Atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“ – dviem kraštiečiams

Nuotr. iš Seimo kanceliarijos archyvo

Panevėžio kultūros centre pirmadienį įvyko iškilminga Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalių „Tarnaukite Lietuvai“ įteikimo ceremonija.

});

Medaliais apdovanota 16 mokslininkų, visuomenininkų, kūrėjų. Tarp apdovanotųjų medaliais ir du mūsų krašto atstovai – Povilas Šverebas ir Gražina Žukauskienė.

Reikšmingi darbai

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisijos sprendimu, mažeikiškė G. Žukauskienė apdovanota už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą.

„Mažeikių rajono savivaldybės tarnautoja, visuomenei tarnauti pasirinkusi kitokį kelią: ji daugiau kaip 20 metų keliauja į Sibirą, kur aplankė daugiau nei 400 lietuvių tremties ir įkalinimo vietų, tvarkė per 270 lietuvių kapaviečių; lėktuvais, laivais, traukiniais, visureigiais ir pėsčiomis nukeliavo apie 170 tūkst. kilometrų. Šiuo metu, kai taip intensyviai Rusijoje naikinami Lietuvos tremtinių atminimo ženklai, Gražinos surinkti atsiminimai, suinventorintas kiekvienas kapelis tampa svariu istorinės atminties liudijimu. Tremtinių atminties takams neleido...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto