors 2010 m. rudenį partijos ,, Tvarka ir Teisingumas‘‘ atstovų pateiktas pareiškimas buvo prieš neveiklumą, tačiau 2011m. TAUTOS IŠRINKTIEJI ( valdančioji koalicija , tame tarpe ir partijos ,,Tvarka ir Teisingumas‘‘ nariai ) net trečią kadenciją toje pačioje kėdėje vėl paliko sėdėti Bronių Kryžių.

  Rajono MERAS A. TENYS savo instituciją ,,apsistatė‘‘ komunistinio sovietmečio mentaliteto asmenybėmis. Šios personos su savo šūkiu ,, Viena partija – viena tiesa‘‘ buvo valdžioje ir kūrė mums šviesią ateitį ,kai Lietuva buvo TSRS sudėtyje, šios personos yra ir nuo tada, kai Lietuvoje atsirado – signatarai. Tada valstybinės reikšmės asmenybės su komunistiniu mentalitetu pradėjo vykdyti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą po sovietinės Komunistų partijos rėžimo priespaudos ir savo veiklą vykdo iki šių dienų.

  Negi Auksodės kaime gyvena tik A. Tenys ir I. Braziulienė, kad meras neturėjo iš ko daugiau rinktis į savo patarėjus ,kaip tik asmenybes su tokia didele sovietmečio valdžios patirtimi ? Tad lieka tik konstatuoti, kad „PASIRINKIMAS “ pasirenka mus.

 3. stebetojas parašė:

  Gaila. Pažiūrėjau santarvės apklausą, net trečdaliui mažeikiškių sausio 13 nesvarbi. Ar iš tikrųjų kaip samprotauja autore pasiilgome sovietinių laikų. Nes manau, kad ne spaudžia vyresnio amžiaus žmonės. Jaunimas gal net nesidomi tokiais dalykais.
  Aš ir myliu Lietuvą. O valdžia juk laikina.

 4. Živile parašė:

  Grįžk, Audrone

 5. Asss parašė:

  Kas cia? Nuo kada sitam skyrelyje politika? Ir kas ta rasytoja? galejo nuotraukos nedeti

 6. kiusha parašė:

  „Šiek tiek daugiau nei pusė gyventojų tvirtina esantys pasiryžę ginti šalį, tačiau apie 70 proc. mieliau rinktųsi ekonominę valstybės gerovę, o ne jos nepriklausomybę“

  nenaudokit sito argumento lietuviu patriotiskumui sumenkinti, nes per Ziniu radijuje vykusia laida pats tyrimu vadovas pavadino sia apklausa provokacine bei neapeliuojancia i patriotiskumo tyrima.

 7. DAIVA ŠIDEIKIENĖ parašė:

  Negi ir koalicijos ,,Kitaip“ nemylite ? Įdomu , kiek matote jų blogybių ir kada jas paviešinote ?

 8. Sutinku parašė:

  Esame verksniai. Viskas mums negerai. O gal gailimės tų laikų, kai tempėme į savo namus, ką tik begalėjome – nes valdiška, galima. Dabar ima siutas, kad nebegalime, nes darbdavys, jei tai ne valstybės įstaiga, kaip mat už vagystę iš darbo išspirs ir dar teisėtvarkai perduos.
  Išmokime branginti, tai ką turime. Na nėra darbo čia, negalime užsidirbti, važiuokime, ieškokime kitur. Kas čia tokio? Visas pasaulis juda, migruoja, ieško kur geriau. Juk ir Lietuvoje kuriasi užsieniečiai. Jiems čia gerai, o mums – ne.

 9. Nesvarbu parašė:

  Vau, super nuomone, viskas tiesiog sutapo su manaja. Ir sugraudino siek tiek, prisiminus ta vienybe, tvyrojusia pries 21-erius metus. Ta patriotiskuma ir kova uz laisve. Gaila, kad dabar tos vienybes ir meiles tevynei pritruksta. Net sakyciau tapo popiuliaru peikti savo valstybe, savo valdzia ir supancia aplinka. Taip, nera viskas Lietuvoje gerai, bet gyvenam daug daug geriau, negu patys suvokiam ir ivertiname. Duosiu paprasta pavydi : Lietuva gyvenimo pasitenkinimo indekse (kada apklausiama zmoniu, kaip jie VERTINA tai ka turi ir kiek jauciasi laimingi) yra 155 vietoj is 178 vertintu valstybiu. Cia mus lenkia daugiau nei puse afrikos valstybiu, iskaitant ir tas, kuriose zmones priversti badauti, ar absoliuti dauguma gyventoju priversti isgyventi uz maziau nei 5 lt per diena (1800 lt per metus…).
  O pagal HDI (Human Development Index), kuris beje dazniausiai ir naudojamas ivertinti padeti ir kuriame vertinami OBJEKTYVUS dalykai, kaip tiketina gyvenimo trukme, issilavinimo gavimo galimybes, gyvenamosios vietos kokybe ir pan, esam 44 vietoj is 172. Taigi, viskas ko mums trukta, tai saves ir savo aplinkos teigiamo ivertinimo, didesnio optimizmo ir to patriotiskumo, tvyrojusio pries 21 metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto