Bažnyčios statyba – pareigūnų akiratyje

Pareigūnai aiškinasi, ar bažnyčios paramos fondo lėšos panaudotos teisėtai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtai panaudoto Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios paramos fondo ir jo apskaitos.
Toks prašymas tarnybą pasiekė po publikacijų žiniasklaidoje apie buvusio šio bažnyčios kunigo Zenono Degučio galimai neteisėtą veiklą bei neteisėtą praturtėjimą.
Po žiniasklaidoje paviešintų faktų apie šios bažnyčios ir jos buvusio kunigo Z. Degučio namo Palangoje statybų aplinkybes aktyvus mažeikiškis Virginijus Sungaila skundais užvertė ne vieną instituciją. Išsiaiškinti bažnyčios statybos ir bažnyčios paramos fondo naudojimo aplinkybes jį paskatino viešai paskelbta informacija apie galimus piktnaudžiavimus.
Registro centro duomenimis, Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio Romos katalikų bažnyčios paramos fondas buvo įregistruotas 2004 metų lapkričio mėnesį, jam tada vadovavo klebonas Juozas Vaičius. Vėliau fondo „vairą“ perėmė šį kleboną pakeitęs Z. Degutis.
Paramos fondo įkūrėju įvardijamas dabartinis Seimo narys Kęstutis Bartkevičius.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

5 Atsakymai į “Bažnyčios statyba – pareigūnų akiratyje”

 1. Mazeikiuose isvis bardakas parašė:

  Kazkokia atskira respublika, jei kituose miestuose ddrzelio direktores, ar mokyklu ka prisiverda, zmones karingi, tuoj paviesina, ar koks kunigas kur pirsteli, ar savivaldybeje kas kur, tuoj viesina, o Mazeikiuose viskas glusinama, tyli,, kas ka nori,tas daro, musu miesto zmones apsileide, turetu buti labiau aktyvesni, kovoti uz savo teises…paziurekit Degutis trumpai… isvykes i kita miesta, iskart palangiskiai ziniasklaida issikviete, o musu miesto zmones, tyli, tyli…tas pats ir su degaline statoma tyli, visada viska reikia viesinti, tada pradeda siulo galas listi…bet kai valdzia mato, kad zmones kaip avinai tyli, tai ir toliau visus maudo, bet r sakysiu, ir bukitpsileide, tylekit, bet nesiskuskit, kad niekas i gera neina…

 2. Stanislovas parašė:

  Tai gal atimkim iš jo Mažeikių garbės piliečio vardą. ir Mažiau šokinėkit api. Iš seno žinome, kad kunigo naudą velniai gaudo.e bažnyčias

 3. tikintysis parašė:

  ko norėti iš eilinių žmogelių jeigu bažnyčios tarnai daro ka nori ir kokį tikėjimą jie gali skleisti jeigu patys daro nusikaltimus jiems viskas galima lobsta kitų saskaita daro nusikalstamą veiklą ir nieko taip turi būti juk jie dvasininkai

 4. Fokusas parašė:

  Ponas B Kryžius ir Taryba skiria lėšas išlaikimui pastato,kurio nėra. Tai jokia naujiena, nes rajono valdžiai viskas galima. Kur dabar dingai L. Rimkiene, ar didelius dalykus dengi? Ar esi kartu ir viso to dalininkė?

 5. Gintautas, Mažeikiai parašė:

  Z. Degutis daro didžiulę gėdą visai kunigijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto