Astrologo parinkta pora kuria amžinos meilės kultą

NEĮPRASTA TRADICIJA
Nenustebkite, jei balta nuotakos suknele pasipuošusią moterį ir ją įsimylėjėlio žvilgsniu varstantį jaunikį išvysite pirmadienį ar trečiadienį, per patį savaitės darbų įkarštį. Simbolinis vestuvių atnaujinimas – penktus metus trunkančios mažeikiškių santuokinės meilės ritualo dalis.
Daiva ir Linas Čiužai kasmet velkasi savo vestuvinius drabužius, sėda į automobilį ir keliauja per Lietuvą, stengdamiesi aplankyti gražiausias jos vietas. Ne bet kas, vartydamas jų albumus, supras, kurios nuotraukos – vestuvinės, o kurios – iš vestuvių sukaktuvių, kurių jie atšventė jau ketverias.
Vis dėlto pastebėti, kad nuotraukose užfiksuotos vestuvės trunka tikrai ne kelias dienas, nesunku. Mat vienose jų – akivaizdi vasara, o kitose – išraiškingas, lapų prikritęs ruduo. Tai kuria iliuziją, kad poros gyvenimas – lyg nesibaigianti vestuvių puota.

PARINKO ASTROLOGAS
Linui Čiužui neseniai sukako 27-eri, jo žmonai Daivai – 26-eri. Žavesiu spinduliuojantys ir komunikabilūs jauni žmonės visiškai nepanašūs į vienišius, kuriems keltų sunkumų partnerio paieškos. Sunku būtų net įtarti apie tai, kad už šio nesumeluoto dabartinių santykių natūralumo – visiškai nestandartinis meilės romanas.
Nepaisant natūralumo regimybės, tai – ne atsitiktinė, o astrologo parinkta pora, kurios istorijoje – planuotas pirmas pasimatymas, vėliau – meilės drama ir išsiskyrimo grėsmė. Dar vėliau – triukšmingos vestuvės ir sėkmingai suplanuota dukrelė. Tai tik mažytė dalis ženklų, kurie įtikina, jog Daivos ir Lino meilė – neišgalvota.

IŠ PRADŽIŲ – ŽAIDIMAS
Pirmasis būsimų sutuoktinių pasimatymas įvyko 1997-ųjų metų sausio 25-ąją. Vestuvės atšoktos už dvejų su puse metų – 1999-ųjų liepos 10-ąją.
Pramogų versle vadybininku dirbantis Linas Čiužas prisimena ir neslepia, kad pirmasis pasimatymas su nepažįstama, astrologo radijo laidoje parinkta mergina jam buvo panašus į žaidimą.
Daivai, jos įsivaizdavimu, tai turėjo būti juo labiau nekalta pramoga. Į pasimatymą ją išlydėjo linksmai nusiteikę bičiuliai ir vaikinas, su kuriuo ją siejo ilgametė draugystė ir trečius metus trunkantis bendras gyvenimas bei bręstančios vestuvės.

PARAGINO DRAUGAS
Tuo metu, 1997-aisiais, Linas buvo Kūno kultūros instituto studentas ir mokytojavo Mažeikių rajono Viekšnių vidurinėje mokykloje. Mažeikių radijo stotyje „Mažeikių aidas“, kuri tada rengė poras supažindinančią pusiau švietėjišką laidą „Radijo piršlys“, dirbo jo bičiulis Saulius Jansonas.
„Toji radijo laida turėjo didelę problemą: susipažinti norinčių merginų visada buvo kelis kartus daugiau nei vaikinų. Na, draugas man ir sako: įsivaizduok, išrinks tau vieną iš dviejų šimtų, pačią geriausią. Tada ir pagalvojau: kodėl nepabandžius?“ – pasakoja Linas.
Apie santuokos planavimą esą nebūta nė minties. Nutrūkus draugystei su mergina, kuri neslėpė planų ištekėti, Linas mėgavosi laisve. Be to, buvo nuolat užsiėmęs.

UŽPILDĖ ANKETĄ
Svarbiausias vaikino tikslas tomis dienomis buvo baigti mokslus. Pasitikėjimo savo jėgomis jam netrūko, savivertę palaikė ir nemenki sportiniai laimėjimai jėgos trikovėje – prizinės vietos jaunių čempionatuose, dukart iškovotas jaunojo Lietuvos galiūno titulas.
Ir štai vyrukas, kuriam nieko netrūksta, draugo paskatintas užpildė anketą, pagal kurią, įvertinęs apie du šimtus kandidačių, Mažeikiuose žinomas astrologas Vladas Daukantas jam parinko visų tinkamiausią merginą.
„Buvo nemažai klausimų. Atsakymą, kad mergina jau yra, turėjau jau po pusantros savaitės“, – prisimena L.Čiužas.
„Kad taip baigsis – netikėjau, bet nuojauta man kuždėjo, jog sutiksiu dėmesio vertą žmogų. Be to, mano nuostata – kad su žmogumi reikia susigyventi, gerai jį pažinti, o tik po to gali pamilti“, – pasakojo korespondentei laimingas sutuoktinis ir jaunas tėvas.

NUPIRKO ROŽĘ
Dėl minėtų nuostatų per pirmąjį pasimatymą Mažeikių restorane „Senasis rojus“ jis jautėsi visiškai laisvai. O ir prieš tai jokio nerimo nejautęs. Aprangą irgi pasirinko laisvūnišką – džinsus, džinsinius marškinius, odinę striukę, įspūdingą „kaubojišką“ diržą. O merginai nupirko rožę – ją Daiva vėliau sudžiovino ir išsaugojo iki šių dienų.
Šiuo metu Daiva – kosmetikos platinimo įmonės savininkė. Prieš tai baigė Šiaulių medicinos mokyklą, kurį laiką dirbo socialine darbuotoja. O pirmojo pasimatymo su Linu metu tebuvo smalsi, filosofija ir psichologija besidominti Mažeikių politechnikos mokyklos siuvėjų ir siuvinėtojų specialybės kurso studentė.

PIRMOJI DAIVOS MEILĖ
„Iki to momento absoliučiai visi vaikinai man buvo greičiau draugai, o ne meilės partneriai. Vaikinas, su kuriuo gyvenau, buvo mano draugas nuo tų laikų, kai man tebuvo dvylika. Sugyvenome gerai. Visi laukė, kada mes tuoksimės. Abu tuo tikėjome. O sumanymas sudalyvauti žaidime gimė draugų vakarėlyje. Buvau iš visų drąsiausia. Galvojau: paskui visi pasijuoksime iš linksmos istorijos“, – pasakoja Daiva.
Kai dabar jos klausia, ar ji mylėjo savo buvusį vaikiną, ji tuo neabejodama pasako: ne, nemylėjau. „Būčiau gal šitaip ir ištekėjusi – nežinodama, kas yra meilė. Iš tikrųjų Linas buvo pirmoji mano meilė, meilė iš pirmo žvilgsnio. Tai buvo aišku jau po pirmojo pasimatymo“, – neslepia Daiva.
Dabar ji mano, kad klaidingą požiūrį į meilę ji buvo susiformavusi dėl griežto ir tradicinio tėvų auklėjimo, kuriame buvo akcentuojama ištikimybė ir santykių pastovumas bei namų ramybė, o jausmų svarbos nepaisoma.

PASIMATYMAS – SMAGUS
„Kai tik pamatėme vienas kitą, iš karto užsimezgė akių pokalbis, o ir žodžių nepritrūko. Jaučiausi taip, tarsi pažinotume vienas kitą dešimtį metų. Gimęs ryšys buvo šaunus: Daiva neįkyriai, neįžeisdama sugebėjo iš manęs ištraukti daugybę privačios informacijos“, – pasakoja pirmojo pasimatymo įspūdžius Linas.
Restorane jis jautėsi laisvai ir dėl to, kad ten dalyvavo radijo laidos vedėjas, kuris kartu buvo jo geras draugas. Šiek tiek atpalaidavo ir kartu su šaltaisiais užkandžiais restorano padovanotas šampanas bei smagus astrologo piršliavimas. Jau tada astrologas jiems išaiškino, kuo Linas, kaip Žuvų ženklo atstovas, ir Daiva, kaip gimusi po Ožiaragio ženklu, vienas kitą papildo ir dėl ko jie galėtų nesutarti.
Restorane Daiva ir Linas kartu su laidos rengėjais bei kita daug drovesnių žmonių pora praleido apie valandą, o išsiskyrė, žinodami, kad netrukus susitiks radijo studijoje.

SUVAIDINO PUSBROLĮ
Susitikimo studijoje jie laukė abu ir ėjo į jį linksmai nusiteikę. Kiek neramiau buvo Daivai, nes ji gyveno su vienu vaikinu, o įsimylėjusi buvo kitą – Liną. Jausmas buvo malonus, tačiau gyvenimą jis visiškai sumaišė. Linas, tiesa, irgi jau buvo ėmęs galvoti apie draugystę, tačiau neįsivaizdavo, kokią kliūtį teks įveikti.
Po radijo laidos Daiva su Linu užsuko į kavinę, o dar po to, kadangi Daivos buto kambario nuomininkė irgi dirbo radijuje, kartu su Lino draugu pasuko į Daivos namų pusę.
Namuose astrologų parinktos poros laukė Daivos vaikinas, kuris apie Daivos pasimatymą žinojo viską, išskyrus savo merginos, kurią jis nuoširdžiai mylėjo, naujus širdies virpesius. „Spėjau, įėjusi į butą, jam pasakyti, kad pavaidintų mano pusbrolį. O jis, kaip ištikimas draugas, pasielgė labai draugiškai – suvaidino“, – pasakojo moteris.

LINO ATSITRAUKIMAS
„Pusbrolio elgesys buvo kiek keistas. Varstė mane žvilgsniais. Tačiau maniau, kad esu tyrinėjamas giminaičio“, – pamena Linas.
Po to Daiva su Linu susitiko dar kartą. O tada Linui paskambino Daivos draugė. Sunku dabar pasakyti, ko ji siekė: padėti įsivaizduojamai meilei ar jai sutrukdyti. Viskas tada buvo pernelyg painu. Tačiau Linui buvo paaiškinta, kad jo draugystės su Daiva istorijoje turi būti padėtas taškas, nes Daivos gyvenime jam vietos nėra.
Po šio paaiškinimo Liną ištiko beveik šokas. Jis neslepia, kad jam suskaudo širdį, tačiau nutraukti santykius nebuvo sunku. Mat jis Daivai nieko rimtesnio dar nebuvo pajutęs. Vėliau jis gavo Daivos laišką, kuriame mergina siūlė susitikti, tačiau Linas jau buvo nusprendęs viską baigti.

GALVOJO APIE SAVIŽUDYBĘ
Nepadėjo nė Daivos vizitas ir prisipažinimas, kad ji spiriama tekėti, tačiau dėl Lino ji savo planus būtų pasirengusi keisti. Linas įsidarbino Palangoje, Klaipėdoje ėmė studijuoti vadybą, vasarą pradėjo dirbti pramogų versle Šventojoje. „Nebesinorėjo papildomų problemų“, – prisimena jis.
Tuo tarpu Daivos gyvenimas jau buvo negrįžtamai sujauktas. Stiprus jausmas Linui ją kankino iki ašarų, ir jos guodėjas buvo ne kas kitas, o ją vis dar mylintis vaikinas, kuriam vis labiau aiškėjo, jog Daiva jau niekad negalvos, kad myli jį, savo vaikystės draugą, ir tik jį vienintelį.
Daiva tuo metu išgyveno sunkiausias savo gyvenime dienas. „Net du kartus rimtai galvojau apie savižudybę“, – neslėpė ji. Tuo pat metu jautėsi nelaiminga ir pati, ir dėl vaikino, su kuriuo gyveno, nes matė jį skaudinanti.

PASKUTINIS BANDYMAS
Viską į savo vietas sugrąžino susitikimas prieš Naujuosius. Susitikimo iniciatorė ir vėl buvo Daiva, kuri esą iš karto suprato, kad Linas ne iš tų, kad šiomis aplinkybėmis ką nors darytų savo iniciatyva.
Tą gruodžio vakarą kartu su drauge grįždama iš kulinarijos kursų Kuršėnuose, išlipo Viekšnių miestelyje, kuriame gyveno Linas.
Pagal sumanymą draugės suvaidino, kad tiesiog apsiriko – pamanė, kad jau Mažeikiai. Pas Liną jos įvirto su didžiuliais kelioniniais krepšiais. Tada Linas buvo susilaužęs ranką, jautėsi vienišas, ir Daivos vizitas jį pradžiugino.
Kai Daiva jam pasakė, kad myli ne savo sužadėtinį, o Liną, šis, kaip geras bičiulis, jai patarė už nemylimo žmogaus netekėti. Be to, Daivos išpažinta meilė jam pasirodė kaip kažkas labai brangaus, ko prarasti jis nenorėtų. O Daiva jam sakė, kad šis jų susitikimas – paskutinis.

JAUSMAS TAPO ABIPUSIS
Nuo to karto jie vėl pradėjo susitikinėti. Iš pradžių – kartą per savaitę, o paskui – vis dažniau. Tik maždaug po pusmečio Linas galėjo sau pasakyti, kad Daiva – jam iš tikrųjų artima siela. Jodinėdami ant arklių po draustinį, jie prijojo legendinį meilės šaltinį ir pagaliau abu prisipažino mylį vienas kitą.
Maždaug tuo pačiu metu buvusio Daivos palankumo susigrąžinti nepajėgęs jos vaikinas visam laikui paliko merginos butą. Prieš du įsimylėjėlius jis jau buvo bejėgis.
Daivos pasirinkimui iš pradžių priešinosi visi jos artimieji ir net draugai. „Stebėjausi, iš kur ji turi tiek stiprybės“, – prisipažįsta Linas. „Manau, kad mano jėgų šaltinis buvo ir tebėra meilė. Ir dabar –įkvėpimo mudu semiamės iš meilės. Esam savo meilės įkvėpti panašiai kaip kai kurie menininkai ar mokslininkai“, – sako Daiva.

TRIUKŠMINGOS VESTUVĖS
Vestuves jie atšventė Viekšniuose – šalia istorinio vandens malūno įkurtoje užeigoje, kurios savininkas – geras Lino bičiulis. Pakvietė apie šimtą svečių, susirado profesionalius piršlius – vestuvės buvo sumanytos kaip nenuobodus renginys, šou. Pokylyje dalyvavo apie 80 žmonių.
Visi kartu Ventos upe nuplukdė vainiką su dviem degančiomis žvakelėmis, kurios buvo rastos degančios už kelių kilometrų.
Vestuvės buvo įspūdingos, nors dabar jie kartais pagalvoja apie tai, kad jų tradicinės kelionės su vestuviniais drabužiais kasmet vis nuostabesnės ir jiems teikia dar didesnio džiaugsmo nei tikros vestuvės.
Jų gyvenimas, kaip ir daugelio, nestokojo išbandymų – buities rūpesčių, gimus jų suplanuotai dukrelei Gintarei, dėl Lino darbų sezoniškumo ir beprotiško užimtumo vasarą. Tačiau visus sunkumus jiems padėdavo įveikti tai, kad suprato suradę savo meilę.

GYVENIMO TURTAS
Anot Lino, visada bus žmonių, kuriems atrodys, kad šis dviejų žmonių puoselėjamas kultas – šnipštas, tuščias laiko gaišimas. Juk meilės padėjęs ant delno neparodysi, sukauptais turtais ir pinigais meilės neįvertinsi.
Pas juos būta visko. Pakelto tono ir ginčų. Tačiau tai vyko meilės, kurią jie brangina, fone.
Jie mano įgiję didžiausią gyvenimo turtą. „Tikiu, kad astrologija galbūt čia teturi kokius 50 procentų svorio. Visa kita – aplinkybės, paties supratimas. Gali išsiskirti ir astrologiškai tinkamos poros. O juk ir aš, jei Daiva man nebūtų patikusi išoriškai, kažin ar būčiau norėjęs su ja bendrauti – net jei ji pagal astrologiją pati tinkamiausia“, – sako Linas.

ĮSTEIGĖ KLUBĄ
„Žmonėms trūksta informacijos. Trūksta supratimo apie bendravimą ir paties bendravimo. Jaučiame, kad savo supratimu ir savo meile turime pasidalinti su kitais. Tai ir buvo pagrindas, nuo kurio pradėjome kurti klubą „Dvi širdys“, – pasakoja Daiva.
Klubo branduolys jau suformuotas, o nauji nariai – visada laukiami (tel. 8~699 60913, el. paštas: sirdelesdvi@roventa.lt).
Be to, klube galima palikti savo duomenis, kurie gali padėti susirasti vadinamąją antrąją pusę, galima susitarti dėl astrologo konsultacijų meilės, šeimos ir pažinčių temomis.

Vida ŠERNAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto