Baigėsi kultūrinė akcija „Šimtmetis su Marija Pečkauskaite“

Jūratės MILIAUSKYTĖS nuotrauka

Mažeikių muziejaus darbuotojai, norėdami įprasminti rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos atvykimo į Židikus 100-mečio sukaktį, surengė ir įgyvendino kultūrinę akciją. Jai pasibaigus muziejininkė Jūratė Miliauskytė pasidalijo mintimis apie akcijos rezultatus bei nuveiktus darbus.

Pasiūlytos trys veiklos

Viena iš akcijos sumanytojų fondų muziejininkė Jūratė Miliauskytė kalbėdama apie akciją priminė, kad pagrindinė jos idėja buvo kitaip nei įprasta paminėti rašytojos atvykimo į Židikus sukaktį.
Dar birželį prasidėjusios ir iki liepos pabaigos trukusios kultūrinės akcijos metu muziejininkai kvietė prisijungti Židikų Šatrijos Raganos memorialinio muziejaus lankytojus ir visus kultūrai neabejingus Mažeikių bei kitų rajonų gyventojus.
Jiems siūlyta parašyti asmeninį, su garsios rašytojas veikla, idėjomis susijusį liudijimą Atminties knygai. Į kvietimą atsiliepė ir savo įrašus paliko 5 žmonės.
Ir moksleiviai, ir suaugusieji kviesti pasidalyti kūrybiniais rankų darbais bei juos eksponuoti parodoje. Savo darbus parodoje eksponavo 42 jų kūrėjai.
Norintieji galėjo paaukoti daiktų labdaros loterijai ar joje dalyvauti kaip lošėjai. Loterijai daiktų paaukojo 36 muziejaus lankytojai, o joje dalyvavo 60 žmonių.

Daiktų loterija – ne naujiena

Pasak J. Miliauskytės, židikiškiams daiktų loterijos tradicija nėra naujiena, mat čia gyvenusi M. Pečkauskaitė nuo seno tokias loterijas rengdavo, o surinktomis lėšomis šelpdavo vargingai gyvenusius žmones.
„Jeigu ne kiekvienais metais, tai per didžiuosius atlaidus tokios loterijos rengiamos ir dabar. Būna, kad ne tik muziejus, bet ir seniūnija, kultūros centras kokią loteriją suorganizuoja su tikslu surinktomis lėšomis pagelbėti vienam ar kitam žmogui.
Na, o mūsų sumanymas buvo minėtą M. Pečkauskaitės sukaktį susieti su šimtamečiais žmonėmis“, – kalbėjo pašnekovė.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto