Atnaujintoje sutartyje – didesni atlyginimai, geresnės sąlygos

Nuotr. iš Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos archyvo

Pirmadienį švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė su keturiomis švietimo darbuotojams atstovaujančiomis profesinėmis sąjungomis pasirašė atnaujintą Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį.
Kaip praneša ministerija, po intensyvių derybų pavyko susitarti dėl mokytojų atlyginimų padidinimo bei daugiau geresnių sąlygų profesinių sąjungų atstovams.

Prisidėjo ir mažeikiškiai

Derinant šią sutartį, nemažai padirbėti teko ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) Mažeikių rajono profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkei Judytai Tekingunduz, kurios pareigas neseniai perėmė pavaduotojas Vitalijus Baltutis.
Daugiau nei dvidešimt metų LŠMPS Mažeikių rajono profesinių sąjungų susivienijimui vadovavusi J. Tekingunduz „Santarvei“ sakė, kad derybos dėl tokios sutarties visada yra sudėtingos bei pareikalaujančios didelio darbo ir pastangų. Šis kartas – ne išimtis, tačiau, nepaisant sunkumų ir kliūčių, pasiekta tikrai gerų rezultatų.

Didės atlyginimai

LŠMPS pirmininko pavaduotojas Audrius Jurgelevičius, komentuodamas atnaujintą sutartį, pasidžiaugė, kad nė vienas jos punktas, kuriuo buvo siekiama pagerinti švietimo darbuotojų darbo, ekonomines ir socialines sąlygas, nebuvo išbrauktas. Nuo 2022 m. sausio 1 d. bus paskirta papildomai 158,4 mln. eurų mokytojų, mokslo ir studijų institucijų mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų, taip pat mokslą ir studijas aptarnaujančių neakademinių darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti. Darbo užmokestis vidutiniškai turėtų padidėti beveik 12,5 proc.
„Jei nebūtume prašę, derėjęsi, laikęsi savo pozicijų, dabartinės kovido ir migrantų krizės akivaizdoje atlyginimai mokytojams tikrai šitiek nebūtų augę“, – tvirtino J. Tekingunduz.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto