„Baltic voice 2016“ atskleidė daugybę dainuojančių talentų

Merginų grupė „Lietutis“ festivalyje užėmė pirmąją vietą. Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Tris dienas Juodkrantėje vyko ketvirtasis tarptautinis jaunųjų vokalistų festivalis-konkursas „Baltic voice 2016“, kurio organizatoriai – Mažeikių ir Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centrai bei Mažeikiuose įsikūrusi visuomeninė organizacija „Lietučiukės“.
Konkurso programoje dalyvavo atlikėjai iš trylikos šalių.
Auksinis Grand prix šiemet iškeliavo į Maltą.
Nemažai prizinių vietų pelnė ir vokalistės iš Mažeikių.

Ir lietuviai, ir užsieniečiai

Komisija, kuriai vadovavo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkas, autorių teisių gynimo asociacijos agentūros vadovas, Šiaulių miesto „Big band“ orkestro dirigentas Edmundas Vaitekūnas, sidabrinį Grand prix skyrė buvusiai mažeikiškei, dabar Didžiojoje Britanijoje gyvenančiai Aušrai Mašeckytei.
Bronzinis apdovanojimas liko Lietuvoje – jis atiteko kauniečių jaunimo ansambliui „L. Do“ – jo dainininkus ruošia Jūratė Miliauskaitė.
Festivalyje-konkurse „Baltic voice 2016“ dalyvavo apie devyniasdešimt solistų ir aštuoni ansambliai: konkursinių koncertų vedėja Ilona Grinkevičienė į sceną kvietė atlikėjus iš Baltarusijos, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Maltos, Rusijos, Suomijos, Šveicarijos, Ukrainos ir Vokietijos. Lietuvai atstovavo dainininkai ir vokaliniai ansambliai iš Jurbarko, Kauno, Klaipėdos, Palangos, Plungės, Panevėžio, Šiaulių, Utenos ir Vilniaus.

Pateikė staigmeną

Konkursantai varžėsi ansamblių, džiazo atlikėjų bei devyniose kito žanro muzikos atlikėjų amžiaus kategorijose.
Pirmąją ir antrąją konkurso dieną jo dalyviai atliko po vieną dainą, o trečiąją vyko baigiamasis koncertas, kurio metu pasirodė Grand prix bei pirmųjų vietų laimėtojai.
Gražią staigmeną pateikė Mažeikių kultūros centro grupės „Lietutis“ buvusios dainininkės Goda Bumbliauskaitė, A. Mašeckytė, Rūta Žulpaitė bei Atilija Daukantaitė – jos, susibūrusios į grupę „Dream Quartet“, per kelias dienas pasiruošė ir baigiamojo koncerto metu a cappella sudainavo vieną dainą.
„Tai buvo staigmena ne tik man, bet ir visiems žiūrovams. Šios skirtingo amžiaus iš skirtingų šalių, niekada kartu nedainavusios merginos pasirodė tikrai profesionaliai“, – džiaugėsi ansamblio „Lietutis“ vadovas, festivalio-konkurso „Baltic voice 2016“ koordinatorius Algirdas Grinkevičius.

Naujai susibūrusi grupė „Dream Quartet“ pateikė staigmeną. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Keturias pirmąsias vietas įvairiose amžiaus grupėse išsivežė atlikėjai iš kaimyninės Latvijos, tris – atlikėjos iš Maltos, dvi laimėjo dainininkai iš Baltarusijos, po vieną – atlikėjai iš Ukrainos ir Rusijos.
Grupei „Sӓrts“ iš Estijos atiteko specialus Neringos savivaldybės mero prizas.

Daug prizininkų ir diplomantų

Džiazo atlikėjų kategorijoje 17-20 metų amžiaus grupėje pirmąją vietą iškovojo dabar Didžiojoje Britanijoje studijuojanti R. Žulpaitė.
Dainininkai iš Lietuvos laimėjo penkias pirmąsias vietas – ansamblių kategorijoje iki 19 metų amžiaus nugalėjo mažeikiškių grupė „Lietutis“, tarp 12-16 metų džiazo vokalistų geriausiai pasirodė Kornelija Lenzbergaitė iš Mažeikių, tarp kitų stilių atlikėjų pelniusi dar ir trečiąją vietą. Likusios trys vietos atiteko solistėms iš Kauno, Palangos ir Vilniaus.
A. Grinkevičiaus auklėtinės, dainavusios įvairių muzikos stilių kategorijose ir amžiaus grupėse, parsivežė ir dar kelis apdovanojimus: antrųjų vietų prizus pelnė Airinga Kneitaitė ir A. Daukantaitė, trečiosios vietos atiteko Justinai Goštautaitei bei Austėjai Petrauskaitei.
To paties muzikos mokytojo paruoštos dainininkės Ugnė Keinytė, Mintarė Butkutė, Kamilė Butkutė, Emilija Mikutaitė, Brigita Visminaitė, Giedrė Batakytė, Deimantė Čiapaitė, Justė Žilinskaitė ir studijos „Sekmadienis“ vadovo Antano Dargio paruoštos vokalistės Austėja Šarkelytė, Rugilė Kairytė tapo festivalio „Baltic voice 2016“ diplomantėmis.

Sulaukė daug padėkų

A. Grinkevičius teigė, kad festivalis-konkursas „Baltic voice 2016“ sulaukė tiek žiuri narių, tiek dalyvių gero įvertinimo – jų teigimu, mažai kur Europoje būna toks aukštas atlikėjų lygis.
„Daug gerų atlikėjų nori atvažiuoti pas mus ir kitais metais. Konkurso lygis kasmet kyla – šiemet jis buvo dar aukštesnis. Užsieniečiai man rašo padėkas, dėkoja už gerą organizavimą, priėmimą ir dėmesį. Kitais metais konkursas bus jubiliejinis, penktasis, tad jo tikrai sulauksime“, – kalbėjo A. Grinkevičius.

Festivalis sulaukia dėmesio

Festivalio-konkurso „Baltic voice 2016“ globėjas – Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis prašė iš Neringos mažeikiškiams parvežti daug linkėjimų, kvietė atvykti čia pailsėti ir nepamiršti, kad mažeikiškiai Juodkrantėje organizuoja nuostabų festivalį, kurį bent kartą privalu pamatyti.
„Konkurse dalyvauja perspektyvūs atlikėjai, kurie savo šalims gal atstovaus „Eurovizijoje“ ar kituose garsiuose renginiuose. Jų balsai virpina klausytojų kūnus ir ausis. Neringoje žmonės gal pasisotinę tų renginių, jų būna daug ir aukšto lygio – neseniai vyko pasaulinio lygio pianistų pasirodymas ir, kas liūdniausia, – atėjo tik penki vietiniai žmonės…
Šiame konkurse buvo pilna lauko estrada – reiškia, kad šis renginys patinka, traukia žiūrovus ir yra įdomus. Lauksime ir penktojo festivalio: reikės jam ir iš Savivaldybės pusės ieškoti didesnio biudžeto, nes renginys vykęs, įrodęs savo jėgą ir grožį“, – teigė D. Jasaitis.

Atiduoti pagarbą pedagogams

Konkurso vertinimo komisijos vadovas E. Vaitekūnas sakė, kad jam, kaip muzikologui, dažnai tenka dalyvauti konkursuose, bet retai kur galima pamatyti tiek daug talentingų vaikų ir jaunimo.
„Manęs klausia, ar nėra nuobodu sėdėti komisijoje kelias dienas po aštuonias ar devynias valandas. Tikrai nenuobodu, nes kiekvienas atlikėjas įnešė vis kitokių spalvų. Vertinti buvo labai sudėtinga – ilgai diskutavome, kam skirti Grand prix – čia gal kokius penkis ar septynis atlikėjus galima įvardinti kaip nusipelniusius pagrindinio prizo ir tikrai nebūtų apsirikta. Pats festivalis – puikios kokybės“, – įsitikinęs komisijos pirmininkas.
E. Vaitekūnas samprotavo: sunku kalbėti apie konkursantų ateitį. Kartais dainavimas vaikams būna tik laikinas pomėgis, bet jie konkurse dalyvauja ir tikriausiai ateityje dalyvaus, nes daugelis gavo kvietimus į kitus konkursus, o tai skatina norą tobulėti ir toliau dainuoti.
„Tiesiog neįtikėtina, kad septynerių ar aštuonerių metų vaikai dainuoja tokius sudėtingus kūrinius. Tai yra ir didžiulis pedagogų darbas ir jiems reikia atiduoti pagarbą“, – kalbėjo E. Vaitekūnas.
Jis neatmetė galimybės, kad šitą renginį būtų galima transliuoti per televiziją, bet tam reikia  daugiau investicijų.

Įžvelgė daug privalumų

Komisijos narė – vokalo mokytoja, Latvijos televizijos muzikos prodiuserė Nijolė Berezina panašaus pobūdžio vaikų ir jaunimo konkursų yra mačiusi labai daug. Festivalio-konkurso „Baltic voice“ vertinimo komisijoje ji dalyvauja taip pat ne pirmus metus.
„Jei aš važiuoju į festivalius ir jie man patinka, stengiuosi atvažiuoti ir kitą kartą. Jei man nepatinka – niekada nieko nekritikuoju, bet daugiau ten nevažiuoju. O jei festivalis geras, tada būtinai agituoju savo draugus, kolegas, kad yra toks festivalis, kad ten galima važiuoti, nes bus geras garsas, puikus priėmimas, gera atmosfera… Todėl šiemet čia atvažiavau su savo mokiniais ir dar keturis atsivežė mano kolegos – visi labai patenkinti. Čia labai graži vieta, geri žmonės, nuostabūs organizatoriai, puikus garsas, graži scena ir, svarbiausia, geri dainininkai“, – festivalio Juodkrantėje privalumus vardijo viešnia iš Latvijos.

Ne tik dainavo

N. Berezina teigė nepavargusi nuo ryto iki vakaro sėdėti komisijoje ir klausytis, kaip vaikai dainuoja – ji galėtų sėdėti ir naktį.
„Linkiu šiam festivaliui, kad jis ir toliau žibėtų. Kitais metais jis jau bus jubiliejinis – manau, kad sulauksime dar gražesnių akimirkų. O organizatoriams – vėliavą į rankas ir tegu jie tvirtu žingsniu eina į priekį. Aš tikiu – jei šis festivalis gyvuos ir toliau, juo būtinai susidomės televizija.
Lietuvoje labai daug gerų vokalistų, o televizija – tai jėga. Ir jei vaikus matys per televiziją – tai vienintelis būdas save parodyti toliau, jais gali susidomėti prodiuseriai“, – kalbėjo N. Berezina.
Konkursantai Juodkrantėje ne tik dainavo – jiems seminarą apie dainavimo subtilybes bei paslaptis, elgesį ir laikyseną scenoje pravedė Didžiojoje Britanijoje džiazo vokalą studijuojanti G. Bumbliauskaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto