Avarijas sukėlė neblaivūs vairuotojai

Pabėgimai iš avarijos vietos, neblaivūs avarijų kaltininkai, greičio kontrolė ir tik vienas per eismo įvykius sužeistas žmogus – taip trumpai galima apibūdinti rugpjūtį pagal rajono kelių policijos poskyrio suvestinę.
Pirmąjį rugsėjo dešimtadienį vairuotojų laukia sustiprintas policijos patruliavimas.

APDAUŽYTOS MAŠINOS
KELIONĖS NESUSTABDĖ

Rugpjūtį rajono kelių policija užregistravo dvidešimt eismo nelaimių, kuriose vienas žmogus buvo sužeistas. Kiti skaičiai policijos pareigūnams kelia nerimą: net iš septynių avarijų vietų, nepranešę apie tai policijai, vairuotojai paspruko (šešiais atvejais bėglių asmenybės nustatytos), aštuonių avarijų kaltininkai buvo neblaivūs.
Rugpjūčio 25-ąją užregistruotos net dvi avarijos, per kurias apgadinta po tris ir daugiau automobilių.
Rytą Naftininkų gatvėje automobilį „Audi 80“ neatidžiai vairavo tirkšliškis Augustinas V. Ties šios gatvės 34-uoju namu jo mašina atsitrenkė į stovintį „Mitsubishi Colt“, kuris nuo smūgio stuktelėjo į „Mazda 626“. Pasekmės: apgadinti trys automobiliai.
Pusę dvyliktos nakties Žemaitijos gatvėje, ties dvyliktuoju namu, neišsiteko automobilis „BMW 520“. Dėl didelio greičio jis šonu trenkėsi į stovėjusius „Audi A4“ bei „Audi 80“, pastarasis nuo smūgio trinktelėjo į „Renault Laguna“. Avarijų virtinė smarkuolio vairuotojo nesustabdė, jis kelionę tęsė toliau – po dešimties minučių ta pati transporto priemonė kelyje Mažeikiai–Skuodas trenkėsi į ta pačia kryptimi važiavusią šiauliškės vairuojamą „Audi 80“. Ir po šios avarijos apdaužytas „BMW“ nuvažiavo toliau.
Tik rytojaus dieną į Policijos komisariatą atėjo židikiškis, Viliotės gatvės gyventojas Kęstutis V., ir prisipažino sukėlęs šias avarijas. Už tai jo laukia bausmė: bauda nuo trijų iki keturių tūkstančių litų arba vairuotojo pažymėjimo praradimas nuo trejų iki penkerių metų.

NUSIŽENGĖLIAMS
TEKS ATVERTI PINIGINES

Paskutinę rugpjūčio savaitę visoje Lietuvoje vyko greičio kontrolės akcija.
Mažeikių rajone per šį laikotarpį policijos pareigūnai nustatė 54 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejus – 14 vairuotojų greitį viršijo nuo 10 iki 20 kilometrų per valandą, 28 – nuo 20 iki 30 kilometrų per valandą. Nustatyti trys vairuotojai, kurie leistiną greitį viršijo 50 ir daugiau kilometrų per valandą, jiems gresia bauda nuo 1000 iki 1500 litų su teisės vairuoti atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių.
Ir paskutinės dvi rugpjūčio avarijos kilo dėl viršyto saugaus greičio. Rugpjūčio 27osios rytmetį žvyrkelyje Pikeliai–Židikai automobilio „VW Golf“, kuris priklauso Draugystės gatvės gyventojai, nesuvaldė kol kas nenustatytas vairuotojas. Mašina nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė. Palikęs likimo valiai automobilį, vairuotojas pasipustė padus.
Kitą vakarą kelyje Kapėnai–Tučiai–Boguslavas saugaus greičio nepasirinko automobilį „Honda Civic“ vairavęs Nevarėnų miestelio gyventojas Edgaras A. Jo mašina nuvažiavo nuo kelio ir rėžėsi į sodybos tvorą. Nevykėliui vairuotojui teks aiškintis teismui: jis vairavo neblaivus, vairuotojo pažymėjimo nėra įgijęs.

EISMĄ
STEBĖJO DIDELĖS
POLICIJOS PAJĖGOS

Rugsėjo pirmąją net dvidešimt penki policijos pareigūnai budėjo prie pėsčiųjų perėjų, vedančių į mokyklas bei ikimokyklines įstaigas. Jie stebėjo eismo saugumą ne tik rajono centre, bet ir miesteliuose: Viekšniuose, Židikuose, Tirkšliuose bei Sedoje.
„Budėsime pirmąsias dešimt rugsėjo dienų. Pareigūnai stebės eismą dvi valandas tuo metu, kai mokiniai renkasi į mokyklas, bei dvi valandas pamokoms baigiantis“, – informavo rajono kelių policijos poskyrio specialistas Steponas Liaugaudas.
Prasidėjus mokslo metams visoje šalyje jau vienuoliktus metus vyksta vaikų saugumo keliuose akcija „Apsaugok mane“. Vairuotojai raginami saugoti jaunuosius eismo dalyvius, o akcijos ženklu pažymėtos perėjos primena apie saugų greitį ir atidumą keliuose.
Mažeikių rajone ši akcija vykdoma jau devintus metus, specialiais ženklais pažymėta šešiolika netoli bendrojo ir papildomojo lavinimo mokyklų esančių perėjų ir sankryžų.
Jeigu anksčiau šalies draudimo rinkos lyderis „Lietuvos draudimas“ draudimo išmoką mokėdavo tik tada, kai nelaimingas atsitikimas įvykdavo specialiu akcijos ženklu pažymėtoje perėjoje, tai šiais metais visi moksleiviai visose gatvėse visą rugsėjo mėnesį apdrausti dešimties tūkstančių litų sumai.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauk.: Rugsėjo pirmąją tvarką prie pėsčiųjų perėjų prižiūrėjo 25 rajono
Policijos komisariato pareigūnai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto