Automobilis sukėlė įtarimų „Regitros“ specialistams

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Bandymas VĮ „Regitra“ Mažeikių grupėje įregistruoti lengvąjį automobilį baigėsi ikiteisminiu tyrimu dėl transporto priemonės identifikavimo numerio (VIN) suklastojimo.

Trečiadienio pavakarę į įmonės Mažeikių grupę įregistruoti buvo pristatytas automobilis BMW X5. Kaip įprasta registravimo procedūroms, grupės specialistai atliko automobilio apžiūrą ir nustatė, kad mašinoje daug klastojimo požymių: identifikavimo numeris atliktas negamykliniu būdu, identifikavimo lentelė perklijuota, automobilio pagaminimo metai nesutampa su automobilio detalių pagaminimo metais.
Tokiais atvejais automobilis sulaikomas, apie tai informuojama policija, kuri pradeda ikiteisminį tyrimą. Tai ir buvo atlikta trečiadienį. Už VIN numerių suklastojimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimus iki dvejų metų.
Tokių nusikalstamų veikų per du šių metų mėnesius visoje šalyje užregistruota dvylika, Mažeikių rajone – pirmoji.
VIN numeris yra unikalus septyniolikos simbolių rinkinys, apibūdinantis konkretų automobilį, jį žinant galima gauti konkretaus automobilio istorijos ataskaitą. Todėl įmonės specialistai ragina, prieš įsigyjant transporto priemonę, būtinai patikrinti šio numerio lentelės stovį, ar ji nėra kaip nors pakeista.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto