Atidaryti atnaujinti Renavo dvaro rūmai

Simbolinę juostą perkirpo Savivaldybės meras Antanas Tenys bei rangovų atstovas Vytautas Turskis. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Savaitgalį lankytojus vėl pakvietė restauruoti Renavo dvaro rūmai. Jų atidarymo iškilmėse dalyvavo daugybė svečių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie restauravimo darbų.
Rūmuose eksponuojamos dvi parodos.

Renovacija dar tęsis

Savivaldybės meras Antanas Tenys džiaugėsi, kad žmonės visais laikais mokėjo išsaugoti, išlaikyti rūmus iki šiol. Atnaujinti rūmai yra autentiški, tai yra tokie, kokie jie buvo.
„Ne viską iki galo esame padarę, turime ateities planų, kaip dar pagražinti rūmus ir jų aplinką“, – kalbėjo A. Tenys.
Pasveikinti mažeikiškių atvyko ir kultūros viceministras Deividas Staponkus, Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė, Verslo paramos agentūros direktorė Diana Vilytė, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dekanas doc. Ramūnas Banys, kaimyninių – Telšių ir Plungės – rajonų savivaldybių atstovai.

Atsinaujinę Renavo dvaro rūmai išsugojo savo autentiką. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Pasirašyta sutartis

Renavo dvaro pastatą renovavo bendrovė „Telšių meistras“, tad šios įmonės statybos vadovas Vytautas Turskis perdavė Savivaldybės merui A. Teniui simbolinį raktą ir kartu perkirpo  juostą, taip pažymėdami restauruotų rūmų atidarymą.
Naujam gyvenimui prisikėlusį pastatą pašventino Židikų klebonas Egidijus  Jurgelevičius.
Pirmoji ekspozicija rūmuose – Vilniaus dailės akademijos Telšių dailės fakulteto studentų darbai. Akademijos ir Mažeikių muziejaus draugystė tęsiasi jau ne pirmus metus, tad  Savivaldybės meras A. Tenys su šios aukštosios mokyklos rektoriumi profesorium Audriumi Klimu pasirašė sutartį dėl tolimesnio bendradarbiavimo edukaciniais tikslais.
Antrame aukšte iškilmių dalyviai turėjo progą apžiūrėti mažeikiškės dailininkės Zinaidos Dargienės tekstilės instaliaciją „Ateinam ir išeinam“, kurią ji padovanojo Mažeikių muziejui.

One Reply to “Atidaryti atnaujinti Renavo dvaro rūmai”

  1. ne į temą parašė:

    Šalies spauda rašo apie Mažeikiuose audros padarytus nuostolius, o šis portalas nei žodeliu neužsimena…Oi ,ilgai miegate…:((((((((((((((((((

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto