Barstyčių akmens gelbėtojai – aštuoniasdešimt metų

Gintauto MISEVIČIAUS asmeninio archyvo nuotr.

Mažeikiuose gyvenanti Ona Kaukaitė, rašytojo Kosto Kauko sesuo, neseniai šventė gražų aštuoniasdešimties metų jubiliejų. Per šventę buvo prisimintas įdomus ir prasmingas mažeikiškės gyvenimas, garsiojo Barstyčių akmens, prie kurio išsaugojimo prisidėjo ir Ona, istorija.

Pasveikinti sukaktuvininkės atvyko brolis Kostas, jo žmona Klaipėdos universiteto profesorė Audronė Kaukienė, Vilniaus universiteto docentas Gintautas Misevičius bei jubiliatės augintinė – dabar Šiauliuose gyvenanti mokytoja Kristina su tėvu.
Brolis ir brolienė aštuoniasdešimtmetei padovanojo vertingą, apie jos gyvenimą primenančią dovaną – nuotraukų montažą su artimųjų, tėvų bei Kosto sūnaus Audriaus šeima.
Mažeikiškiai O. Kaukaitę kartais gali pamatyti turgelyje prekiaujančią savo sodo gėrybėmis: pasak jos brolio K. Kauko, taip ji prisiduria prie nedidelės pensijos.
„Mano sesuo ir senatvėje nenuleidžia rankų, vis kruta, ką nors veikia. Yra darbštuolė, tad tame sode ir juda. Kažkada buvo įsigudrinusi net spanguoles auginti: iškasusi kelių metrų gylio nemažą duobę, pripylė ją vandens ir durpių, pasodino spanguolių ir iš to „lauko“ ji pririnkdavo po kelis kibirus uogų“, – apie savo sesers darbus pasakojo K. Kaukas.
Pašnekovas prisiminė, kaip nuo mažų dienų būdama smalsi, veikli ir sumani, vaikystėje Ona išvedė iki tol neregėtomis spalvomis žydinčias tulpes.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto