Autobuso lauksime nebijodami lietaus

Šiomis dienomis Mažeikiai pasipuošė naujomis, šiuolaikiškomis autobusų stotelėmis. Po derybų su rajono Savivaldybės administracija, jas įrengė Vilniaus uždaroji akcinė bendrovė “JCDecaux Unicom”. PRIŽIŪRĖS SAVO LĖŠOMIS
Pasak rajono Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėjo Alfonso Žiulpos, mintis mieste įrengti modernias autobusų stoteles kilo dar prieš pusantrų metų, tačiau tada vykusios paieškos bendrovių, kurios norėtų tai atlikti, baigėsi be rezultatų.
Šiemet šis darbas buvo atnaujintas, ir birželį sudaryta sutartis su sostinės bendrove “JCDecaux Unicom”. Išsiderėta, kad įmonė savo lėšomis ir jėgomis ne tik atvežtų paviljonus, juos sumontuotų, bet ir rūpintųsi jų eksploatacija.
Tai reiškia, kad dešimtį metų (tokiam laikotarpiui pasirašyta sutartis – V.S.) vilniečiai savo lėšomis privalės remontuoti, atnaujinti ir prižiūrėti paviljonus, keisti reklaminių vitrinų sudaužytus stiklus, plauti paviljonus du kartus per mėnesį, keisti perdegusias lempas bei remontuoti sulaužytus suolelius.
Vilniškė bendrovė taip pat pasižadėjo pagal Mažeikių savivaldybėje galiojančią tvarką ir sąlygas mokėti vietinę rinkliavą už komercinę reklamą europinio standarto reklaminiuose stenduose.
Savivaldybė turės visokeriopai remti įmonės pastangas vengti neleistinų plakatų, skelbimų klijavimo ant paviljonų sienelių.

TIKISI PAGALBOS
Vienos stotelės įrengimas bendrovei kainavo aštuonis tūkstančius litų. Mažeikiuose įrengta dešimt stiklinių mėlyno karkaso stotelių. Mažeikiškiai nuo vėjo ir lietaus jose galės pasislėpti prie “Hansabanko” ir Vilniaus banko, Laisvės gatvėje prie M. Račkausko gimnazijos, rajono Savivaldybės, prie autobusų stoties bei Verslo ir turizmo informacijos centro. Jos taip pat įrengtos ties prekybos centru “Senukai”, prie “Neste” degalinės, prie paslaugų centro “Roala” ir ties Žemaitijos gatvės 65-uoju namu.
Mažeikių rajono savivaldybė, sakė A. Žiulpa, įsipareigojo savo lėšomis parinkti ir įrengti vietas šioms stotelėms bei iki jų privesti elektros įvadus, kurie leistų įrengti apšvietimą. Šie darbai turi būti baigti iki spalio 29 dienos ir Savivaldybei kainuos beveik 16 tūkst. litų.
A. Žiulpa tikisi, kad stotelės ilgai išliks tokios tvarkingos, kaip dabar, o pastebėjus jas niokojančius chuliganus prašo mažeikiškių apie tai pranešti policijai.

ŠVIESĄ LEMIA LĖŠOS
Rajono Savivaldybė sutartyje taip pat įsipareigojo savo lėšomis tiekti elektros energiją ir užtikrinti paviljonų apšvietimą tamsiuoju paros metu pagal miesto apšvietimo grafiką.
Pasak A. Žiulpos, šiuo metu Mažeikių gatvės yra apšviečiamos nuo sutemų iki pusės pirmos nakties. Vėliau dauguma gatvės apšvietimo lempų yra išjungiama, visą tamsųjį paros metą apšviečiamos tik Laisvės gatvė senamiestyje bei Žemaitijos, Naftininkų, Pavenčių, Ventos ir Gamyklos gatvės. Šis gatvių apšvietimo grafikas buvo derinamas prie traukinių ir autobusų atvykimo tvarkaraščių bei įmonių ir parduotuvių darbo laiko. Tik esant tokiam režimui, pasak vedėjo, lėšų Mažeikių gatvių apšvietimui užteks.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto