Atidengtas atminimo ženklas žuvusiems partizanams

Jūratės Emilijos ŠEMETAITĖS nuotrauka

Grupės karių ir visuomeninių organizacijų atstovų iniciatyva pirmą kartą 1935 metais buvo minima Kariuomenės ir visuomenės suartėjimo diena. Atkūrus Nepriklausomybę, trečiąjį gegužės savaitgalį ši tradicija tęsiama ir minima Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Šiemet mūsų rajone ji pažymėta ypatingai – sekmadienį Sovaičiuose atidengtas ir pašventintas atminimo ženklas šiame krašte žuvusiems partizanams.

Iš ryto Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje buvo aukojamos mišios už Lietuvos laisvės gynėjus, po kurių susirinkusieji drauge su Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos 8-osios rinktinės Mažeikių kuopos šauliais vyko į Sovaičius, kur paminklą pašventino kunigas Stasys Toleikis.

Jūratės Emilijos ŠEMETAITĖS nuotrauka

Paminkle įamžintos Maigų miškų masyve ir aplinkiniuose kaimuose pokariu žuvusių partizanų Benedikto Pukinsko-Daugio, Konstantino Stelingio-Jūreivio, Petro Šilinio-Putino, Jono Šėmio-Bijūno, Zenono Degaičio-Kadagio, Adolfo Daukšo-Beržo ir Stasio Knabiko-Aušros atminimas. Minėjime dalyvavo čia žuvusių partizanų seserys, anūkai su šeimomis, kurie pasidalijo prisiminimais.

Prie atminimo ženklo, kurį inicijavo jau anapilin išėjęs Mažeikių krašto garbės pilietis, politinis kalinys Albertas Ruginis, o lėšas jam skyrė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras, dainas atliko Laižuvos kultūros centro atlikėjai bei Mažeikių kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių choras „Atmintis“.
Žuvusieji pagerbti šūvių salvėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto