Balsuojant dėl PVM lengvatų Seime paskelbta pertrauka

Padidinus PVM tarifą spaudos pardavimas sumažėjo apie 40 proc. Eltos nuotr.

Antradienį Seimas, pradėjęs pagal straipsnius balsuoti dėl Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisų, kuriomis siūloma įteisinti ir 9 proc. PVM lengvatą spaudai, paskelbė pertrauką iki kito posėdžio.

Vyriausybės vadovas – prieš

Pertraukos frakcijos Tvarka ir teisingumas vardu paprašė Seimo narys Andrius Mazuronis.
Premjeras Andrius Kubilius, dėstydamas Vyriausybės nuomonę, išsakė neigiamą nuostatą dėl PVM lengvatų – tiek dėl keleivių vežimo, tiek dėl PVM lengvatų spaudai.
Tačiau balsuojant buvo pritarta Česlovo Vytauto Stankevičiaus pasiūlymui įteisinti PVM lengvatą spaudai. Už tai balsavo 63 Seimo nariai, 1 buvo prieš, 5 susilaikė.

Lietuviai – tarp mažumos

Jeigu Seimas priims Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas, lengvatinis 9 procentų PVM tarifas būtų taikomas laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, išskyrus erotinio ir (ar) smurtinio pobūdžio leidinius, kuriuos tokiais pripažino teisės aktų įgaliota institucija, bei spausdintą produkciją, kurioje mokama reklama sudaro daugiau kaip 4/5 viso leidinio ploto.
PVM lengvata periodinei spaudai iš visų 27 ES valstybių netaikoma tik Slovakijoje, Bulgarijoje ir Lietuvoje. Padidinus PVM tarifą spaudos pardavimas sumažėjo apie 40 proc.
Šių metų gegužės 15 d. Seimas po svarstymo pritarė siūlymui įteisinti 9 proc. PVM lengvatą spaudai. Už tai balsavo 103 Seimo nariai, niekas nebalsavo prieš, susilaikė 7 parlamentarai.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pernai buvo pasiūliusi Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą, kuria siūloma periodiniams spaudos leidiniams numatyti 9 proc. PVM tarifą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto