Bankas laukia pasiūlymų, ką įamžinti kolekcinėse monetose

Pasiūlymų dėl istorinių įvykių arba žymių asmenų įamžinimo kolekcinėse monetose 2014–2015 m. Lietuvos bankas lauks iki šių metų gegužės 21 d. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos bankas prašo mokslo ir kultūros įstaigų, visuomeninių organizacijų, valstybės institucijų pareikšti nuomonę dėl reikšmingiausių istorinių įvykių arba žymių asmenų įamžinimo kolekcinėse (proginėse) monetose.

Šias monetas Lietuvos bankas galėtų išleisti 2014–2015 metais. Pasiūlymų dėl istorinių įvykių arba žymių asmenų įamžinimo kolekcinėse monetose 2014–2015 m. Lietuvos bankas lauks iki šių metų gegužės 21 d.
Pasak Lietuvos banko valdybos nario Pinigų projektavimo ir gamybos komisijos pirmininko Audriaus Misevičiaus, bankas kasmet į apyvartą tradiciškai išleidžia 4–7 kolekcines monetas, jų temos numatomos iš anksto pasitarus su visuomene.
Kolekcinėse monetose įamžinami svarbūs mūsų valstybės ir pasaulio istorijos įvykiai, žymūs veikėjai, architektūros paminklai. Lietuvos bankas jau yra išleidęs 71-o pavadinimo kolekcines monetas ir 7 pavadinimų apyvartines progines monetas.

One Reply to “Bankas laukia pasiūlymų, ką įamžinti kolekcinėse monetose”

  1. Raimondas parašė:

    Kol dar visi nenugriuvo Lietuvos vėjo malūnai, kaip paveldas, labai tiktų kolekcinėje monetoje ar monetose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto