Atsargos pareigūnų planai – susitikti, pasivaržyti, pabendrauti

Vienas iš įsimintiniausių praėjusių metų įvykių – 25 mažeikiškiams atsargos pareigūnams buvo suteiktas Laisvės gynėjo statusas, įteikti ženklai ir pažymėjimai.

Penkiolikos metų veiklos sukaktį minintys Lietuvos policijos veteranų asociacijos (LPVA) Mažeikių filialo nariai aptarė praėjusių metų darbus ir šių metų planus. Įvairios veiklos, sumanymai, susitikimai policijos veteranų laukia ir šiais metais.

Vienija šimtą pareigūnų

Praėjusius metus mažeikiškiai atsargos pareigūnai leido aktyviai, renginių ir susitikimų buvo gausu – iš viso – dvidešimt penki susibūrimai.
Mažeikių filialo valdybos pirmininkė Danutė Mockienė sakė, kad tarp labiausiai įsiminusių faktų yra tai, kad praėjusiais metais 25 mažeikiškiams atsargos pareigūnams buvo suteiktas Laisvės gynėjo statusas, įteikti ženklai ir pažymėjimai.

Be to, mažeikiškiai atsargos pareigūnai pernai organizavo respublikinį LPVA sąskrydį, kuriame dalyvavo pustrečio šimto žmonių. Ir renginio šeimininkai – Mažeikių filialo pareigūnai – trečią kartą iš eilės tapo sąskrydžio turnyro nugalėtojais.
Dabar LPVA Mažeikių filiale yra šimtas narių.

„Tiek mūsų buvo nuo filialo įkūrimo dienos. Prieš penkiolika metų aš sudariau mūsų rajone gyvenančių dviejų šimtų atsargos pareigūnų sąrašą. Į filialo gretas oficialiai įstojo šimtas iš jų. Metams bėgant, kai kurie kolegos išeina amžinybėn, kai kurie prisijungia, bet šis skaičius vis laikosi. Mes, šios organizacijos žmonės, žinome, kas mums gerai, o jei kas nepatinka, išsakome savo nuomones, todėl laikas, praleistas kartu, yra nuostabus“, – kalbėjo valdybos pirmininkė.

Susitikime koncertavo bardas Kęstutis Krencius, nepamainomas tokių renginių dalyvis, filialo narys. Jam padėjo armonika grojantis, nenuilstantis Vacys Krapauskas, kuriam kitą savaitę sukaks 84-eri.

Renginiai ir susitikimai – būtinybė

Mažeikiškiai filialo nariai nemažai nuveikė jau ir šiais metais. Jų delegacija lankėsi Seime vykusiame renginyje minint Laisvės gynėjų dieną, surengė ekskursiją su gidu po buvusį Lukiškių kalėjimą, šį mėnesį dalyvavo knygos „Pradangintos nuovados… jos šalia!“ pristatyme Radviliškyje. Leidinys – apie šio krašto savivaldybių policiją, nuovadas, sudėtingą teisėsaugai laikotarpį 1990–2000 m. Būtina pažymėti ir tai, kad pirmuoju šio rajono Šeduvos policijos nuovados viršininku buvo Mažeikių filialo narys Gerimantas Petrauskas.

Šią vasarą, birželį, Mažeikių filialas kartu su kolegomis organizuoja dviejų dienų draugystės sąskrydį prie Telšių rajono ežero. D. Mockienė paaiškino: respublikiniai sąskrydžiai vyksta kas dvejus metus, bet žmonės nori susitikti kasmet, todėl mažeikiškiai kviečia į svečius atsargos pareigūnus iš Šiaulių, Kauno, Šilutės bei Palangos filialų – pabūti, papramogauti.
„Mus vienija noras būti kartu, mes esame vienas kitam reikalingi, norime žinoti, kas kaip gyvena, todėl susitikimai ir renginiai yra būtinybė“, – kalbėjo filialo vadovė.
Nuotr. iš filialo archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto