„Auksiniam Feniksui“ – du kandidatai iš Mažeikių

Urvikiškiai neįsivaizduoja savo kaimo be Vitos Černookienės – ji čia yra visų pagrindinių renginių sumanytoja ir organizatorė. Kazimiero PAULAUSKO nuotr.

Lapkričio 11 dieną Vilniaus miesto rotušėje vyks svarbiausias Lietuvos kultūros centrų asociacijos įvykis – „Auksinio Fenikso“ apdovanojimai.
Nominacijoms pristatyti ir mūsų rajono kultūros centrų vadovai.

Ilgamečiai kultūros darbuotojai

Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centras „Auksinio Fenikso“ apdovanojimams iš mūsų rajono pateikė dvi kandidatūras: nominacijai „Geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas“ siūloma Urvikių kultūros centro direktorė Vita Černookienė, „Geriausio metų kultūros centro vadovo“ nominacijai pasiūlytas Sedos kultūros centro direktorius Gintautas Griškėnas.
V. Černookienė kultūros srityje dirba nuo 1990 metų, ji stengiasi Urvikių kaimo žmones sujungti į kultūrinę bendruomenę, organizuoja renginius, kuria edukacines programas.
G. Griškėnas beveik prieš 30 metų įkūrė ir iki šiol vadovauja folkloro ansambliui „Rėmolee“, su šiuo kolektyvu parengė ne vieną programą. Jo dėka jau keturiolika metų Sedoje vyksta respublikinis folkloro festivalis „Gėid vuolungēlė“, sediškis yra ir „Jurginų šventės“ iniciatorius ir sumanytojas.

Sedos kultūros centro direktorius Gintautas Griškėnas į saviveiklą įtraukė ir savo dukrą. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Penkios nominacijos

„Auksinis Feniksas“ – vienas garbingiausių ir reikšmingiausių Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimų. Juo siekiama pagerbti fizinius ar juridinius asmenis, labiausiai nusipelniusius šalies ir regionų kultūrai.
„Auksiniai Feniksai“ teikiami „Geriausiam metų kultūros centro vadovui“, „Geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui“, „Geriausiam metų kultūros centro partneriui“, „Metų kultūros mecenatui ar rėmėjui“ ir „Metų kultūros politikui“.
Šiemet „Auksiniam Feniksui“ pristatyti ir paskutiniame atrankos ture dalyvauja per 50 pretendentų. Tarp jų – meno kolektyvų vadovai, kultūros ir meno kūrėjai, rajonų merai, verslininkai, žurnalistai, dvasininkai, pramonės, verslo ir visuomeninės organizacijos.

Vaidas RUNKAUSKAS

One Reply to “„Auksiniam Feniksui“ – du kandidatai iš Mažeikių”

  1. nijole parašė:

    SAUNUOLE musu VITALIJA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto