Auksūdžio jubiliejuje susitiko giminės, kaimynai ir artimieji

Praėjusį savaitgalį Auksūdžio kaime įvyko didelė šventė: paminėtas kaimo 340 metų jubiliejus.
Šventėje susitiko buvusieji ir esantys kaimo gyventojai, sulaukta daug gražių ir prasmingų kalbų, sveikinimų, linkėjimų, auksūdiškiai ir jų svečiai patyrė daug ir puikių emocijų.AUKOTOS ŠV. MIŠIOS
Auksūdžio kaimas yra vienas didžiausių Laižuvos seniūnijoje. Čia šiuo metu gyvena bemaž keturi šimtai žmonių.
Kaimo istorija prasidėjo prieš 340 metų. Ji tęsiama gražiais renginiais, puikiomis tradicijomis, garsėja įdomiais, nuoširdžiais žmonėmis.
Šventės dieną prie atrestauruotos Andruškų koplyčios už Auksūdį ir jos gyventojus šventas Mišias aukojo Laižuvos klebonas Vytautas Tamašauskas.
Susirinkusiuosius į kaimo šventę auksūdiškius ir svečius nuotaikingai sutiko Lietuvos anekdotų karalius Raimondas Šilanskas. Kaimo istoriją pristatė improvizuotas Auksūdžio žynys. Ją žyniui papasakojo auksūdiškis Antanas Jokubavičius.
Į aukštį pakilo daug spalvotų balionų su Auksūdžio kaimo gyventojų svajonėmis. Daug linkėjimų, sveikinimų ir apdovanojimų sulaukė kaimo bendruomenės pirmininkas Antanas Tenys, buvo pasveikinta kultūrinės veiklos organizatorė Loreta Tenienė.
Mažeikių meras Vilhelmas Džiugelis sakė, kad jį jaudina auksūdiškių požiūris į įspūdingą savo kaimo istoriją.
Meras ragino auksūdiškius ir kitus susirinkusiuosius daryti viską, kas priklauso nuo kiekvieno, kad būtų gražesnis gyvenimas.

SULAUKĖ DAUG LINKĖJIMŲ
Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius džiaugėsi, kad pats yra kilęs iš Auksūdžio, kur taip puikiai pagerbiami garbingo amžiaus kaimo žmonės. Jis sveikino savo kraštiečius, džiaugėsi vis gražėjančiu kaimu, jo sodybomis.
Kaimo bendruomenių pirmininkė sediškė Genoveita Gricienė linkėjo, kad Auksūdžio kaimas niekada neišnyktų ir per amžius klestėtų visoje Europos Sąjungoje.
Linkėjimus ir dovanas nuo šalies premjero Algirdo Brazausko auksūdiškiams perdavė buvęs Seimo narys socialdemokratas Jonas Jurkus, o dalyvavusi dabartinė Seimo narė Audronė Pitrėnienė pasidžiaugė, kad Auksūdžio kaimas turi puikią ateitį, nes jame gyvena labai daug vaikų.

PAŠVENTINTA KAIMO VĖLIAVA
Savo kaimynų pasveikinti atvyko ir Buknaičių bendruomenės atstovai.
Buvusi auksūdiškė, dabar Mažeikiuose gyvenanti Silva Savickienė pasveikino savo pirmąjį mokytoją Augustiną Narmontą.
Iš lėktuvo parašiutininkai nuleido Auksūdžio kaimo vėliavą, kurią pašventino Laižuvos klebonas V. Tamašauskas.
Kunigas sakė, kad viskas gyvenime prasideda nuo sėklos ir gerai, kad sėkla paskui išauga į aukso sodą. Apie tai liudija ir kaimo pavadinimas.
Prieš šventindamas kaimo vėliavą klebonas palinkėjo, kad visų širdyse pasėta sėkla išaugtų į didžiulį aukso sodą.
Baltą Auksūdžio vėliavą, kurioje išsiuvinėta obelis su aukso obuoliais, iškelti patikėta vienam seniausių kaimo gyventojų – Aleksui Milieškai. Atminimo medaliais ir gėlėmis pagerbti ir kiti kaimo ilgaamžiai.

ŽMONĖMS – MALONUMAI IR PRAMOGOS
Pasibaigus oficialiajai šventės daliai, žmonės stebėjo žirgų lenktynes, norintieji galėjo pasivažinėti karieta, dalyvauti įvairiose pramogose, pašokti grojant „Ventukų“ kapelai, pasiklausyti šmaikščių R. Šilansko anekdotų.
Vakare auksūdiškių ir jų svečių laukė dar vienas siurprizas – įspūdingi fejerverkai.
Trečius metus Auksūdžio kaimo bendruomenei vadovaujantis A. Tenys sakė, kad jam nesunku dirbti su kaimo žmonėmis, nes jie visada ateina į pagalbą.
Pirmininkas geru žodžiu minėjo savo pavaduotoją Ingridą Braziulienę, vieną pagrindinių Auksūdžio kaimo šventės organizatorių.

IŠVAKARĖSE IŠAIŠKINTI GERIAUSI SPORTININKAI
Šventės renginiai prasidėjo dar jos išvakarėse. Auksūdyje įvyko krepšinio, tinklinio, vaikų kvadrato, virvės traukimo varžybos.
Šventėje buvo apdovanoti varžybų dalyviai: krepšinio turnyre pergalę šventė saviškiai, antroji vieta atiteko Buknaičių, trečioji – Purvėnų vaikinų komandoms.
Tinklinio varžybose neįveikiama buvo Buknaičių komanda, kitas prizines vietas pasidalijo Purvėnų ir Auksūdžio komandos. Traukiant virvę stipriausia buvo „Taulido“ komanda.
Nugalėtojus apdovanojo Auksūdžio kaimo sporto organizatorius Egidijus Samoška ir Savivaldybės administracijos specialistas sporto klausimams Petras Norvilas.

KAIMAS DRAUGIŠKAS IR DARBŠTUS
I. Braziulienė pasakojo, kad šventę organizuoti padėjo apie 15 auksūdiškių. Moteris džiaugėsi, kad prisidėti neatsisakė nei seni, nei jauni. Žmonės viską darė bendrai, jai tereikėjo tik viską sudėti krūvon, apibendrinti. Pirmininko pavaduotoja gyrė kaimo žmones už jų norą gražinti savo kaimą, sodybas. Pasak jos, kaime visiškai nėra apleistų sodybų, visi pagal išgales stengiasi gyventi kuo tvarkingiau. Šiemet nebuvo skelbtas gražiausios sodybos konkursas, kadangi, I. Braziulienės žodžiais, nesinorėjo nieko išaukštinti ar kaip nors išskirti.
Auksūdys – draugiškas, darbštus kaimas, labai aktyviai visur dalyvauja jaunimas, o kaimo šventei ruošėsi visi.
Paklausta, ar nebuvo sunku imtis tokio nelengvo darbo, šventės organizavimo, Ingrida kukliai atsakė: „Kai aš padarau ką nors gera, man pačiai atrodo geriau.“

VISI ŠVENTĖJE
Bendruomenės pirmininko pavaduotoja patenkinta sutvarkytu kaimo parkeliu, čia pastatytais suoleliais, įrengtu apšvietimu. Specialiai jubiliejui išleistas Auksūdžio kaimo metraštis, kuriame aprašyta kaimo istorija, nuotraukose įamžintos visos kaimo sodybos.
Auksūdžio jubiliejui išleistas lankstinukas, kurį paruošė pati I. Braziulienė.
R. Šilanskas sakė, jog yra nuostabu, kai draugėn sueina, suvažiuoja visas kaimas: giminės, artimieji, draugai. „Visas kaimas dabar tuščias, gali daryti ką nori, nes visi suėję čia, į savo šventę“, – juokavo vakaro vedėjas.
Jono STRAZDAUSKO nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto